הכיתה המתמטית של הריאלי

הכיתה המתמטית של בית הספר הריאלי ממשיכה להשיג השגים… מציגה ממוצע של 97 בבגרות 5 יח"ל במתמטיקה בשנתיים האחרונות כבר בכיתה י'
בסוף ינואר, ייבחנו תלמידי הכיתה המתמטית הייחודית של בית הספר הריאלי, בבחינת הבגרות של 5 יחידות לימוד, והם רק בכיתה י'. רגע לפני, מפרסם בית הספר את ממוצע הבגרות בשנתיים האחרונות של תלמידי הכיתה, שעומד על ציון 97, ב- 5 יח"ל! לא זו בלבד, אלא שבאופן כמעט מפתיע, מעל למחצית מתלמידי הכיתה עוסקים בספורט מקצועי ומצליחים לשלב את הצטיינותם בספורט, באימונים, בתחרויות ובלימודי המתמטיקה יחד. בין הספורטאים ניתן למצוא טניסאים, כדורסלנים, אצנים, קופצים במוט, שחיינים ועוד.

יעל זפקוביץ' מלאכי צילום: אלבום משפחתי

יעל זפקוביץ' מלאכי צילום: אלבום משפחתי

הכיתה המתמטית הנה תכנית לימודים לתלמידים מצטיינים בתחומי המתמטיקה והמדעים, אשר פותחה באופן ייחודי בסניף תיכון הדר ומטרתה לתת מענה ואתגר לתלמידים מחוננים ומצטיינים בתחום המתמטי. התוכנית מבססת את הידע וההשכלה המתמטית הרחבה והעמוקה, ומביאה לידי מיצוי מלא את הפוטנציאל של כל תלמיד. תלמידי הכיתה לומדים מתמטיקה בצורה מקיפה, הרבה מעבר לתכנית הלימודים הרגילה, בקבוצה קטנה ואיכותית שיש בה אווירת לימודים ייחודית המשלבת הנאה, עניין והתייחסות לכל תלמיד באופן אישי. תלמידי הכיתה משתתפים בתחרויות ואולימפיאדות מתמטיות ארציות ומגיעים להישגים ראויים לשבח. הם גם משתתפים בתכניות ייחודיות המביאות כבוד גדול לבית הספר ולסניף.

תלמידי הכיתה המתמטית (כ- 30 בממוצע), לומדים במסגרת כיתת האם את כל מקצועות הלימוד מלבד מתמטיקה. את לימודי המתמטיקה הם לומדים במסגרת נפרדת 9 שעות בשבוע, החל מכיתה ז' בסניף הדר, ועד שניגשים לבגרות בכיתה י' בבית בירם.

לדברי ד"ר יעל זפקוביץ-מלאכי, מרכזת הכיתות המתמטיות בבית הספר הריאלי: "הכיתה המתמטית היא תוכנית ייחודית של בית הספר שמאפשרת לתלמידים ללמוד מתמטיקה ברמה גבוהה עם מרצה מהאקדמיה במסגרת בית הספר הריאלי, לגשת לבגרות כבר בכיתה י' ובזאת לסיים חמש יחידות לימוד במתמטיקה בהצטיינות. חלק גדול מהתלמידים ממשיכים ללימודים באקדמיה, מסיימים את לימודיהם בבית הספר עם תואר אקדמי ומשתלבים ביחידות העילית הטכנולוגיות של צה"ל. מעבר ללימודים ברמה הגבוהה והבנת השפה המתמטית לעומק, ניתן דגש על לימודים חווייתיים ומרחיבי אופקים. התלמידים נחשפים בכל שנות לימודיהם בתוכנית להרצאות אקדמיות במגוון נושאים מדעיים וכן להרצאות של אנשים העומדים בחזית הפיתוחים הטכנולוגיים, זאת בנוסף לביקורים במוסדות אקדמיים ובחברות הפיתוח והטכנולוגיה המובילות.

הכיתה הינה כיתה ייחודית ועל אזורית המקבצת אליה ילדים מכל רחבי חיפה ובנוסף תלמידים המגיעים מכל רחבי הצפון: פרדס חנה, זיכרון יעקב, נהריה, ירכא, דלית אל כרמל ועוד.

"תנאי הקבלה לכיתה, הם: מבחן סינון פסיכוטכני, שמבוצע ע"י מכון אדם-מילוא ומבחן בית ספרי בתחום המתמטיקה. למי שיעבור את שני השלבים ויחליט שהוא מעונין להצטרף לנבחרת של תלמידי הכיתה המתמטית צפויה חוויה משנת חיים", מוסיפה זפקוביץ-מלאכי.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך