משרד החינוך מעמיק את ההשקעה בבתי ספר מנגנים 

המשרד משקיע כ 8 מיליון שקלים ומרחיב את הפריסה בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. גם במחוז חיפה יצטרפו מספר רשויות נוספות לפרויקט
 

משרד החינוך מעמיק את ההשקעה בבתי ספר מנגנים.

חלק מהפרוייקט החדשני כלול כיום גם פיצול כיתות היסודי לקבוצות למידה קטנות של 3-5 תלמידים, לימודי נגינה כבר בכיתה ב', פיתוח קול במסגרת המקהלות ושימוש בשירותי פסנתרן מלווה במקהלה.

במחוז חיפה מצטרפים כעת לפרויקט חדרה, חוף הכרמל, זמר וזבולון (בתי ספר בחברה הערבית).

 

בתי ספר מנגנים. צילום דוברות משרד החינוך

 

מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר סער הראל:

"משרד החינוך יצא לאחרונה במהלך רחב להעמקת פועלם של בתי הספר המנגנים בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. מדובר במהלך חיוני וחשוב שיוצא במסגרת התוכנית הלאומית לקידום לימודי האומנויות בדגש על מקצועות המוזיקה, מתוך הכרה במשקלה הסגולי של המוזיקה בעיצוב החינוך וחיי התרבות של התלמיד.

מוזיקה נחשבת ככלי ביטוי בעולם, יש לה מקום מרכזי בכל התרבויות ובכל הגילאים. עשייה מוזיקלית מהווה מקור השראה וגורם משפיע בעיצוב תהליכים חינוכיים, היא יוצרת סביבה פתוחה, יצירתית, המאפשרת שיתופי פעולה בין חברות תרבויות ועמים. אנו רואים חשיבות להצבת העשייה החינוכית והמוזיקלית על גווניה השונים בעשייה הבית ספרית, לגילוי יוזמה ואחריות, הובלה ומנהיגות בקידום העשייה המוזיקלית על כל גווניה".

בתי ספר מנגנים. צילום דוברות משרד החינוך

 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "לצד קידום המקצועות המדעיים אנחנו רואים בהעצמת לימודי האומנויות מקום מרכזי בטיפוח דמותו של הבוגר. לאור זאת, יצאנו לדרך עם תכנית חומש בתחום לימודי המוסיקה כאשר אנחנו שואפים להרחיב יותר ויותר את בתי הספר המנגנים, תוך שימת דגש על יישובים מעשרוני טיפוח נמוכים במטרה ליצור שוויון הזדמנויות. השנה, הגדלנו את תקציב בתי הספר המנגנים בשיעור של  43%, צרפנו 30 רשויות חדשות וספקנו מענה נוסף לכ- 17,000 תלמידים. במגזר הערבי הגדלנו את התקציב בכ- 70%, הרחבנו את התוכנית לחטיבות הביניים וסללנו את הדרך לקונסרבטוריון הראשון בנחף. נמשיך לפעול במלוא המרץ לקידום המצוינות של התלמידים גם בתחום שכה חשוב בעולם החברתי שלנו, תחום המוסיקה".

שר החינוך, נפתלי בנט: ״מוסיקה היא אחד מהערוצים החשובים ביותר בתרבות, הישראלית ובכלל. היא יוצרת חוויה, זיכרון ומשמעות. כשר החינוך של כל ילדי ישראל, אני רוצה לתת הזדמנות לכל תלמידה ותלמיד לפתח את הכשרון המיוחד להם באיזה תחום שיבחרו – באומנות, במדעים, בספורט וכמובן גם במוסיקה.

בתוכנית החדשה לחיזוק והרחבת בתי ספר המנגנים, נוסיף כ- 8 מיליון שקלים ונדאג שאת המנגינה הזאת אי אפשר יהיה להפסיק. בקבוצות לימוד קטנות יותר, עם תוכניות לימוד חדשות ובהוספת רשויות ומגזרים חדשים – יותר ויותר ילדים יוכלו להשתתף ולממש את הכשרון שלהם. ההשקעה בחינוך מוסיקלי היום תצמיח את המוסיקאים של מחר ותציב את ישראל במרכז פס הקול העולמי", אמר השר בנט.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך