"אין מילים שיכולות לתאר את התחושה שאני מרגישה כעת בלב"

שוטרי תחנת חיפה ערכו מסיבת חנוכה מרגשת לניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר" המתגוררים בבית החם ברחוב קאסל בעיר
 

בחג החנוכה האור גובר על החושך. גם ב"בית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה, נערכה מסיבת חנוכה שמחה ועליזה.

שוטרות ושוטרים מהסיור הרגלי של משטרת חיפה הגיעו לשמח את ניצולי השואה עם הרבה שירים וריקודים.

ניצולת השואה מפולין, טובה רינגר, בת 93, שרקדה ושמחה ביחד עם השוטרים במסיבה, אמרה: "אין לי מילים שיכולות לתאר את התחושה החמה שאני מרגישה כאן היום, כעת בלב. כל הכבוד לכל השוטרים והשוטרות שהגיעו אלינו היום, רואים שבאמת אכפת להם מאיתנו".

 

חנוכה שמח גם לניצולי השואה. צילום: אדיר יזירף

 

מרגש מאוד היה לראות ניצולי שואה בני 80 ו- 90 רוקדים לצידי השוטרות והשוטרים שהביאו עימם ארגזים מלאים בכיבוד, שתייה וגם המון סופגניות חמות, שרו שירי חנוכה ורקדו במעגלים עם ניצולי השואה.

 

נרגשים. צילום אדיר יזירף

 

נציג המשטרה, רס"ב מיכאל סבן אמר בתחילת האירוע:

"ניצולי שואה יקרים, אין כבוד גדול ועצום מזה להגיע אליכם כאן היום אל ה"בית החם של ניצולי השואה" של העמותה, זאת זכות גדולה אדירה ועצומה לשמח אותכם ודווקא בחג החנוכה הוא חג של הרבה הרבה אור, אנו מגיעים אליכם לעיתים קרובות ולא רק בחגים ושמחים על הקשר הרצוף עם העמותה שנים רבות ומי יתן ונמשיך לעשות זאת, מאחל לכם ניצולי השואה הרבה בריאות טובה ואריכות ימים וחג חנוכה שמח".

 

חוגגים עם ניצולים שואה בבית החם. צילום: אדיר יזירף

 

מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר", שמעון סבג, אמר באירוע:

"חנוכה הוא חג האורים, חג שכולו אור, בו האור גובר על החושך, ולכן חשוב לי להביא מעט מן האור לאותם ניצולי שואה האנשים שהם השורדים והגיבורים של כולנו ובזכותם אנחנו פה. זה כלל לא מובן מאליו ששוטרים ממשטרת חיפה עוזבים למספר שעות את כל הפעילות המבצעית שלהם ובאים לשמח את ניצולי שואה בחנוכה".

 

מייסד הבית החם, שמעון סבג עם שוטרי חיפה. צילום: אדיר יזירף

 

עוד הוסיף סבג ואמר:

"סיפורם של ניצולי השואה הוא סיפורו של דור שלם דור שנחלץ מתהומות הרוע ובחר בחיים. דור, שהאמונה בצדקת דרכנו הייתה נר לרגליו. דור של גבורה ועשייה, דור שתרם לחברה הישראלית בכל תחומי החיים. ההיאחזות בחיים חרף משא הזיכרון הכואב, היא המסר אותו ניצולי השואה נושאים בגאווה, מאז ועד היום. ההיאחזות בעשייה, בתרומה, בנתינה, בבניין הארץ. ברצוני לאחל חג חנוכה שמח לניצולי השואה ולכל השוטרים במדינת ישראל".

 

סופגניות חמות ומתוקות. צילום: אדיר יזירף

 

ניצולי השואה היו נרגשים, הם הודו לשוטרים והוסיפו: "כל הכבוד ויישר כוח למר שמעון סבג העושה לילות כימים לטובת רווחתם של ניצולי השואה ותודה גדולה לרכזת המועדון החברתי הגב' נעמי אילוז על כל מה שהיא טורחת ועומלת רבות למעננו ועל כל פועלה במועדון החברתי".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות