רמב"ם: עשרות מערבלי בטון החלו ביציקת מגדל תגליות הבריאות ע"ש הלמסלי

טקס יציקת התקרה הראשונה של מגדל תגליות הבריאות ע"ש הלמסלי, המוקם בימים אלו בקריה הרפואית רמב"ם, התקיים אתמול. צפו
 

טקס יציקת התקרה הראשונה של מגדל תגליות הבריאות ע"ש הלמסלי, המוקם בימים אלו בקריה הרפואית רמב"ם, התקיים אתמול (רביעי), במעמד נציגי הנהלת ביה"ח, אוניברסיטת חיפה, הפקולטה לרפואה בטכניון, אגודת ידידי רמב"ם ומכובדים נוספים.

מוקדם יותר אתמול בבוקר, החלו ברמב"ם בביצוע עבודות היציקה הראשונה להקמת פרויקט הדגל של תוכנית האב לפיתוח הקמפוס המערבי של המרכז הרפואי.

הקמת הפרויקט מתאפשרת הודות לתרומה נדיבה של הקרן ע"ש ליאונה והארי הלמסלי, שהעניקה 18 מיליון דולר לטובת המיזם החשוב. המגדל הינו יוזמה משותפת לרמב"ם ואוניברסיטת חיפה, בשיתוף עם הטכניון ונחשב לאחד הפרויקטים החשובים בישראל בתחום הרפואה ומדעי החיים.

 

יציקה ראשונה ברמב"ם, אתמול. צילום פיוטר פליטר

 

מגדל התגליות ע"ש הלמסלי יתנשא לגובה של  20 קומות בהיקף כולל של 28,000 מ"ר. הפרויקט מתוכנן לביצוע במספר שלבים, כאשר בשלב הראשון יבוצע בינוי השלד והמעטפת, השלב השני יכלול ביצוע תשתיות ומערכות ובשלב השלישי יבוצעו עבודות פנים.

היציקה שהחלה הבוקר נעשתה בהיקף של כ – 420 קוב, ולצורך ביצועה נדרשים כ-55 מערבלי בטון. זוהי היציקה הראשונה מתוך 20, כאשר השלמת עבודת הבינוי מתוכננת להתבצע בתוך 30 חודשים. בקרוב יתחילו באתר הבניה בהקמתו של מנוף אשר יתנשא לגובה של כ-95 מטרים, אשר ישמש לעבודות הבינוי בפאה המערבית של המגדל. ככל הנראה מדובר באחד המנופים הגבוהים שהוקמו עד כה באזור חיפה והסביבה.

 

צילום: עופר גולן

 

את הקמת המגדל מבצעת חברת סולל-בונה, אשר זכתה במכרז, בסיוען של קבלני משנה המועסקים על ידה. את עבודת הפיקוח והניהול מבצעת חברת קידן, בכפוף להנחיות ותיאום אגף הבינוי ברמב"ם, בניהולו של אריה ברקוביץ. המגדל תוכנן בידי משרד האדריכלים החיפאי מושלי אלדר.

פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם, אמר במעמד טכס היציקה הבוקר כי: ״מגדל הלמסלי לתגליות רפואיות עומד במרכז החזון של רמב"ם ובלב ליבו של הקמפוס הרפואי. זוהי נקודת מפגש בין הרפואה הקלינית, האקדמיה המיוצגת על ידי  שתי האוניברסיטאות בחיפה ותעשיית הזנק הרפואית. אני צופה שהמגדל יהווה מנוע צמיחה לתעשייה הרפואית המתקדמת בחיפה ובישראל ויהווה מגדלור שיאיר אל מרחוק. ישראל היא גורם מוביל בתחום הסטרט-אפ ברפואה, עם יזמות פורצת דרך. שילוב הגורמים השונים במרכז הקמפוס הרפואי יהווה מאיץ לתהליכי פיתוח מגוונים שמתחילים בצורך הרפואי במיטת החולה, ועוברים דרך המדע, החדשנות והטכנולוגיה״.

 

העבודות אתמול ברמב"ם. צילום: נתנאל אייזיק

הקמת מגדל תגליות הבריאות הינו שיתוף פעולה ראשון מסוגו, בין רמב"ם, אוניברסיטת חיפה, הטכניון ותעשיות היי טק וביו רפואה. המגדל יכלול מרכזי מצוינות ומכונים קליניים של רמב"ם, את מכון המחקר והפיתוח של רמב"ם (CRIR), מתחם מחקר והוראה של אוניברסיטת חיפה שיכלול מעבדות וכיתות לימוד, מתחם חדשנות לחברות הזנק מתחום הבריאות, מתחם של הטכניון שישלב בין תחומי ההנדסה והרפואה, וכן מרכז תערוכות ומבקרים.

 

יוצאים לדרך: צפו ביציקת התקרה הראשונה של מגדל תגליות הבריאות ע"ש הלמסלי ברמב"ם

צילום ועריכה: נתנאל אייזיק, דוברות רמב"ם


 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות