חיסון שפעת: שאיפה ללא הזרקה

מסלול חיסון שפעת נוסף בכללית: חיסוני פלומיסט הניתנים בשאיפה, ללא הזרקה. פיתרון נוח לחוששים מזריקה, בעיקר בילדים
מסלול חיסון שפעת נוסף בכללית: חיסוני פלומיסט הניתנים בשאיפה, ללא הזרקה. פיתרון נוח לחוששים מזריקה, בעיקר בילדים.

עונת חיסוני השפעת בעצומה ולשמחת צוות כללית יש גם מגמת עליה בהיענות, על אף שהחורף עדיין לא כאן וכבר למעלה ממאה אלף מבוטחי כללית במחוז חיפה וגליל מערבי קיבלו את החיסון במהלך החודש הראשון למבצע. עם זאת, יש מי שנמנע מהחיסון רק בשל החשש מזריקה, בעיקר ילדים אך גם מבוגרים. על רקע זה, הוחלט לחדש השנה גם את מתן החיוסנים בתרסיס פלומיסט.

החיסון ניתן כתרסיס לאף לגילאי שנתיים עד 49 ואושר לשימוש על-ידי ה-FDA ומשרד הבריאות בישראל.

 

חיסון שפעת באמצעות תרסיס לאף במרכז בריאות הילד במחוז חיפה וגליל מערבי. צילום: דוברות כללית

יש לציין כי החיסון אינו מתאים לסובלים ממחלות דרכי נשימה חסימתית (אסתמה בפרט) ולסובלים ממחלות הפוגעות במערכת החיסונית או החיים בסביבתם הקרובה של חולים אלה.

הצורך במתן פתרון ידידותי יותר לילדים חשוב, מדגיש ד"ר חנן בבילסקי מרכז רפואת הילדים של כללית במחוז ומנהל המרכז לבריאות הילד בקריות, כי ילדים, בעיקר רכים, נמצאים בקבוצת סיכון לפתח סיבוכים קשים לשפעת והוכח כי חיסון מפחית בעשרות אחוזים את התחלואה בילדים ואת האישפוזים בעקבותיה. החיסון מהווה גם חיסון סביבתי, כי ילדים הם מקור ההדבקה לכלל המשפחה, גם לסבים ולסבתות שאף הם בקבוצת סיכון בשל גילם. מניעת ההדבקות מונעת גם הפסד ימי לימוד, נזק כלכלי להורים ואובדן ימי עבודה.

עלות מנת חיסון לילדים מבוטחי "כללית מושלם" בגילאי 2-18 הינה 10₪ בלבד, למבוגרים, בגילאי 18-49 בעלות 49 ₪. הזכאות לחיסון ללקוחות מושלם בלבד.

המרפאות שבהן ניתן לקבל את חיסון הפלומיסט הינן: מרפאת כפר יאסיף, מרפאת מעלות, מרפאת געתון (נהריה אזורית), מרפאת מכר ג'דיידה, מרפאת שלומי, מרפאת בונן, מרפאת אבן סינא כללית, מרפאת נוה דוד, מרפאת יוליוסבורג, מרפאת קרית שפרינצק, מרפאת קרית אליעזר, מרפאת דר' רש, מרפאת בנימין בראון (רוממה), מרפאת רמת הנשיא, מרפאת שכון עמידר עכו, מרפאת עכו קוטב הצפון, מרפאת כרמיאל, מרפאת סחנין ראשונית, מרפאת עראבה, מרפאת תמרה, מרכז בריאות משגב, מרפאת שפרעם, מרפאת טירת כרמל מערב, מרפאת טבעון, מרפאת יקנעם, מרפאת קרית עמל, מרפאת תל חנן, בימ"ר זבולון, מרפאת קרית ים צפון, מרפאת לב הקריה, מרפאת קרית מוצקין הרמן ומרפאת קרית ים רסקו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות