"היה לנו לכבוד לפתח את המוצר הזה, והביקוש מעיד על הצלחתו" (וידאו)

ראיון מיוחד לאתר 'ניוז חיפה קריות' עם מנכ"ל האקדמית גליל מערבי אבינועם לזרוב על התכנית החדשה והמיוחדת של המכללה
ראיון מיוחד לאתר 'ניוז חיפה קריות' עם אבינועם לזרוב מנכ"ל האקדמית גליל מערבי על התכנית החדשה 'תואר תואר', התכנית שמאפשרת תואר אקדמי והסמכה מקצועית לסטודנטים, וגם סיכום של פתיחת השנה כחודשיים לאחר תחילת הסמסטר. (ראיון וידיאו בתחתית העמוד).

בוקר טוב אבינועם לזרוב, מנכ"ל האקדמית גליל מערבי. אנחנו כבר חודשיים לאחר פתיחת השנה, איך אתה מסכם את פתיחת השנה?

"ברוכים הבאים, תמיד נחמד לארח את 'ניוז חיפה קריות'. פתחנו את השנה עם גידול בסטודנטים. יש לנו גידול של 25% בסטודנטים בשנתיים האחרונות שזה לכבוד לנו. אנחנו במגמת גידול וככה זה צריך להימשך".

גידול בכמות הסטודנטים. האקדמית גליל מערבי. צילום: ניוז חיפה קרית

גידול בכמות הסטודנטים. האקדמית גליל מערבי. צילום: ניוז חיפה קרית

איך אתה מסביר את הגידול בסטודנטים בעוד שבמרבית המוסדות ישנה ירידה בכמות הסטודנטים?

"אני חושב שזה מגוון של דברים, אבל אני רוצה להתמקד בדבר אחד. אנחנו עובדים על המון דברים: שיפור השירות, שיפור תשתיות וכדומה. הדבר המרכזי לדעתי הוא התכנית הייחודית שהשקנו לפני שנה וחצי, תכנית שנקראת 'תואר תואר'. התכנית הזו מאפשרת לסטודנטים גם תואר אקדמי וגם הסמכה מקצועית".

"היום הסטודנט שואל את עצמו 'מה יוצא לי מהתואר?', ואנחנו לקחנו את התואר היישומי צעד אחד קדימה. מעבר ללמידה הרגילה אנחנו מציעים לו קורס עם הסמכה רגולטורית. אחרי שהוא נבחן על ידי הרגולטור שמעניק את התעודה הוא יכול לעבוד במקצוע שבחר כבר בשנה ב'. אנחנו מציעים את זה ללא עלות נוספת. 20% מהסטודנטים בשנה א' בחרו במסלול הזה, והתוצאות מדברות בעד עצמן".

ומהן האפשרויות של תעודת הסמכה לסטודנטים של תואר תואר? יש לכם כבר בוגרים לתכנית?

"כל סטודנט לומד את התואר שהוא בוחר מבין האופציות, ולוקח את הקורס שהוא בוחר. הוא יכול לבחור איזה קורס שירצה ללא עלות, ובכך הוא מסמיך את עצמו כבר בשנה ב'. כך הוא יוצא גם עם תואר וגם עם תעודה פרקטית.

איך אתם יודעים לבחון את הצלחת המוצר? אתם מתכוונים להרחיב את מגוון תעודות ההסמכה שיש לכם?

"הגידול בכמות הסטודנטים מעיד על הביקוש. המסלול הזה לא פשוט אך מבוקש. בקרוב יהיו לנו את הבוגרים הראשונים".

אז אני מבינה שאתם החלוצים.

"אנחנו הראשונים שיצאנו עם המוצר הזה. היה לנו לכבוד לפתח את זה, אחרים הולכים בעקבותינו וזה גם לכבוד לנו. אנחנו עדיין שומרים על הבידול. הסמכה רגולטורית ללא עלות נוספת ובכך אנחנו גאים".

צפו בוידיאו:


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך