מחר: דיון ראשון בבג"צ מוצקין נגד המשרד להגנת הסביבה בשל מטרדי הריחות

התושבים מוזמנים להצטרף להסעות שמארגנת העירייה לדיון בירושלים מחר
 

מחר יתקיים דיון ראשון בבג"צ בעתירה שהגישה עיריית קריית מוצקין כנגד המשרד להגנת הסביבה, המועצה האיזורית מטה אשר, המועצה המקומית אעבלין וקומפוסט המפרץ והגליל המערבי.

אוטובוסים שמעמידה העירייה לרשות תושבים המעוניינים להצטרף לדיון בבג"צ, ייצאו מהעירייה לירושלים מחר בבוקר (פרטים מלאים בסוף הכתבה). 

בעתירתה דורשת העירייה את הפסקת מפגעי הריח החוזרים ונשנים עליהם מתלוננים תושבי הקריות כבר למעלה משנה, ותושבי קריית מוצקין בפרט.

 

דורשים את הפסקת מפגעי הריח החוזרים ונשנים. צילום: אילוסטרציה

 

העירייה טוענת כי קיימת הפרה מתמשכת מצד הרשויות בכל הנוגע לפיקוח על מטרדי הריח. עוד עולה מהעתירה כי בעיריית קריית מוצקין יזמו בדיקות עצמאיות לגילוי מקורות הריח וכמו כן הוזמנו דוחות מקיפים בנושא, מהם עלה כי המקורות האפשריים למפגעי הריח הם מקורות חיצוניים, מחוץ לתחום סמכותה של העירייה. כמו כן, העירייה יזמה שיחות עם נציגי המשרד להגנת הסביבה ושאר הגורמים, הביאה בפניהם את הממצאים והתריאה בפניהם על נקיטת צעדים משפטיים, על מנת להפסיק את מטרדי הריח, אולם עד כה ללא תוצאה של ממש.

ראש עיריית ירושלים היוצא, ניר ברקת שביקר השבוע במוצקין פרגן לצורי: "הגשת הבג"צ על ידך והאופן בו אתה מוביל את המאבק משקפים את מנהיגותך".

 

ברקת עם ראש עיריית קריית מוצקין חיים צורי, השבוע. צילום: דוברות עיריית קריית מוצקין

 

סגן ראש העיר, יוסי מרקוביץ', אמר השבוע בראיון לגל"צ כי ישנם מאמצים מצד המשרד להגנת הסביבה לאור הבג"צ של העירייה להפגין מעט יותר פעילות בשטח אך לדבריו זה אינו מספיק. "כנראה כמה גורמים שם הבינו את הרצינות של הרשות והתחילו להזיז דברים. זה רק קצה הקרחון יש להם עוד הרבה עבודה". המראיין אביב לביא ציין: "זה חסר תקדים שרשות מקומית מגישה בג"צ כנגד המשרד להגנת הסביבה. תמשיכו לעדכן אותנו".

ראש העיר חיים צורי, שיזם את הגשת הבג"צ סיפר כי בשבועות האחרונים נפגש עם עמיתיו ראשי הרשויות ועם נציגי המשרד להגנת הסביבה וטען: "זה בלתי נסבל שיושב בבית נאלץ להריח לפעמים את הריחות הללו ומצד שני זה גם בלתי נסבל שהריחות שמגיעים ממקומות אחרים לא עושים די על מנת למגר אותם. ובדיוק על זה הגשנו את העתירה. שיתחילו לזוז דברים. מדובר לא רק בתושבי קריית מוצקין. כל תושבי האיזור ויש ערים סמוכות שיותר סובלות מזה. דבר אחד בטוח, נמשיך להוביל את המאבק בעבור תושבי האיזור ולוודא כי מי שצריך לפקח יעשה זאת ביתר שאת".

מחר (חמישי) בשעה 06:00 בבוקר ייצא אוטובוס מבניין העירייה לדיון בבג"צ בירושלים.

הרשמה דרך המוקד העירוני 04-08780900 או חיוג מקוצר 107.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות