מה העונש לחיפאי שהשחית את פניה של מתדלקת צעירה? 

תושב חיפה השחית את פניה של מתדלקת צעירה בעקבות ויכוח על מצת שלקח מבלי לשלם עבורו. מה גזר עליו בית המשפט?
 

תושב חיפה השחית את פניה של מתדלקת צעירה וקיבל עונש של עבודות שרות בלבד.

מכתב האישום עולה כי ביום 16/9/2013 הגיע הנאשם, אז בן 22, סמוך לשעה שתיים וחצי בלילה, כשהוא מחזיק כוס זכוכית ובה משקה אלכוהולי, לתחנת הדלק פז בשדרות ההגנה בחיפה.

בין הנאשם לבין המוכרת הצעירה בחנות החל ויכוח על עלות הפריטים השונים. בסופו של דבר יצא הנאשם עם מצת מהחנות מבלי לשלם עליו, כשהמתלוננת דולקת אחריו ודורשת ממנו כי יחזיר לה את המצת.

 

הצעירה רצה אחרי הנאשם ודרשה שיחזיר לה את המצית. צילום אילוסטרציה

 

בשלב זה תקף הנאשם את המתלוננת, שפך על פניה את המשקה שהחזיק בידו והיא בתגובה שפכה לעברו מים מבקבוק מים שהחזיקה בידה. למרות נסיון של אדם שהיה במקום להפריד בינהם, התקרב הנאשם למוכרת הצעירה פעם נוספת ואז השליך על פניה בחוזקה את כוס הזכוכית.

הצעירה המבוהלת נפצעה ונגרמו לה ארבעה חתכים בלחיה, בגבה ובאוזן אשר הצריכו תפירה בבית החולים. הנאשם נמלט במהירות מהמקום כשהוא מותיר את הצעירה במקום פצועה ומדממת, והתחבא בבית אחותו עד שהחליט להסגיר את עצמו למשטרה.

 

התחבא אצל אחותו ובסוף הסגיר את עצמו למשטרה. צילום אילוסטרציה

 

הצעירה העידה כי מאז בעקבות המקרה היא עזבה את חיפה וכי בכל פעם בה היא מבקרת את אמה היא עדיין עושה זאת בחשש רב. עוד סיפרה כי נותרו לה צלקות פיזיות ונפשיות וכי תקופה ארוכה לאחר המקרה התקשתה להירדם. בנוסף, הצלקות על פניה גורמות לה נזק נפשי וחברתי.

 

לצעירה נגרם נזק נפשי ופיזי. צילום אילוסטרציה

 

סניגורו של הנאשם, עו"ד יעד נוה טען כי הנאשם עצר בתחנת דלק לקנות סיגריות וכי בינו לבין המוכרת חלה אי הבנה.

הנאשם טען בפני שירות המבחן כי רק בטעות יצא מהחנות עם המצת לפני ששילם עליו וטען כי הושפל כי הצעירה פנתה אליו בצעקות "גנב" אולם הוא יצא להביא כסף מהרכב. הוא טען כי הובך מצעקותיה של המוכרת וכעס ובחר להתעמת איתה.

לדבריו הוא "רק" רצה לשפוך עליה את השתייה שהיתה בכוס אולם הכוס החליקה לו מהיד ופצעה אותה.

 

הנאשם טען כי כעס אך לא התכוון למה שעשה והכוס החליקה לו מהיד. צילום אילוסטרציה

 

הנאשם שיתף את שירות המבחן כי בכיתה ט' נשר מהלימודים והחל להשתמש בסמים. לדבריו אביו נרקומן ואמו חולה, והוא עצמו עבר טראומה קשה כשראה את אחיו נורה לידו בשני אירועים שונים. הוא טען כי הוא מעוניין במסגרת טיפולית לגמילה מהתמכרויות.

שירות המבחן ציין כי הנאשם הגיע למספר פגישות ביחידה להתמכרויות אולם בהמשך אמו סיפרה כי הוא חולה ובפעם אחרת עדכנה כי הנאשם נורה והוא מאושפז.

התביעה טענה כי לנאשם יש רמת מסוכנות גבוהה ודרשה להטיל עליו בין שנה לשלוש שנות מאסר מאחורי סורג ובריח.

 

הנאשם טען כי הכוס החליקה לו מהיד. צילום: אילוסטרציה

 

הסניגור, עו"ד נוה לעומת זאת, הודה כי מדובר באירוע חמור, אך טען כי מרשו הביע חרטה וכי לא התכוון כלל שיקרה מה שקרה וכי הוא רוצה לכפר על מה שעשה.

הסניגור הציע כי בנוסף לעונש ברף הנמוך, הנאשם גם יפצה את המתלוננת כספית והזכיר כי מרשו היה 17 חודשים במעצר בית עם איזוק אלקטרוני: "ישנה אפשרות נמוכה לכך שהנאשם יסתגל למאסר מאחורי סורג ובריח והנזק העלול להיגרם לו יכול להיות בלתי הפיך", טען עו"ד נוה.

 

הסניגור, עו"ד יעד נוה. צילום עצמי

 

השופטת אורית קנטור מבית משפט השלום בחיפה, ציינה כי למתלוננת נותרו צלקות על פניה, בהן צלקת גדולה על הלחי: "מדובר בפנים של אשה צעירה ופגיעה באופן העלול לגרום לה צלקות שלא ייעלמו".

עוד ציינה השופטת כי הצעירה עזבה את העיר וויתרה על לימודים בטכניון וכי מאז האירוע היא אינה עובדת וקשה לה לראות את עצמה עובדת עם אנשים.

עם זאת קבעה השופטת כי לאחר התלבטות החליטה להטיל על התוקף רק 6 חודשי עבודות שירות ופיצוי למתלוננת, כאשר היא מתחשבת במצבו הנפשי של הנאשם עוד מילדות, נסיבות חייו הקשות והיעדר הרשעות קודמות. את עבודות השירות, כך קבעה השופטת קנטור, יבצע התוקף במועצה הדתית בנשר. כמו כן הוא יפצה את המתלוננת ב-10,000 שקלים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות