בן 5 מהצפון במצב קשה בעקבות מינון גבוה של משכך כאבים

הילד אושפז תחילה בבית חולים העמק אולם מצבו הדרדר והוא הועבר לבית החולים שניידר כשהוא סובל מאי ספיקת כבד ומצבו מוגדר קשה 
ילד בן חמש וחצי אושפז בשבוע בבית החולים העמק כשהוא במצב קשה. הילד אושפז ביחידה לטיפול נמרץ כשהוא סובל מאי־ספיקת כבד חריפה.

האם סיפרה לרופאים כי בנה סבל לאחרונה ממחלת חום במשך שלושה ימים בהם קיבל משככים להורדת החום. מבירור שערך הצוות הרפואי עם האם עלה כי הילד קיבל כמות גדולה של משככי כאבים לצורך התמודדות עם החום הגבוה. עוד התברר כי לא רק שקיבל מינון גבוה פי שלושה מהמומלץ אלא גם בתדירות גבוהה יותר מהמומלץ בעלון.

מינון יתר. בן חמש וחצי מהצפון במצב קשה. צילום: אילוסטרציה

הילד בן חמש וחצי ומתגורר בצפון, אולם הועבר מבית החולים העמק למרכז הרפואי שניידר בפתח תקווה, בשל החמרה והידרדרות שחלה במצבו עד כדי חשש כי יתעורר הצורך בהשתלה של אונת כבד לצורך הצלת חייו.

 

זהירות: האם סיפרה על מינון גבוה מידי ותדירות גבוהה מידי של משכך כאבים שניתנה לילד. צילום אילוסטרציה

יש לזכור כי בכל מחלת חום בין אם מדובר בילדים או במבוגרים, יש להשתמש במינון האפקטיבי הנמוך ביותר, לתקופה הקצרה ביותר האפשרית, כדי להפחית את הסיכון של תופעות לוואי מסוכנות. גם תרופה ללא מרשם רופא הינה עדיין תרופה לכל דבר ועניין ונטילתה שלא בהתאם להמלצות המדוייקות עלולה להביא להשלכות בריאותיות קשות.

יש להתייחס בכובד ראש לאזהרות ולהמלצות שבעלוני הצרכן ולא לעבור על המינון המומלץ ועל התדירות בה נוטלים תרופות לשיכוך כאבים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות