מחאת הנשים בשלישי: מיהן העובדות שתוכלנה לשבות ללא פגיעה בשכרן? 

24 נשים נרצחו בישראל מתחילת השנה: יותר ויותר נשים מצהירות על כוונתן שלא להגיע למקומות עבודתן ביום שלישי הקרוב ולשבות במחאה על רצח נשים, באילו גופים באיזור תוכלנה העובדות שלא להגיע לעבודה?
 

חיפה, חוף הכרמל, נשר, קרית מוצקין וקרית ביאליק:

אלו נכון לעתה הרשויות אשר מאשרות לנשים העובדות בהן להיעדר מהעבודה ביום שלישי.

ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם, הודיעה כבר אתמול בערב (מוצ"ש) כי העירייה מצטרפת למאבק באלימות נגד נשים ותומכת בשביתת הנשים המתוכננת ליום שלישי.

המשמעות היא כי מותר יהיה לעובדות העירייה להיעדר ביום שלישי הקרוב מעבודתן לאות הזדהות, ללא פגיעה בשכרן ומבלי הורדת יום חופש.

 

24 נשים נרצחו בישראל מתחילת השנה, בהן גם תושבות האיזור. צילום אילוסטרציה

 

"אלימות זו אלימות, אין מקום לאלימות לא במשפחה לא על רקע רומנטי וגם לא על רקע כבוד המשפחה. אני מביעה שאט נפש וזעזוע מאלימות כלפי נשים, ואעשה כל שבידי לעזור לנשים כדי לצאת מהסכנה, ולרתום לכך את כל המסגרות העירוניות הרלוונטיות לשם כך", דברי קליש.

 

זירת הרצח של סיפראש אינעלם, בחודש יולי האחרון בקריית ים. המנוחה הגיעה לחדר הלם עם דקירות מרובות ואיבוד דם ומותה נקבע בבית החולים. צילום מזירת הרצח: דוברות איחוד הצלה מרחב כרמל

 

גם במועצה האיזורית חוף הכרמל הודיעו אתמול: "המועצה האזורית חוף הכרמל תומכת בשביתת הנשים המתוכננת ביום שלישי הקרוב, זאת בשל התגברות מקרי האלימות ורצח נשים בישראל. לאור זאת יושבתו משרדי המועצה למשך שעה ויתקיים שיח פתוח בכלל ממחלקות המועצה, כחלק מהרצון לחזק את המודעות בנושא".

 

שמונה דקירות סכין בכל חלקי גופה. קורבן הרצח סיפראש אינעלם ז"ל

 

גם ראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור, הודיע הבוקר (ראשון) כי הוא מצטרף בעצמו למחאת הנשים בישראל, תומך תמיכה מלא בשביתה שתתקיים ביום שלישי ויאפשר לעובדות שירצו בכך לשבות ללא פגיעה בשכרן.

"האלימות בחברה הישראלית בדגש על אלימות נגד נשים ועובדי ציבור הפכה למכת מדינה שהדעת אינה סובלת ושאיש מאיתנו לא יכול עוד לעבור עליה לסדר היום" אמר אבן צור.

ועד העובדים בעירייה הודיע הבוקר כי הוא נענה לפניית ראש העיר ויעמיד אוטובוס מיוחד לרשות  נשים שירצו להצטרף להפגנה שתתקיים ביום שלישי בערב בתל אביב.  .

 

פוסט שהעלה לפייסבוק ראש עיריית קריית מוצקין ,חיים צורי, עוד בשבוע שעבר

בקריית מוצקין העלה ראש העיר, חיים צורי, עוד בשבוע שעבר על סדר היום הציבורי את הנושא ופרסם גם פוסט בפייסבוק. בליל אמש הודיעה העירייה על הצטרפותה למאבק הארצי.

"כולנו יחד במחאת הנשים ונגד האלימות כלפי נשים. נאפשר לכל עובדת עירייה שתרצה להשתתף בהפגנת המחאה ביום ג' הקרוב להיעדר מהעבודה מבלי לפגוע בשכרה. בנוסף יושבתו שירותי קבלת הקהל למשך שעתיים ביום שלישי הקרוב בבוקר ותיערך הרצאה לכלל העובדים בנושא זה", אמר הבוקר חיים צורי.

צורי: "בשבוע שעבר העליתי את הצילום הזועק הזה וחשתי את הכאב והסולידריות אין מקום לאלימות במשפחה בחברה הישראלית. מדי יום ביומו אנו צריכים לשאול את עצמנו ולהיות עירניים לסובב אותנו על מנת למנוע מקרים קשים מנשוא שמחרבים את חייהן של נשים ומשפחות רבות ובמקביל להפעיל לחץ על מערכת המשפט להחמיר עם הענישה".

גם עיריית נשר מצטרפת למחאה הציבורית על רצח נשים ותכיר כיום עבודה מלא בשכר – לעובדות העירייה אשר תגשנה הצהרה, כי תסיימנה את יום העבודה ביום ג' – 04.12.18, בשעה 13:00 בשל הזדהותן עם המאבק נגד רצח נשים.

ראש העיר נשר, רועי לוי: "רצח נשים הנו תופעה נפשעת יהיו נסיבותיה אשר יהיו, יהיה הרוצח אשר יהיה. זוהי חובתנו המוסרית לעמוד לצד הנשים ולתמוך בענישה. לגבר אין זכות לקחת את חייה של אישה או נערה. שני מעשי הרצח האחרונים של נערות גרמו לי זעזוע קשה. לקיחת חיים כך סתם, כי מישהו חיפש נקם".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות