היהפוך זאב לכבש?

שבוע לא קל עבר על קליש רותם: משרד הפנים פסל את המועמד שלה לתפקיד המנכ"ל, ומינוי זעתרא לתפקיד סגן ראש העיר עורר סערה גדולה בחיפה * מכאן אפשר (וכדאי) רק להשתפר. הטור השבועי של אלירן טל


עינת קליש התעופפה שלשום לנופש קצר והתאווררות בציריך. היא אכן זקוקה לזה אחרי החודשים המאתגרים שעברו עליה ולקראת האתגרים שעוד מחכים לה.

תזמון הטיסה לא יכול היה להיות מושלם יותר. זה לא היה השבוע המוצלח ביותר של קליש, וזאת בלשון המעטה. משרד הפנים פסל את המועמד שלה לתפקיד מנכ"ל העירייה לאחר שזה לא עמד בתנאי הסף הנדרשים. החלטתה למנות את רג'א זעתרא לתפקיד סגן ראש העיר, ברוטציה עם דובי חיון ממרצ, עוררה זעם רב והיכתה גלים גם בתקשורת הארצית.

האם קליש ואנשיה לא ידעו מי הוא זעתרא, מהקיצוניים שבפעילי הרשימה המשותפת? האם זה האדם המתאים והראוי להיות אחד מסגניה של ראשת העיר? בתחילת השבוע חשפנו באתר "ניוז חיפה קריות.נט" וגם בערוץ 20 כמה מאמירותיו מעוררות המחלוקת של זעתרא. הנה קמצוץ מהן: "חמאס אינו ארגון טרור", "מחבלי דאע"ש שאבו השראה מהציונות", לוחמי מג"ב בירושלים הם כובשים פאשיסטיים" וגם:" אנחנו בעלי הארץ הזאת. הכנסיות והמסגדים היו לפני הכיבוש ויישארו כאן לאחר הסתלקות הכיבוש מירושלים ומכל השטחים הכבושים."

הסקרים ניבאו לקליש הצלחה  ובסוף היא נושרת מהמירוץ בגלל התנהלות כושלת של הנהגת מפלגת העבודה. איזה סוף אכזר

אה, וכמעט שכחתי לציין שזעתרא הוא תומך BDS, תנועת החרם על ישראל. 

אה, וכמעט שכחתי לציין שזעתרא הוא תומך BDS, תנועת החרם על ישראל.

אם קליש ויועציה רק היו טורחים להציץ בפייסבוק שלו, ובשלל ראיונות שנתן בכלי התקשורת בשנים האחרונות כנראה שהם היו מעדיפים לצרף מפלגה אחרת לקואליציה, ובטח לא אדם שנוי במחלוקת שמערער את העקרונות שעליהם מושתתת חיפה – דו קיום, סובלנות ודרך ארץ.

לא ראוי לתת לאדם שאחז בדגלי פלסטין וסוריה בהפגנות נגד הממשלה וצה"ל לקבל שכר ממשלמי המיסים החיפאים ותפקיד בכיר כל כך בעירייה.

זעתרא מנסה להנמיך את גובה הלהבות. "ההתנגדות למינוי שלי היא ממניעים פוליטיים. לא לגיטימי זה להשתמש בהסתה ובגזענות. חיפה זאת עיר יהודית ערבית. יש כאן שני עמים שחים יחד וצריך לקבל אותם ולחפש את המשותף ולשרת את התושבים." ממש מהטמא גנדי.  היהפוך זאב לכבש? ימים יגידו. בינתיים, בזמן שהאופוזיציה מנמנמת, קמה מחאה אותנטית של תושבים בחיפה נגד המינוי, שייכנס לתוקף עוד שנתיים וחצי, במחצית השנייה של קדנציית קליש.

יש זמן לציבור ולראשת העיר לבחון את זעתרא ולראות האם שיפר דרכיו. לא יזיק אם יבחר להתנצל על כמה מאמירותיו הקשות שמעידות על מרחק רב מאידיאל הדו קיום שהוא מנסה לצייר. בינתיים גם הסערה הזאת בוודאי תחלוף, ואנחנו מקווים שזעתרא יידע שכעת – כשהוא נושא תפקיד רשמי ומחייב כחבר מועצת עיר ובקרוב סגן ראש עיר – כדאי שיחשוב פעמיים לפני שהוא מתבטא בסוגיות פוליטיות.

כתבתי כאן באחד מטוריי הקודמים שקליש חייבת לגייס סביבה את האנשים המתאימים והמוכשרים ביותר לתפקידים השונים. מסגניה, דרך תפקידי האמון ובראשם המנכ"ל ועד ראשי האגפים השונים. ההתחלה הייתה צולעת, יסכימו כולם, ומכאן אפשר וכדאי רק להשתפר וגם לבדוק טוב כל החלטה כדי למנוע מבוכה נוספת.

שבת שלום.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות
Ads