סערה סביב אירוע של "שוברים שתיקה" בטכניון: "זילות בדם אחינו וחברינו לנשק"

מנכ"ל ארגון בצלמו שיגר הבוקר מכתב לנשיא הטכניון. סטודנטים: "לא מוכנים לשמוע במוסד שבו אנחנו למדים דברי הסתה וביזוי של חברינו וחיילנו"
 

סערה בעקבות אירוע של 'שוברים שתיקה' המתוכנן להיערך מחר (רביעי) בטכניון בחיפה.

בין הטענות עלו גם קולותיהם של סטודנטים הטוענים: "לכולנו יש אחים שלא חזרו מהמלחמות או כאלה שחזרו וכבר לא יהיו אותו דבר, ואם לא אחים, אז חברים ואם לא חברים אז אחים של חברים…..  זו זילות בדם חברינו ואחינו לנשק, שבזכותם אנחנו יכולים להגיע וללמוד ובטח לא לשמוע שבמוסד שבו אנחנו למדים, נשמעים דברי הסתה וביזוי של חיילנו וחברינו".

 

ההזמנה לאירוע של "שוברים שתיקה" המעורר סערה בטכניון

 

מנכ"ל ארגון בצלמו, (ארגון זכויות אדם ברוח יהודית), שי גליק, שיגר הבוקר מכתב בנושא לנשיא הטכניון, פרץ לביא ולדיקן הסטודנטים, פרופסור בני נתן. בנושא הנדון ציין גליק: "אירוע שוברים שתיקה מחר – אירוע להבה מחרתיים".

במכתבו טען גליק: "לצערי נודע לי שמחר ארגון שוברים שתיקה יקיים אירוע במרכז קהילתי קנדה. לפני שתענו לי חופש הביטוי ועמותה חוקית וזכות הציבור לדעת והכל, האם הייתם מארחים באותה שמחה גם את ארגון להבה? אין ספק שלא ולראיה מעולם ארגון זה לא התארח אצלכם למרות שהוא חוקי וכו'…. אדגיש, שוברים שתיקה חותרים תחת קיומה של מדינת ישראל, פועלים להחרמתה של המדינה ותמיכה בבי די אס. ארגון זה לא ראוי להרצות אצלכם".

 

האם הייתם מארחים באותה שמחה גם את ארגון להבה? בתמונה: הטכניון. צילום: בני שלביץ

 

את מכתבו שיגר גליק עם העתק ליו"ר המועצה להשכלה גבוהה, השר נפתלי בנט.

מהטכניון נמסר בתגובה: "הטכניון אינו מגביל את חופש הביטוי, ומאפשר לקבוצות שונות מימין ומשמאל, דתיים וחילוניים, מגזריים ומגדריים לבטא עצמן כחלק מן השיח בחברה הישראלית ובמסגרת החוק. האירוע שנערך ביוזמת סטודנטים מתקיים באחד המועדונים בקמפוס והוא תואם מראש ואושר על פי נוהל פעילות פומבית של הטכניון. כאמור, הטכניון אינו מתערב בתכנים המועלים כל עוד הם במסגרת החוק ובמגבלות השמירה על הסדר הציבורי".

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות