מכירים את האפליקציה החדשה?

קבלו את האפליקציה החדשה שפיתחו סטודנטים באוניברסיטת חיפה ותחבר אתכם פנים אל פנים עם אנשים אמיתיים בשכונה
אם גם לכם נמאס להיות חברים בקהילות וירטואליות בלבד ואתם רוצים להיות חלק מקהילה שכונתית אמיתית, כדאי שתבדקו את האפליקציה החדשה שהגיעה לשכונה – הודיני:

מדובר ברשת חברתית שכונתית חינמית שהושקה בימים האחרונים ונותנת מגוון רחב של אפשרויות לתושבי השכונה להכיר אחד את השני באמת.

"בעשור האחרון יש התרחקות ביחסי השכנות ובקהילתיות. אפליקציית הודיני היא רשת חברתית שכונתית אשר מניעה את התושבים לפעולה ולהיכרות מעבר למסך המחשב והטלפונים הניידים", אמר שי אפשטיין בוגר החוג למערכות מידע וסטודנט לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת חיפה, ממפתחי האפליקציה.

 

האפליקציה כעת בחנות

פיתוח האפליקציה החל לפני כשנתיים כאשר שי ושותפו לפיתוח אנטוניו זייתון, סטודנטים בחוג למערכות מידע באוניברסיטת חיפה בדקו את הצרכים השונים של תושבי חיפה וגילו כי חלק גדול מהתושבים היו רוצים אפליקציה שתעזור להם ליצור תחושת קהילה אמיתית. כבר מההתחלה היה ברור להם שהצורך של התושבים הוא לא ב"פייסבוק חדש" או משודרג, אלא במשהו שונה. "כבר מהתחלה היה ברור לנו שזה צריך להיות משהו שונה מפייסבוק. שהאנשים לא רוצים רק לחפש שירותים או לקבל מידע – מהרשויות ולגבי הרשויות, אלא שהם רוצים דרך לחזור ולהכיר את השכנים הקרובים שלהם. את השכנים בבניין, את השכנים ברחוב. אבל שזה לא יהיה אינטנסיבי מידי, מחייב מידי".

הפתרון שלהם היה להיעזר בטכנולוגיה כדי לאפשר את הקשר הבלתי מחייב הזה וכך נולדה האפליקציה הודיני.

האפליקציה מאפשרת יצירת קשר עם אנשי הבניין הספציפי בו אתם גרים, עם אנשי הרחוב הספציפי או עם תושבי השכונה כולה ובעיקר, ליצור קשר לגבי פעילויות יומיומית, כאלה שלא בהכרח הייתם מעלים עליהם פוסט בפייסבוק.

 

מפתחי האפליקציה. צילום דוברות אוניברסיטת חיפה

 

"ברגע שאתה יכול להתמקד בתושבי הרחוב או הבניין שלך, יש סיכוי הרבה יותר גדול שתוכלו ליצור יחסי קהילה גם מחוץ לאפליקציה. זה יכול להיות קבוצה של בעלי כלבים שיורדים ביחד לגינה או שותפים לפעילות ספורטיבית. מסיבה שאתם רוצים לארגן, נסיעה משותפת לעבודה או ללימודים ואפילו לשאול למי יש מקדחה שאפשר לשאול. זה לא משנה מה, העיקר זו האפשרות להכיר באמת את האנשים שאתה חי איתם", אמר שי אפשטיין

במהלך העבודה על האפליקציה הבינו המפתחים שבכדי לשפר בצורה מלאה את המסגרת הקהילתית, יש צורך בשיתוף פעולה עם הרשות המקומית, המתנ"ס המקומי ואפילו עסקים מקומיים, שהצטרפו גם הם לאפליקציה. "הקשר 'און ליין' הזה עם הרשות מאפשר לקבל פידבק מהיר על צרכים שעולים מתוך הפעילות הקהילתית. ברגע שבעירייה או במתנ"ס רואים שיש רחוב מסויים שעושים בו הרבה ספורט, הם יכולים להציע פעילויות מיוחדות. אם יש אזור אחר שבו יש, למשל, הרבה בעלי כלבים, העירייה יכולה לחשוב על להקים פארק לכלבים. המתנ"ס יכול להציע חוגים מיוחדים אם הוא רואה שיש פעילות קהילתית מיוחדת סביב נושא כלשהו. אנחנו בטוחים שיעלו עוד הרבה נושאים משותפים שאפילו לא חשבנו עליהם – ומה שזה לא יהיה, הרשות תוכל להציע להם עזרה וסיוע".

הקשר הקהילתי השלישי והאחרון הוא בין התושבים לבין בעלי העסקים המקומיים. במסגרת האפליקציה יצרו המפתחים שיתופי פעולה עם עסקים מקומיים ויצרו "כרטיסייה דיגיטלית" – בדומה לכרטיסיות הניקוב שקיימות כיום בבתי קפה או פאבים, כשהפעם בעלי העסקים יוכלו להזכיר לכם דרך האפליקציה שכדאי לכם לבוא לעוד קפה אחד – כי הקפה הבא הוא כבר בחינם..

"שיתוף הפעולה עם בעלי העסקים השכונתיים איפשר לנו בין היתר לייצור באפליקציה כרטיסיית ניקוב דיגיטלית ללקוחות תושבי השכונה כאשר תמורת מספר נקובים מסוים יזכו התושבים  במוצר במתנה ברכישה דרך האפליקציה", הסבירו המפתחים.

"אנחנו מאמינים כי נצליח לעשות שינוי חברתי אשר בא לידי ביטוי בכך שאנשים מכירים טוב יותר את שכניהם, משתפים איתם פעולה , מקדמים את העסקים המקומיים ויוצרים חברה טובה יותר", אמרו המפתחים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך