לא נעים: מה חדר לאוזנה של תושבת האיזור?

תושבת האיזור נכנסה לחדרו של רופא אף אוזן גרון של כללית כשהיא מתלוננת על כאבים באוזן שנמשכים כבר מספר ימים ………
לחדרו של מנהל מחלקת אף אוזן וגרון במרפאה היועצת של כללית, ד"ר נחום מרום, נכנסה אישה תושבת האיזור שדיווחה על כאב אוזן חריף. בשיחה עמה הסתבר שהכאב החל לאחר ששבוע קודם לכן, היא התאמנה במכון כושר.

האשה פנתה תחילה לטיפול רפלקסולוגי שהקל מעט על הכאב, אך לא באמת סייע.

בשיחה עמה הסתבר שהאישה התאמנה בחדר הכושר תוך כדי האזנה למוסיקה באוזניות שהצמידה לאוזנה ולכן התעורר אצל ד"ר מרום חשד שמדובר בגוף זר שחדר לאוזנה.

 

ד"ר מרום עם המטופלת. צילום :דוברות כללית

בזהירות רבה, בעזרת מנהלת הסיעוד במרפאה, אילונה דימנשטיין, שלף הרופא מאוזנה של המטופלת כיפה של אוזניה שהייתה תקועה בעומק תעלת אוזן ימין.

עד שד"ר מרום שלף את הגוף הזר, הסתובבה המטופלת עם האוזניה תקועה באוזנה, אך לדאבונה לא שמעה מוסיקה נעימה…

ד"ר מרום מציין, כי למזלה של המטופלת, היא לא ניסתה להכניס אוזניות חדשות לאוזניה, כי אז האוזניה שחדרה כגוף הזר עלולה הייתה לחדור עוד יותר בעומק תעלת האוזן, מצב שהיה מסכן את קרום התוף הדק העדין באוזן וכמובן היה מקשה על שליפתו.

כמו כן, בכל מצב כזה עלול להתפתח זיהום חריף באוזן.

 

דר מרום, המטופלת והאחות אילנה דימנשטיין. צילום: דוברות כללית

ד"ר מרום מדגיש שצריך להיזהר משימוש באוזניות עם כיפה Dome, פן יתקעו באוזן ומציין שאם חלילה קורה אירוע כזה, יש לפנות בדחיפות לעזרת רופא, עדיף רופא אף אוזן וגרון ולהימנע מכל ניסיון לשלוף לבד גוף זר מהאוזן.

זו גם ההזדמנות, מציין צוות אף, אוזן וגרון בכללית, לשוב ולהמליץ להימנע מחיטוט יתר באוזניים בעזרת קיסמים, שלא אחת נשברים או שצמר הגפן ניתק מהם וחודר לאוזן.

 

האוזנייה ששלף ד"ר מרום מהאוזן של המטופלת. צילום: דוברות כללית

ד"ר מרום ציין כי במרפאתו יש כבר אוסף של חפצים זרים ששלף מאוזני מטופלים, שאחד היותר מוזרים בהם הוא עכביש שעיניו הציצו בעת שבדק את האוזן באוטוסקופ ואז מיהר לשלוף אותו מעומק אוזנו של המטופל …….. 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות