"אנחנו שמחים להביא אור לפינות חשוכות"

צפו בסיקור ערב ההתרמה השנתי של רוטרי חיפה, ארגון שכולו תרומה לקהילה
ערב הגאלה השנתי נערך ביום ראשון, ערב התרמה בו כל ההכנסות הולכות לקהילה ולפרוייקטים למענה. הערב כלל ארוחת ערב למוזמנים והופעה של סינגולדה בזאפה בחיפה. ראיון וידיאו מתוך הערב בתחתית העמוד.

שחר שבו נשיא מועדון רוטרי חיפה, ספר לי קצת על ערב הגאלה השנתי של רוטרי.

"זהו ערב שאנו עורכים כל שנה בכדי לגייס תרומות לקהילה, אפשר לומר שזהו האמצעי המרכזי שלנו לגיוס תרומות. כל הכסף שנאסף כאן חוזר בחזרה לקהילה לפרוייקטים שלנו, שאנחנו מאוד גאים בהם. זה ממש יום חג".

ןלמי שלא מכיר, ספר לנו קצת על רוטרי.

"רוטרי זהו ארגון בינלאומי, והשנה רוטרי ישראל חוגגת 90 ורוטרי חיפה זה המועדון הוותיק בישראל, שחוגג 85 שנים. מועדון רוטרי מורכב ממתנדבים מכל גווני הקשת, אנשי עסקים ממקצועות חופשיים שמשתמשים בכישורים ובקשרים שלהם למען הקהילה".

ערב הגאלה השנתי. צילום: ניוז חיפה קריות

ערב הגאלה השנתי. צילום: ניוז חיפה קריות

דב חיון, סגן ראש עיריית חיפה ומחזיק תיק התרבות, ספר לנו קצת על שיתוף הפעולה בין רוטרי לעיריית חיפה.

"רוטרי לאורך כל השנים תרמו לעיר חיפה ולתושבים, ואני מעריך שזה ימשיך הלאה. ראש העיר חיפה עינת קליש-רותם תשב עם רוטרי וגם אני ונראה איך ניתן להמשיך לעזור".

חיון אתה חדש בפוליטיקה המקומית, ספר לנו קצת על עצמך.

"לפני כ-11 שנה הגעתי לחיפה והתאהבתי בעיר הזו מהרגע הראשון. אמרתי לעצמי שזה יהיה הבית שלי, וכשאתה בבית אתה רוצה להיות מעורב. מההתחלה הייתי מעורב בהמון פרוייקטים בעיר הזו, בעיקר בנושא חיים משותפים".

ספר על הקשר שלך עם זק"א.

"אני צולל שנים רבות, והתנדבתי ליחידת הצוללים של זק"א בצפון בחיפה, ושם אני פעיל. אני מקווה שיצטרכו אותנו רק באימונים, אך אם יצטרכו אותנו באמת, אנחנו שם".

מנחם גץ הנשיא המיועד של רוטרי חיפה, ספר על התכניות לעתיד של רוטרי חיפה.

"ברוטרי מדובר בקבוצת אנשים שכל אחד בולט בתחומו. למשל התחלנו לאחרונה פעילות של פרוייקט נעלה בכפר גלים, חיברנו את חיפה כימיקלים ועזרנו להם עם אגרונום לחממה שלהם. עזרנו להם גם עם חיילים בודדים שהתגייסו וצריכים מקום".

ברכה סלע מזכירת העיר חיפה ומלווה את רוטרי עשרות שנים, ספרי לי על רוטרי מנקודת מבטך.

"זה ה-מועדון בארץ ובעולם בזכות החברים בו. בהזדמנות זו אומר שאני הייתי האישה הראשונה שנבחרה לכהן ברוטרי חיפה, שבעבר המקום היה מיועד אך ורק לגברים. החוויות שלי עם המועדון אלו חוויות של עשייה אין סופת והבאת אור בענק לפינות אפלות וחשוכות".

צפו:


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה