הוסרה אנדרטה שהוצבה לזכר חבר ארגון החזית העממית 

אנדרטה שהוצבה בעכו לזכר חבר ארגון הטרור החזית העממית הוסרה הבוקר. שרת התרבות: "לא היה מקום מלכתחילה להציב אנדרטה שמאדירה את פועלו של מי שהיה חבר בכיר בארגון טרור"
 

"הסרת האנדרטה היתה נדרשת וטוב שכך נעשה. צריכים לשים סוף להאדרת מחבלים במסווה של חופש ביטוי וחופש יצירה. מודה לשר אריה דרעי שנעתר לבקשתי", כך אמרה הבוקר שרת התרבות מירי רגב.

השרה שיגרה בשבוע שעבר מכתבים לשר הפנים ומ"מ שר הדתות אריה דרעי וליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט ובהם הביעה את מורת רוחה על הצבתה של אנדרטה בעכו, לזכרו של אחד מחברי ארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין. הבוקר (שני) היא בירכה על הסרתה.

 

 

דורשת לבטל את קיום האירוע. תמונה מתוך פייסבוק מירי רגב.דורשת לבטל את קיום האירוע. תמונה מתוך פייסבוק מירי רגב.

השרה דרשה את הסרת האנדרטה שהוצבה בעכו. תמונה מתוך פייסבוק מירי רגב.

"אני שמחה שההיגיון והשכל הישר גברו גם במקרה הזה. לא היה מקום מלכתחילה להציב אנדרטה שמאדירה את פועלו של מי שהיה חבר בכיר בארגון טרור שהוביל פיגועים נגד אזרחי מדינת ישראל. הסרת האנדרטה היתה צעד נדרש. אסור שטרוריסטים יהפכו לגיבורי תרבות ולמודל לחיקוי והערצה", אמרה השרה רגב.

"אני מודה לשר הפנים ומ"מ שר הדתות אריה דרעי שנעתר לבקשתי להסרת האנדרטה והנחה מתוקף תפקידו על הסרתה. עלינו לפעול בכל העוצמה וללא פשרות על מנת למנוע פעילות או צעדים שנועדים להאדיר ולפאר טרוריסטים. זה קרה היום עם האנדרטה בעכו וזה חייבים לקרות עם העברת חוק הנאמנות בתרבות. צריכים לשים סוף להאדרת מחבלים במסווה של חופש ביטוי וחופש יצירה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות