פייק ניוז על אירוע לאומני גרם לפאניקה בקריות

הרשתות החברתיות גועשות עם פרסום תמונה של קפה גרג בקריית חיים אשר עליה נכתב כי בן מיעוטים נמלט כעת עם סכין מהמקום. אמהות צלצלו בוכות לבתי הקפה באיזור
 

בשעה האחרונה נפוצה שמועה כי בן מיעוטים האוחז בסכין נמלט מקפה גרג בקריית חיים. בתמונה שפורסמה בפייסבוק, באינסטגרם ובקבוצות בוטטס אפ נראות ניידות משטרה על רקע האיזור כאשר מעל הצילום נכתב:

"אדם מהמגזר הערבי ברח מקפה גרג חמוש בסכין באחי אילת, אנא הישארו עירניים".

יצויין כי במקביל להפצת השמועות – מטפלת המשטרה ברגעים אלו ממש באירוע על רקע פלילי, בו תקף חשוד באמצעות חומצה צעירה בת 22 בדרך בר יהודה בחיפה ונמלט לכיוון הקריות. האירוע דווח אף הוא ב"ניוז חיפה קריות", לפני זמן קצר.

יתכן מאוד ואירוע זה הוא הסיבה לבהלה ולשמועות אשר נפוצו במהרה לכל עבר וגרמו להיסטריה.

עם זאת במשטרה הדגישו כי בכל מקרה אין מדובר באירוע על רקע לאומני וכי אין כל סיבה לפאניקה.

 

הפצת השמועה על אירוע לאומני גרמה לפאניקה ברחבי הקריות ובין היתר צלצלו הורים מודאגים לבית הקפה גרג ולבתי העסק הסמוכים לו בכדי לברר את נכונות השמועה ואת שלום יקיריהם. אמהות צלצלו בוכות לבתי הקפה באיזור.

אחד התושבים סיפר כי עם היוודע השמועה הוא נכנס ללחץ ויצא מיד ממשרדו הממוקם בחיפה בכדי לבדוק האם הכל בסדר עם בנו, אשר לא ענה לטלפון ואמור היה לשהות באותה עת בית הקפה עם חבריו.

"כשהגעתי ראיתי שהכל שגרתי", סיפר האב המודאג, דוד רוזנפלד: "גם הבעלים של הגרג סיפרו לי שלא היה ולא נברא. לא ייאמן איך שמועה עושה לעצמה רגליים ועלולה לגרום אפילו להתקפי לב חלילה, כי מבחינת התחושה שלי, לא הייתי רחוק מכך. היו משטרות באיזור בגלל אירוע אחר, אבל ממש לא היה שום אירוע לאומני. אצלנו הרי עם ישראל ישר נכנס ללחץ וקופץ למסקנות" .

מקפה גרג בקריית חיים נמסר כי אכן מדובר בשמועה ותו לא, וכי רבים יצרו קשר בכדי לוודא האם אכן ישנו אירוע חבלני:

"הכל בסדר, אין כלום, לא היה ולא נברא. מישהו שם פוסט מטומטם בפייסבוק, פנינו אליו בפרטי וביקשנו ממנו להסיר את זה והוא הוריד את הפוסט אבל זה כנראה התפרסם כבר יותר מידי…… אפשר להיות רגועים, אני בעל הסניף, אני יכול להרגיע את כולם שאני נמצא כאן והכל טוב".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות