סדנה לטיפול בהפרעות שינה

אלן קאר ישראל, משיקה פיתוח ישראלי מקורי שנועד לטפל בהפרעות השינה. סדנה חד פעמית שמסייעת לרבים לחזור לישון לילה שלם אחרי שנים של נדודי שינה
אלן קאר ישראל, משיקה פיתוח ישראלי מקורי שנועד לטפל בהפרעות השינה – תופעה שנחשבת לנפוצה ביותר בעולם המערבי בעידן המודרני. מדובר בתהליך הכולל סדנה חד פעמית של כחמש שעות, תרגילים ותהליך תמיכה וחיזוק על פי הצורך. משתתפי הסדנה מדווחים על קבלת זווית ראיה חדשה על השינה, הבעיה שלהם והדרך לפתור אותה. חלק מהמשתתפים מיישמים את הנלמד בסדנה וחווים שיפורים בטיב השינה, ויש כאלה שנפתרת להם הבעיה בין לילה.

השיטה פותחה במשך חמש שנים על ידי שניים: ד"ר עומרי בן עזרא, בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, שעוסק במשך שנים רבות במערכת העצבים בגוף ורשם למעלה מ- 30 פטנטים טכנולוגיים בתחום. הוא גם מומחה ברפואת המשפחה ומחבר הספר “להיות חולה, להיות רופא” (בהוצאת ידיעות אחרונות). אורית רוזן, בוגרת לימודי פסיכותרפיה בטורונטו ולימודי תואר ראשון בחינוך במסלול לתנועה ומחול בסמינר הקיבוצים. רוזן היא גם מדריכה ותיקה בתחומים התנהגותיים, בין השאר גם בשיטת אלן קאר- שיטת הגמילה מעישון שהפכה את אלן קאר לרשת עולמית של 154 מכונים לגמילה מעישון.

הפרעות שינה באות לידי ביטוי במספר דרכים – התעוררות באמצע הלילה וחוסר הצלחה להירדם שוב, שימוש בכדורי שינה באופן תכוף, יקיצות מרובות במהלך הלילה, קושי בלהירדם והתעוררות מוקדמת מידי. למחסור בשינה יש השלכות בריאותיות רבות, בטווח הקצר וארוך- ממצב רוח כללי ירוד, ירידה בזיכרון, דרך כאבים שונים (כאבי מפרקים, גב, ראש ועוד), תאונות (לאנשים הסובלים מהפרעות שינה יש פי 3 סיכוי להיות מעורבים בתאונות דרכים ועבודה) ועוד. כל מי שסובל מהפרעות שינה, קיבל כבר “עצות” רבות במהלך החיים. ניסו להפחית בצריכת הקפה, לא להיכנס עם הנייד למיטה, טופלו בתכשירים טבעיים וכדורי שינה, אך לא הצליחו לפתור את שורש הבעיה.

צילום יח"צ

צילום יח"צ

סדנת "פשוט לישון" עוסקת בלימוד כיצד להפעיל את מנגנון השינה הטבעי, להכיר אותו ולהבין איך הוא עובד. להבין מה השתבש ולמה לא מצליחים לפתור את הבעיה. בסדנא יש שיח והפנמה של היבטים

פיזיולוגיים, מנטאליים והתנהגותיים המפריעים להשגת שינה טובה. הסדנה מטפלת בשלושה חלקים מרכזיים: הצפת צורת החשיבה שמקשה על שינה ופתרונות חלופיים לקידום השינה, חשיפה למנגנון הפנימי השולט על המעבר בין ערות לשינה שלבי השינה, תהליכים פנימיים שמתנגדים לשינה ונאחזים בערות ומתן כלים שימושיים להפעלה נכונה של מנגנון השינה, כלים להרגעת המחשבות, תרגול להחזרת המוח לתדר שינה, הטמעת צורות חשיבה שמחזקת שליטה בשינה ועוד.

השיטה היא פשוטה והתוצאות מידיות לרוב, מרבית ממשתתפי הסדנה מדווחים על השפעה חיובית משמעותית על טיב שנת הלילה. ישנם משתתפים הזקוקים לחיזוקים גם לאחר שהסדנה מסתיימת ולכן המשתתפים בסדנת “פשוט לישון” נהנים מתמיכה ועזרה של הצוות המקצועי במשך כשנה לאחר הסדנה, גם בשיחות אישיות בטלפון וגם במפגשים פרונטליים בקבוצות קטנות.

לפרטים נוספים באתר או בטלפון: 03-6212500 כתובת: תוצרת הארץ 16, תל אביב

אלן קאר היא רשת בינלאומית הגדולה מסוגה בעולם של מכונים לגמילה מהתמכרויות ואורח חיים בריא. הרשת הוקמה באנגליה בשנת 1983 מונה מעל  150 מכונים, ב- 57 מדינות. עד היום נעזרו בשיטת אלן קאר למעלה מ- 30 מיליון איש. הרשת משרתת לקוחות פרטיים ועסקיים גם יחד ביניהם ארגונים כגון: google, IBM, Microsoft, אגד, סונול, סלקום, חברת החשמל, הוט ומאות חברות נוספות בישראל ובעולם.

עד כה פעל אלן קאר ישראל במכון אחד בתל אביב. בימים אלה, נמצאת אלן קאר ישראל במהלך להפיכתה לרשת של 10 סניפים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות