דרושה: קואליציה אזורית חזקה

עינת קליש רותם נכנסה השבוע רשמית לתפקידה אלירן טל סבור: רק קואליציה אזורית של קליש, אריה טל, רועי לוי,וראשי העיר החזקים של הקריות תוכל לקדם את האינטרסים של תושבי האזור טור פוליטי לשבת


הסתיימו החגיגות. כל בעלי התפקידים במועצה הושבעו ביום שלישי, פיזרו חיוכים והצטלמו. עכשיו זה הזמן להפשיל שרוולים ולהתחיל להצדיק את אמון הבוחרים בכם.
רוב חברי מועצת העיר חיפה חדשים. גם הותיקים יותר צעירים ומלאי מוטיבציה ואהבה לחיפה. האתגרים שמונחים לפתחה של ראש העיר הנכנסת רבים ומגוונים. הנורה האדומה מהבהבת מעל הכרמל, האמצעים הכלכליים דלים יחסית וגם יש לא מעט אילוצים, אבל בין אילוץ אחד לאחר יש גם הזדמנויות ואותן חייבים לקטוף.
קליש רותם מתמחה באדריכלות ותכנון ערים. היא בקיאה בענייני חיפה ובצרכים של העיר הזאת. השאלה הגדולה מהם כישורי הניהול שלה. מה סדר העדיפויות שתכתיב, מי הם אנשי המקצוע שיקיפו אותה. בינתיים, הליהוק המשמעותי הראשון שלה – משרת המנכ"ל – שאישוורו נתקל בקשיים בגלל שהוא לא עומד בקריטריונים הבסיסיים של משרד הפנים. אופס!
נקווה שההמשך לא יהיה רווי בכשלים טכניים ופרוצדורליים.
הסקרים ניבאו לקליש הצלחה  ובסוף היא נושרת מהמירוץ בגלל התנהלות כושלת של הנהגת מפלגת העבודה. איזה סוף אכזר

הקלישאה אומרת שאם כל האצבעות חוברות יחד הן יוצרות אגרוף חזק. זה בדיוק מה שכולנו זקוקים לו

 

ועכשיו לעיקר, הרי בחרו בנבחרי הציבור האלה כדי שישנו וישפרו את המציאות כאן.
חשוב להילחם במפעלים המזהמים, ולייצר מקומות עבודה חדשים, ולתת אופק לזוגות צעירים, לפתח את המסחר והכלכלה המקומי ולהביא לכאן תיירים, לשקם את השכונות ולייצר אלטרנטיבה ראוייה לערי הלווין של המטרופולין ולתל אביב.
יונה יהב לא ידע לאחד את כל ראשי הערים באזור. לעיתים הוא ראה בהם יריבים במקום שותפים לדרך. הרי רבות מהבעיות האזוריות הן משותפות. אם יהיה טוב בחיפה, ירוויחו מכך גם תושבי טירת כרמל, נשר והקריות. אם כולם יאחדו כוחות – המטרופולין יפרח וישגשג וכל אחד מהנבחרים יוכל לקחת את הקרדיט לעצמו אבל השורה התחתונה היא הקובעת.
טוב עשו עינת קליש ורועי לוי, ראש העיר הנבחר של נשר, כשנפגשו כבר בשבוע הראשון שלהם בתפקיד החדש. זו בשורה מעודדת שמנבאת אולי על שינוי בתפיסה. זה שינוי מתבקש. מהכרותי עם אריה טל, אין לי ספק שהוא יירתם גם למיזם כזה בחפץ לב. אם קליש תדע לחבק ולצרף אליה למעין קואליציה אזורית גם את ראשי הערים של הקריות היא תוכל לקבל דרכם גישה ישירה גם לשרי הממשלה ולעטיני השלטון. חיים צורי, יעקב פרץ, אלי דוקורסקי ודוד אבן צור – כולם ראשי עיר ותיקים, מיומנים, מנוסים ולא פחות חשוב: אנשי ליכוד בכירים. אפשר לרתום אותם כדי להוביל כאן מהלכים אסטרטגיים שישנו את פני הצפון.
הקלישאה אומרת שאם כל האצבעות חוברות יחד הן יוצרות אגרוף חזק. זה בדיוק מה שכולנו זקוקים לו. אגרוף שיכה על שולחנות שרי הממשלה וידרוש תקציבים וסדר עדיפויות שונה, אגרוף שיכה בכל מי שמנסים לפגוע בפיתוח של האזור, אגרוף שיציג עוצמה וכוח. לפעמים רק את השפה הזאת מבינים.
האחדות חשובה. ביום שבו כל ראשי העיר של פריפריית חיפה ייפגשו ויקדמו מהלכים משותפים נדע שהצעד הראשון לשינוי אמיתי כבר נעשה.
שבת שלום
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads