כרמל חדשנות רפואית

בית החולים כרמל היה שותף מרכזי והציג בכנס השנתי לבריאות דיגיטלית שהתקיים בתל אביב
בית החולים כרמל היה שותף מרכזי  והציג בכנס  השנתי לבריאות דיגיטלית שהתקיים בתל אביב. ד"ר גיל לביא סגן מנהל בית החולים המייצג את כרמל בנושא הבריאות הדיגיטלית והחדשנות הרפואית חשף בפורום המרכזי את אחד האתגרים איתם מתמודדים ארגוני הבריאות בישראל. ד"ר לביא הציג בכנס את תחום האמצעים לזיהוי ואת האתגר בניהול מעקב אחר זיהומים ונשאות לחיידקים עמידים. " תחום הזיהומים בבתי החולים בישראל ובעולם הוא תחום מרכזי ואקוטי הדורש לצורך המלחמה בזיהומים חשיבה יצירתית אמצעים ופיתוחים טכנולוגים ורעיוניים, הסביר ד"ר לביא. אנחנו בכרמל לקחנו את הנושא צעד אחד קדימה  והשנה יצאנו בקמפיין ובתוכנית עבודה מסודרת לכלל העובדים כדי להילחם ולצמצם משמעותית את נגע הזיהומים הפוגע בכל מערכות הבריאות ".

בצילום – כרמל בכנס הארצי לחדשנות –צילום אלי דדון

בצילום – כרמל בכנס הארצי לחדשנות –צילום אלי דדון

בכנס הציגו נציגי משרד הבריאות את תחום מינוף גודל ומגוון הנתונים במערכות המידע במרכזים הרפואיים בישראל. דניאל רבינה משירותי בריאות כללית הציג את השירות הרפואי החכם, כלים טכנולוגיות המאפשרים מתן שירות רפואי מדויק יותר וזמין יותר. מנכ"לית ההסתדרות הרפואית הר"י עו"ד לאה ופנר דיברה על הסטארטאפים במערכת הבריאות בישראל ואמרה כי עוד ארוכה הדרך אל האושר.  נציגי חיל הרפואה הציגו את נושא ייעול הטיפול באירוע רב נפגעים בנוסף  הציגו עוד גופים וחברות מובילות רבות.

מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג ציין כי החדשנות הרפואית נמצאת בליבת העשייה והחשיבה של בית החולים " אנחנו בכרמל מחוברים לחדשנות הרפואית במחקרים רבים ביישום ובניתוחים מתקדמים וחדשניים בחדרי הניתוח. בי"ח כרמל שותף ונוטל חלק לאורך כל השנה בכנסי חדשנות ומיזמים של בריאות דיגיטלית כחלק מהיות כרמל בית חולים חדשני ומוביל הן ברמה הצפונית והן ברמה הארצית" .

הכנס השנתי בהובלת בי וול חיפה והרשות לחדשנות שבמשרד הכלכלה הציג ונתן במה מכובדת למגוון רחב של חברות סטרט אפ ויוזמות חדשניות של חברות ישראליות ובינלאומיות בתחום הבריאות הדיגיטלית והחדשנות הרפואית כשהמוטו הוא חדשנות ישראלית חוצת גבולות.

בצילום – כרמל בכנס הארצי לחדשנות –צילום אלי דדון

בצילום – כרמל בכנס הארצי לחדשנות –צילום אלי דדון

הכנס כלל תערוכת טכנולוגיות לבריאות דיגיטלית עם סטארטאפים המציגים חיישנים, כלים ואפליקציות , קסדות למציאות מדומה, טכנולוגיות של מציאות רבודה בתוך חדרי הניתוח ועוד ועוד.

בין נותני החסות והחברות המשתתפות הכנס נמצאו שירותי בריאות כללית. המרכז הרפואי כרמל ובתי חולים נוספים של הכללית ובתי חולים ממשלתיים. הטכניון החברה הכלכלית לחיפה מיזם ישראל דיגיטלית של המשרד לשוויון חברתי וחברות הזנק בתחום ההייטק והמכשור הרפואי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות