נדחה הדיון על הקמת תחנת כוח בבז"ן

בעקבות פניית ראשי הערים חיפה ונשר התקבלה הבוקר החלטה על דחיית הדיון בוועדה המחוזית בדבר הקמת תחנת כוח בבזן
בעקבות פנייתם של ראש עיריית נשר, רועי לוי וראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, התקבלה הבוקר (שני) החלטה על דחיית הדיון בוועדה המחוזית בדבר הקמת תחנת כוח בבזן.

כזכור, בשבוע שעבר נפגשו השניים בלשכתה של קליש, כאשר הפגישה עסקה בעתיד מפרץ חיפה ועצירת התכניות המקודמות בה, וברצונם של השניים לכנס את ראשי הרשויות הסובבות לפעולה משותפת בנושא הסביבתי.

 

קליש רותם ולוי, בפגישתם בשבוע שעבר. צילום יח"צ

לוי וקליש העבירו, כל אחד בנפרד, דרישה לדחות את הדיון שהיה מתוכנן בועדה המחוזית להיום (שני) על מנת לאפשר להם להתכונן ולהגיש התנגדות כמתבקש. הדיון צפי לעסוק בארבע תכניות משמעותיות במפרץ חיפה בכללן גם הקמת תחנת כוח במתחם בתי הזיקוק. שני ראשי הערים החדשים טענו כי הם רואים בדיון זה מחטף של ועדות התכנון, ומבקשים ארכת זמן כדי לאפשר להם ללמוד את התכניות ולהתכונן עם צוותיהם המקצועיים.

למרות שמדובר בתכניות גורליות לעתיד המטרופולין, הן עולות לדיון רק ימים ספורים אחרי כניסתם הרישמית לתפקיד, ומבלי שיש באפשרותם לכנס את הועדה המקומית לתכנון ובניה כדי ללבן ולגבש עמדה מושכלת בעניינן, טענו לוי וקליש רותם.

הבוקר כאמור נודע על דחיית הדיון. לוי מסר בתגובה: "אני שמח שהוועדה קיבלה את עמדתנו ודחתה את הדיון הרגיש . כך תהיה אפשרות לראשי העיר מהסביבה להציג את התנגדותם לנושא ולקיים דיון מעמיק ונכון. נמשיך לייצר קואליציה חזקה שתגן על תושבי כלל ערי הצפון".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות