מחסור חמור ברופאי משפחה וילדים הביא את הכללית להציע מימון התמחויות עבור רופאים צעירים

בשל המחסור ברופאי משפחה וילדים, הציעה מנכ"ל הכללית במחוז חיפה שלמה פרי, מלגת מימון לרופאים צעירים שיחליטו להתמחות ברפואת משפחה, ילדים וגם עור.
 

אינ' פרי. רופאים רוצים ללכת להתמחויות שיש בהן רפואה פרטית. צילום :דוברות הכללית

אינ' פרי. רופאים רוצים ללכת להתמחויות שיש בהן רפואה פרטית. צילום :דוברות הכללית

בשל המחסור ברופאים המתמחים ברפואת משפחה וילדים הציעה הנהלת המחוז של הכללית מימון התמחות בתחומי רפואת משפחה, ילדים ועור. השבוע יצא  מנהל המחוז של שירותי בריאות כללית, אינג'  שלמה פרי, בקריאה

לרופאים הצעירים לעשות התמחות ברפואת משפחה וילדים והקופה בתמורה תממן את לימודי ההתמחות. הצעתו של פרי באה עקב מחסור חמור ברופאי משפחה וילדים, כיוון שלדבריו: "מדובר בשני תחומים שכמעט ולא עוסקים ברפואה פרטית".

"לכללית", מסביר פרי, "יש את המחלקה הטוב ביותר ברפואת משפה ולכן כל בוגריה עוברים כמעט ללא יוצא מן הכלל את הבחינות".

הקופה נקלעה למחסור החמור ברופאי משפחה, לאחר שחלק מהרופאים פרשו לגמלאות ובמקומם לא הגיעו חדשים. כעת מוטרד פרי גם מן העובדה  שהכנסת התפזרה ואין מי שיקבל  החלטות. לדברי פרי: " יש לנו גם את מענק העידוד לרופאי הפריפריה, שחיפה למרות שאינו פריפריה נכללת בתכנית. כעת הכנסת התפזרה ועד לבחירות אין עם מי לדבר. הכל תקוע וגם אין תקציבי עידוד לרופאים הצעירים".

בעניין המחסור ברופאי העור, מסביר פרי כי שלא כמו בקרב רופאי המשפחה שאינם בוחרים להתמחות בתחום, בקרב המבקשים להתמחות ברפואת עור  יש בעיה שונה. "אם בהתמחות לרפואת משפחה עלינו לעודד ולשכנע רופאים להתמחות, הרי שברפואת עור הבעיה אינה מגיעה מכיוון הרופאים. בעור יש רשימה ארוכה של רופאים המבקשים להתמחות, פשוט לא בכל בתי החולים יש מחלקות לרפואת עור וגם היכן שיש המחלקות קטנות, וחלקן אינן מוסמכות להסמיך רופאים ומתמחים. כך שנוצר מצב שגם כשיש רופאים שמעוניינים להתמחות בעור אין להם היכן לעשות זאת", מסביר פרי.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות