פיצויים מוגדלים לעובדי סטארקיסט

בזכות ההסתדרות במרחב חיפה – עובדי סטארקיסט המפוטרים יפוצו מעבר למתחייב בחוק

80 עובדי מפעל שימורי הטונה 'סטארקיסט' מטירת הכרמל שפוטרו עקב סגירת המפעל יזכו לפיצויים מוגדלים מעבר למתחייב בחוק, בזכות הסכם שיזמה ההסתדרות במרחב חיפה, לפיצויי העובדים במקרה של סגירת המפעל.

משה מזרחי יו"ר הסתדרות במרחב חיפה "ההסכם שיזמה ההסתדרות ושנחתם ע"י הנהלת המפעל הוא נס חנוכה לעובדים המפוטרים. מצד אחד הם איבדו את מקום עבודתם אבל מצד שני ההסתדרות דאגה להם מבעוד מועד לפיצויים נרחבים מעבר למה שמחייב החוק, שיתנו להם ביטחון כלכלי לטווח ארוך יותר".

משה מזרחי קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

בתמונה משה מזרחי יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

בחצי השנה האחרונה מנהלת ההסתדרות במרחב חיפה (באמצעות מזכירת האגוד המקצועי האחראית על הטיפול במפעל סטארקיסט רונית אברם ומנהלת המחלקה בהסתדרות מרים בלס) בשיתוף ועד עובדי סטארקיסט, מו"מ עם הנהלת המפעל על הסכם פיצויים במקרה של סגירת המפעל. ההסכם, שהבשיל ונחתם בין הצדדים ב-15.10.18 (לניסוח סעיף הפנסיה בהסכם תרם מרכז האיגוד המקצועי מר משה הוכנשטיין), קבע שבמידה וייסגר פס ייצור, או המפעל בכללותו, יקבלו העובדים בנוסף לזכויות שקובע החוק,  עד 8 משכורות נוספות לפי מפתח וותק, חודש הסתגלות בנוסף לחודש הודעה מוקדמת, ליווי של עובדת סוציאלית ע"ח ההנהלה לליווי התהליכים העומדים בפני העובדים וכן שירותי חברת השמה שתסייע לעובדים להשתבץ במקומות עבודה אלטרנטיביים. בנוסף לזאת, סוכם על מסלול נוסף לכל עובד שנמצא בטווח הגילאים 63-67 אשר צבר 10 שנות וותק ומעלה, לפיו יוענק לו תשלום פרישה מוקדמת שיתווסף כמובן אל פיצויי הפיטורים ושאר הזכויות הקבועות בחוק, באופן שהחברה תשלם עבורו לקרן הפנסיה את חלקו של העובד והמעביד גם יחד, לפי אחוזי ההפקדות הקבועים בחוק, ממשכורתו הקובעת וזאת למשך 24 חודשים נוספים, אשר במהלכם תשולם לו גם פנסיית גישור. ההסכם קבע עוד, כי עובד שעומד בקריטריונים הללו יכול לבחור באחד משני המסלולים.

עם קבלת הודעת הנהלת המפעל ב-21.11.18 כי בדיקת ההיתכנות העלתה שאין מנוס מסגירת פס הייצור ופיטוריהם של כ-80 עובדים (במפעל כ-100 עובדים מאורגנים), הושגה הסכמה נוספת לפיה אותה חבילת זכויות שנקבעה בהסכם תישמר לכל עובד שיישאר במפעל לאחר גל הפיטורים, במידה ויפוטר בהמשך בטווח של מספר שנים, וגם לעובד שייבחר בטווח הזה להתפטר ביוזמתו.

משה מזרחי יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה "פה המקום לציין כי לולא התעקשותה של ההסתדרות, נחישותה, התמדתה וראיית טובת העובדים בכל העת לנגד עיניה, התוצאות היום היו אחרות. ראוי לציין גם את שיתוף הפעולה והנכונות של מנכ"ל המפעל מר מיטלמן ומנהלת משאבי האנוש הגב' לימור כץ. ההסתדרות במרחב חיפה תסייע לעובדי סטארקיסט המפוטרים במציאת מקום עבודה חלופי. יזמנו פנייה למספר מפעלי ייצור באזור להירתם ולגייס לשורותיהם את מפוטרי סטארקיסט. בכוונתי להקים מנהלת תעסוקה שתסייע לעובדים המפוטרים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בנדל"ן