"ספא תינוקי"

קבוצת הדרכה בעיסוי תינוקות נערכת בהצלחה במרפאת יוקנעם עמק השלום
 

תינוקות תושבי יוקנעם המבוטחים בכללית נהנים מטיפול חמישה כוכבים לאחר שהוריהם למדו כיצד לטפל בהם בטכניקת עיסוי מותאמת בעבורם. הסדנא נערכת במרפאה הרב תחומית של כללית בעמק השלום בהדרכתה של יעל שרפשטיין – אחראית הפיזיותרפיה במכון להתפתחות הילד של כללית בחיפה. בכך גם יתרונן של הסדנאות שנערכות בכללית, שלהבדיל מתוכניות בשוק הפרטי הן מועברות על ידי צוות מקצועי מאד ובפקוח רפואי.

סדנת עיסוי תינוקות מיועדת להורים ולתינוקות מגיל שישה שבועות ועד גיל חצי שנה ומבוססות על 4 מפגשים. טכניקות עיסוי הנלמדת בסדנאות מבוססת על שילוב של עיסוי הודי ועיסוי שוודי, בהתאמה לתנאים ולסביבה הטבעית של האימהות בארץ. את העיסוי חשוב לערוך במקום שקט וחמים, כשהתינוק רגוע אינו עייף או רעב ועדיף כחצי שעה אחרי האוכל. ויש להימנע ממנו בזמן חום גבוה, פצעים או כוויות.

סדנת עיסוי תינוקות בעמק השלום ביוקנעם. צילום: דוברות כללית

תמר ברנר גזית, מנהלת מערך הפיזיותרפיה ההתפתחותית של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, מסבירה כי הוכח שעיסוי התינוק עוזר להרפות מתחים, מסייע נגד כאבי בטן, משפר את זרימת הדם, את העיכול וספיגת חומרים, ממריץ את צמיחת הגוף והשלד, משפר את המערכת החיסונית ויותר מכל משפר את המפגש הבלתי אמצעי של מטפל (הורה) והתינוק. מחקרים מראים גם שליטוף ומגע מאיצים את ההתפתחות האישית של התינוק.

עיסוי תינוקות היא אמנות עתיקה, שעוברת מדור לדור בתרבויות רבות. בחברה המודרנית המשפחות הצעירות אינן גרות ב"חמולה" ולא תמיד נמצא מי שיעביר וילמד את העיסוי. עיסוי תינוקות נחוץ מאד כל זמן שהתינוק אינו נע בעצמו, אינו מתהפך ומשנה תנוחותיו. אך ניתן להמשיך בעיסוי לאורך חודשים רבים, כל זמן שהתינוק/פעוט נהנה מכך.

בסדנא מודגשים גם נושאים הקשורים להתפתחות תקינה של המוטוריקה הגסה והעדינה במחצית השנה הראשונה, משחק  בידיים צעצועים במרקמים שונים תואמי גיל, תקשורת, אכילה, אבזרים כמו מנשאים וכו'. הקבוצה מהווה לעיתים גם כקבוצת תמיכה למשפחות הצעירות ומעניקה חוויה מהנה גם להורה.

פרטים והרשמה לסדנאות עיסוי תינוקות של כללית באיזור ב-5545* או במייל שכתובתו sadnaothaifa@clalit.org.il


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות