מכבי אירחה בקריות משלחת של 26 אנשי רפואה מובילים בעולם

מכבי שירותי בריאות אירחה משלחת אנשי רפואה מובילי מערכות בריאות מ-18 מדינות שונות והציגה בפניהם פיתוחים לרפואה דיגיטלית
מכבי שירותי בריאות אירחה בשבוע האחרון משלחת של 26 אנשי רפואה מובילים מרחבי העולם, המשתלמים בנושא בריאות האישה, במסגרת קורס שמארגנת הסוכנות הישראלית לשיתוף פעולה בינלאומי וסיוע הומניטרי מטעם משרד החוץ . חברי המשלחת הגיעו מ-18 מדינות שונות מכל היבשות, ביניהם 4 נציגים ממדינות מוסלמיות (אוזבקיסטן, קזחסטן ואזרבייג'ן), ו-6 ממדינות באפריקה (ניגריה, גאנה, אוגנדה וקניה). בהם  מנהלי בתי חולים, מנהלי ארגוני בריאות שונים, עובדי ממשל בכירים ואנשי אקדמיה.

במסגרת הביקור חברי המשלחת התארחו במרפאות מכבי בקריית אתא ובקריית מוצקין, שם נחשפו לעולם הדיגיטלי של מכבי שירותי בריאות בהנחייתה של ד"ר לילי בלום. ד"ר בלום הציגה בפניהם את  השימוש בדיגיטציה ככלי מוביל לשיפור בריאותם של חברי מכבי, ואת עולם ה"ביג דאטה" בו עוסק מכון המחקר של מכבי, אשר מוביל באמצעותו את השינוי במחקר הרפואי.

 

בתמונה: צוות מכבי עם המשלחת מרחבי העולם. צילום: מכבי

 

בהמשך הרצתה בפניהם ד"ר חנה קאופמן על חדשנות ה"טלה-פצע" – שיטת טיפול ייחודית ומצליחה של מכבי, שבה במקרים בהם המטופל נמצא הרחק מהרופא, ניתן הטיפול מרחוק באמצעות ציוד מחשובי מתקדם וללא צורך במפגש פרונטלי. בנוסף, הוצגו במפגש מיטב הטכנולוגיות הרפואיות המקוונת הנמצאות בשימוש יומיומי במכבי, החל מהמרשמים הדיגיטליים לתרופות, בקשות דיגיטליות מהרופא, שירות "רופא ילדים שלי", המאפשר להיעזר ברופא מעבר לשעות הפעילות באמצעות האפליקציה ועוד.

 

צוות מכבי עם חברי המשלחת. צילום: מכבי

בעקבות ההתלהבות הרבה מהטכנולוגיות השונות, נוצרו קשרים מצוינים, מתוך תקווה של המשתלמים ליישם לפחות חלק מהטכנולוגיה הרפואית המתפתחת בישראל, גם במדינתם. "נחשפנו לפעילות הענפה של מכבי לשיפור חייהם של המטופלים דרך השימוש ברפואה דיגיטלית וזכינו ללמוד כיצד ניתן להנגיש שירותים רפואיים לכלל האוכלוסייה, תודתנו לצוות מכבי על שיתוף הפעולה" מסרה רנא נחאס סוידאן- מנהלת קורסים בתחומי בריאות ויזמות במרכז מש״ב כרמל ע"ש גולדה מאיר, מטעם משרד החוץ.

ד"ר נינה מיקאבה, מנהלת ארגון הבריאות מגיאורגיה אמרה: "הביקור במרכז הבריאות של מכבי היה מאוד חשוב עבורנו. הייתה לי ההזדמנות להיחשף לרפואה  הדיגיטלית ולראות כיצד היא מקנה יתרון לאיכות ושיפור השירות ונגישות למטופל. אני חוזרת לגיאורגיה מלאה ברעיונות חדשים ומצפה לשיתוף פעולה פורה"

ד"ר לילי בלום, המנהלת הרפואית של מכבי בקרית אתא: "זו הרגשה מדהימה לייצג את המדינה ולהציג את התפתחות הרפואה אצלנו מול מנהלים בכירים במערכות בריאות מכל כך הרבה מדינות ותרבויות שונות. מכבי היא מודל מצוין לחיקוי למדינות שונות כיצד יש לנהל מערכת בריאות, ושמחנו לתרום מניסיוננו גם מעבר לים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות