קריית ים: תלמידי בי"ס ימית שוב מתמודדים עם טרגדיה קשה

שוב פינת זכרון והנצחה בבית ספר ימית בקריית ים, ימים בודדים לאחר שמצא את מותו הילד רוי מעוז ז"ל בנפילה ממרפסת ביתו שבקומה ה-12
 

תלמידי בית הספר היסודי ימית בקריית ים שוב נאלתים להתמודד עם טרגדיה קשה, ימים בודדים לאחר שמצא את מותו הילד רוי מעוז ז"ל בנפילה ממרפסת ביתו שבקומה ה-12.

בשבוע שעבר פקדה טרגדיה נוספת את המוסד בקריית ים לאחר שתלמיד בן 10 בלבד שלמד בבית הספר, מת בשנתו ולא התעורר.
שוב הוקמה פינת הנצחה וזכרון בבית הספר ושוב נאלצים התלמידים להתמודד עם פרידה נוראית מחברם ללימודים, אשר הלך לעולמו בגיל כה צעיר.

 

עוד טרגדיה: פינת הנצחה לזכרו של רוי מעוז בבית הספר ימית. לפני מספר ימים נאלץ צוות בית הספר להקים פינת הנצחה נוספת

 

כזכור בשבוע שעבר דיווחנו ב"ניוז חיפה קריות" על האירוע הטראגי של הילד בן ה-10 מקריית ים, אשר נמצא על ידי הוריו במיטתו כשהוא ללא רוח חיים.

יצחק סידה, חובש באיחוד הצלה אשר הגיע לביתו של הילד והיה הראשון שטיפל בו, סיפר: "ביצעתי בילד פעולות החייאה עד להגעת צוות ניידת טיפול נמרץ שלמרבה הצער נאלצו לקבוע את מותו. עקב אופי האירוע הוזעקו למקום צוותי חוס"ן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה".

 

הילד נמצא במיטתו ללא רוח חיים. צילום אילוסטרציה: דוברות זק"א

 

התמודדות עם שתי טרגדיות בבית הספר, אשר סמוכות כל כך זו לזו, אינן דבר פשוט כלל ועיקר ובמיוחד כשמדובר בילדים כה צעירים.

ממשרד החינוך במחוז חיפה נמסר בעקבות הדברים:

"אנו משתתפים בצער העמוק של המשפחה. ביום ששי בבוקר, עם היוודע מותו של תלמיד, התכנס צוות בית הספר יחד עם הפיקוח של משרד החינוך ומדריכות שפ"י בחירום להיערכות לקראת פתיחת בית הספר, קליטת התלמידים לליווי ותמיכה והערכות לקראת הלויה. הוצבה פינת זיכרון בכניסה לבית הספר".

עוד נמסר כי בעקבות האירוע הטראגי התגייסו למערך התמיכה יועצות רבות מבתי הספר בקריות:

"הילדים והוריהם הוזמנו לבית הספר למעגלי שיח משותפים. בית הספר פתח את שעריו גם ביום ראשון (חופשת חנוכה- ק"ר) ומערך הסיוע של הפיקוח, המדריכות והיועצות המשיך ללוות את צוות בית הספר התלמידים והוריהם. ביום שלישי עם חזרת כלל התלמידים, צוות בית הספר נערך לקבל את פניהם.

כל מחנכת לוותה על ידי יועצת על מנת לקיים שיח, ולהעלות את תחושת החוסן להתמודדות עם האובדן של שני תלמידים מבית הספר.

 

הילד רוי (פאר) מעוז ז"ל, תלמיד בית הספר ימית שנפל אל מותו 

"בית הספר ימשיך להיות מלווה על ידי הגורמים המקצועיים וימשיך להטמיע כישורי חיים המעלים את תחושת החוסן הנפשי", כך נמסר ממשרד החינוך.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות