נכון או לא נכון?

3 מיתוסים לקראת החורף בנושא רפואת שיניים וילדים באדיבות ד"ר ברקוביץ רולי, מומחית ברפואת שיניים לילדים, אחראית תחום רפואת שיניים לילדים ברשת מרפאות כללית סמייל
ילדים חולים שנוטלים אנטיביוטיקה עלולים לפתח פטרת בתוך הפה

נכון. קנדידה – הינו הטפיל הגורם לפטרת, הוא נמצא באופן קבוע בחלל הפה של כולם. נטילת אנטיביוטיקה, בעיקר אצל ילדים קטנים, עלולה לגרום לקנדידה להתרבות במהירות רבה ולגרום לפטרת בחלל הפה. איך כיצד הפטרת נראית? טלאים לבנים על הריריות, לרוב מתקלפים. כמובן במידה ומתפרצת פטרת, לא מפסיקים את הטיפול האנטיביוטי אך חשוב להיוועץ ברופא הילדים על מנת לקבל את הטיפול המתאים.

דר רולי ברקוביץ צילום: יח"צ

דר רולי ברקוביץ צילום: יח"צ

מחלות בתקופת הילדות משפיעות על השיניים כשגדולים

נכון. כבר עם הלידה, מתחילות להתפתח השיניים הקבועות. מחלות חום תדירות ואף נטילת אנטיביוטיקה, בעיקר בשלוש השנים הראשונות של החיים, עלולות להשפיע על השיניים הקבועות שיצמחו בעתיד (גם אם בשלב זה יש לילד רק שיניים חלביות). מדובר במצב בו השיניים בוקעות עם כתמים או פגמים שבעצם נובעים מהמחלות שהיו בילדות המוקדמת. על מנת לאתר שיניים כאלה, חשוב להקפיד על ביצוע בדיקה תקופתית אצל רופא השיניים כל חצי שנה.

דלקות גרון גורמות לדלקות חניכיים

נכון ולא נכון. לא הדלקת גרון עצמה גורמת לדלקות חניכיים אך יכולה להביא לכך באופן עקיף: ילד שסובל מדלקת גרון כנראה לא יאכל טוב, לא ישתה מספיק, נוותר לא על צחצוח שיניים ולרוב ינשום דרך הפה. כל אלו מובילים לכך שבעיקר באזור השיניים הקדמיות העליונות נוצרת דלקת חניכיים.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות