השר כחלון הודיע: חיפה נבחנת כחלופה למיקום שדה תעופה בינלאומי נוסף

חיפה מהווה עיר נמל מהמרכזיות במזרח התיכון ונמצאת על עורק תחבורה ותעשייה כלכלי בארץ. שר האוצר: "אנחה את יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובניה לבחון את הנושא לעומק"
בפגישה שנערכה אמש (ד') בעמק יזרעאל, בנושא שדה התעופה, הודיע שר האוצר משה כחלון כי הוא תומך בבחינה מעמיקה של שדה התעופה בחיפה – כחלופה למיקום השדה המשלים בישראל, וציין כי ינחה את יו"ר המועצה הארצית לתכנון, לבדיקת הנושא לעומק.

בפגישה, במעמד ראש המועצה אייל בצר וסגניתו דליה אייל, ובהשתתפות מנכ"ל המועצה, מתכנן הערים מיכה רטנר וראשי אגפים במועצה – הוצגו בפני השר מידע ונתונים אודות החלופות הנבחנות למיקומו של שדה התעופה הבינלאומי הנוסף לישראל – וכן נתונים אודות חלופה ראויה- שדה התעופה הקיים במרחב נמל חיפה.

 

חלופה ראויה- שדה התעופה הקיים במרחב חיפה יושמש כשדה תעופה בינלאומי. צילום: אילוסטרציה

ראש המועצה אייל בצר ואל"מ במיל' אלכס גן, טייס לשעבר – סקרו בפני השר את מכלול הנתונים המצביעים כך שהשדה הקיים בחיפה עשוי לשמש כשדה תעופה בינלאומי משלים וכן את מכלול היתרונות העולים מתוך ראייה לאומית רחבה, בקיום מערך משולב של שלושה שדות תעופה-

האחד בנתב"ג, אשר נפח פעילותו כיום תצומצם,

נבטים- שישמש כשדה תעופה אזרחי בינלאומי משלים, בנפח דומה לנתב"ג ובו זמנית ישמש עוגן כלכלי לנגב,

ושדה תעופה בינלאומי קטן בחיפה, אשר מהווה עיר נמל מהמרכזיות במזרח התיכון והנמצאת על עורק תחבורה ותעשייה כלכלי בארץ.

תכנית זו, כפי שהוצגה בפני השר כחלון, תיטיב עם כל אזורי הארץ מצפון ועד דרום, תהיה אפשרית ליישום בזמן קצר ובמשאבים מצומצמים בהשוואה לתכנית להקמת שדה תעופה במרחב רמת דוד שבעמק יזרעאל.

 

האם יוקם בחיפה שדה תעופה בינלאומי? צילום: אילוסטרציה

בנוסף, הוצג הדו"ח המסכם של חברת התעופה הבינלאומית ALG, אשר בחנה לבקשת המועצה האזורית עמק יזרעאל ובמימונה הבלעדי, את היתכנות שדה תעופה משלים בחיפה, אשר מצביע באופן חד משמעי כי ניתן להרחיב את השדה הקיים ולהשמישו כשדה בינלאומי נוסף.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות