דבר לא הסגיר את עברה: מה גילו עובדי מכבי בעת שטיפלו בקשישה בת 92 מהקריות?

"אני מקווה שכולנו נלמד שיעור באמפתיה ואנושיות": מה גילו עובדי מכבי בעת שטיפלו בקשישה בת 92 מהקריות?
 

קשישה בת 92 סירבה להתפנות לבית החולים ובשל החשש לחייה הצוות הרפואי של מכבי העניק לה טיפול רפואי חריג ויוצא דופן.

לאחר שמצבה התייצב התגלה כי מדובר בזמרת בינלאומית ענקית בעברה, מוסיקאית ישראלית אשר הצליחה בכל העולם, שאף כתבה עבור הצוות מכתב תודה מרגש ושיר כהוקרה על הטיפול המסור.

 

בשל החשש לחייה זכתה לטיפול יוצא דופן. האשה המיוחדת התגלתה כזמרת בינלאומית עם קריירה מפוארת בכל רחבי העולם. בתמונה: המטופלת עם הצוות הרפואי בקריית מוצקין. צילום: מכבי

 

ביום שישי האחרון, בשעות הבוקר המוקדמות, הגיעה למרפאת מכבי שירותי בריאות בקריית מוצקין קשישה בת 92 כשהיא סובלת מזיהום חריף במערכת העיכול. לאחר מספר בדיקות של הצוות הרפואי הסתבר שהזיהום אף מעיד על מצוקה נשימתית המצריך טיפול מידי. על אף הנחיית הצוות הרפואי לפנות אותה לבית החולים היא סירבה בתוקף ובכל מחיר, העדיפה לדבריה 'למות בבית' מאשר להתפנות ומבינה את ההשלכות. לטענתה היא סובלת מטראומה מבתי חולים ואינה מוכנה לשוב לשם.

 

ישראלית מצליחה בפריז: חלק מהפרסומים להם זכתה האשה. צילום: מכבי

 

מכיוון שהיה זה ערב יום שישי, החליט הצוות הרפואי לטפל בה במוקד הרפואה דחופה, המהווה תחלופה לבית חולים במקרים רבים, עד לשעות הערב המאוחרות מתוך חשש לחייה.

בסוף היום, דאג הצוות הרפואי באופן עצמאי לקחת אותה עד לפתח ביתה בקומה השלישית בקריית ביאליק.

למחרת דאג הצוות הרפואי להביא אותה בשנית למוקד, שם שהתה 12 שעות נוספות. מכיוון שהייתה נתונה בסכנת חיים היא נשארה כל הזמן במעקב. במוצאי שבת הצוות דאג לטפל בכל המסמכים הנחוצים של המטופלת על מנת שכבר ביום ראשון למחרת שהיא תזכה לקבל מעטפת רפואית ישירות עד הבית.

 

דבר לא הסגיר את עברה. המטופלת עם צוות מכבי במרפאה בקריית מוצקין. צילום: מכבי

 

בזכות הטיפול המסור, הקשישה זכתה במשך מספר ימים רצופים לקבל בביתה בכל יום שירות רפואי מרופא ואחות, היא צוידה במנות חמצן, וטופלה במסגרת "אשפוז ביתי" פיילוט מיוחד שהחל בשנה האחרונה במכבי. לאחר סדרת טיפולים מצבה התייצב והיא יצאה מכלל סכנה.

המטופלת הגיעה לאחר מספר ימים למוקד הרפואה הדחופה של מכבי בקריית מוצקין על מנת להודות לצוות הרפואי על טיפול מסור ויוצא דופן. הצוות הרפואי הופתע לראות כי על אף גילה המתקדם, מדובר היה באישה צלולה מאוד ודעתנית במיוחד.

 

עוד פרסומים להם זכתה האשה בצעירותה. צילום: מכבי

 

לאחר שיחת חולין הגיע פרט פיקנטי שאולי יש בו בכדי להסביר את אופייה המיוחד של המטופלת.

מדובר באישה שהייתה בעברה זמרת בינלאומית, אשר במשך 40 שנה הופיעה בכל מקום בעולם והייתה כוכבת מוסיקה. שמה פנינה (נינה) ברלי, ולאחר בדיקה קצרה התגלו כתבי עיתונות רבים בשפות זרות בדמותה וכי מדובר באישה צבעונית מאוד.

 

מכתב תודה שכתבה המטופלת לצוות על הטיפול המסור לו זכתה. צילום: מכבי

 

הצוות הרפואי הופתע מאוד מצניעותה של המטופלת אשר שיתפה את עברה המדהים רק לאחר תום סדרת הטיפולים.

לאחר המפגש המטופלת כתבה מכתב תודה מרגש לצוות, אשר נתן למונח והדרת פני זקן משמעות אמיתית:" זכות נעימה לי להביע את הערכתי לד"ר ג'רייס הילנה על שטיפלה בי בתשומת לב רבה, בנאמנות ועזרה לי לפתור בעיה בלתי ברורה במחלתי. תודה מיוחדת לכל הצוות על העידוד והעזרה הטובה".

מספר ימים לאחר מכן היא אף כתבה והקדישה שיר לד"ר הלאני ג'ירייס ולאחות רעות ויינר אשר ליוו אותה במשך מספר ימים בטיפול יוצא דופן ומסור עד אשר יצאה מכלל סכנה. וכך היא כתבה בין מילותיה:

"תמשיכי לתת עוד הרבה אהבה ויאהבו אותך באותה המידה. את הכובע שאין לי אני מורידה, על חכמה ועוצמה שאת מקרינה. תודה, מכל הלב תודה, על העזרה ועל ההקשבה, ועל שזכיתי בך כרופאה. אולי עוד שיר ועוד מחווה אשמור לך גם לשנה הבאה"

 

השיר שכתבה המטופלת לרופאה ולאחות שטיפלו בה. צילום :מכבי

 

מנהל מוקד הרפואה של מכבי בקריית מוצקין, ד"ר אורן פלדמן:

"'והדרת פני זקן' קיבל בסוף השבוע הזה במוקד את מלוא משמעותו, ואני מקווה שנלמד כולנו מכך שיעור באמפתיה ואנושיות. אני מודה מקרב לב לכל הצוות שהיה שותף בשישי ושבת  וכל מי שהיה שותף לטיפול. זה המקום שהייתי רוצה להביא אליו את היקרים לי, למקום של אנושיות ואמפתיה, מעבר למקצועיות ולמקצוענות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות