מדוע נגזר עונש קל על חיפאי עם עבר פלילי שסחר בנשק?

בין היתר סיפר הסניגור איך הקים הנאשם עסק מפואר בחברת החשמל וקפיטריה ממנה התפרנס שם, אך כתוצאה מהתיק האחרון סולק ממנה
בית המשפט המחוזי בחיפה אישר השבוע הסדר טיעון מקל מאוד בעניינו של תושב חיפה (36), בעל עבר פלילי, אשר סחר בשלושה כלי נשק צהליים מסוג רוס״ר M-16.

הנשקים נגנבו מבסיס צה״ל חוות השומר על ידי חייל ששירת בבסיס. הפרקליטות נאלצה לתקן את כתב האישום ובעקבות כך להסכים לעונש מקל במיוחד, לאור קשיים ראייתיים עליהם הצביע הסניגור עוה״ד רונן חליוה, במהלך הדיונים בבית המשפט.

 

סחר בנשקים שגנב חייל צה"ל מבסיס צבאי. מדוע קיבל עונש מקל? צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

עו"ד חליוה טען כי בתיק ישנם 50 עדים אשר עדותם נחסכה בעקבות הודאת הנאשם ובכך נחסך זמן שיפוטי יקר לבית המשפט. הוא סיפר כי מרשו בודד ואין לו משפחה וכי הוא יושב כבר זמן רב במאסר.

עוד סיפר כי למרשו יש עבר פלילי של סמים לאחר שבהיותו ילד הוא הוצא מביתו בחיפה והועבר ממסגרת אחת לאחרת. ללא יד מכוונת הדרדר לסמים. ואולם, בכוחות עצמו הנאשם גם אסף את עצמו, השתקם וקם שוב על רגליו:

"ללא כל עזרה וללא יד מכוונת עשה שינוי מהותי בחייו, שיקם את עצמו, הקים עסק מפואר בחברת החשמל, בנה שם קפיטריה שנותנת שירות לכל עובדי חברת החשמל, עסק שכלכל אותו וסבסד אותו,  אך כתוצאה מהתיק האחרון, הוא סולק ממקום עבודתו, הוא גם לא יוכל לחזור לשם והוא נפל מכל נכסיו המעטים שהיו לו", אמר הסניגור.

 

הסניגור, עו"ד רונן חליוה. צילום עצמי

בשל כך ביקש עו"ד חליוה כי לא יוטל על הנאשם קנס כספי. הנאשם עצמו אמר בבית המשפט: "אני לא רוצה להיות פושע" וסיפר על כמיהתו לחזור לחיים הנורמטיביים שהיו לו.

על הנאשם נגזרו בסופו של יום רק 33 חודשי מאסר במקום העונש הנדרש בנסיבות הנע בין 4-6 שנות מאסר.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות