מדוע שחרר העליון תושב הקריות המואשם בשלושה מקרי אונס?

בין היתר סיפר הנאשם, תושב קריית אתא, כי ניסה להתאבד בתא המעצר לאחר שחווה איומים מעצורים אחרים. מאז הוא נמצא בתא תחת השגחה
 

תושב קריית אתא נאשם כי תקף שלוש נשים בקריות, אחת מהן קטינה, ואנס אותן.

הנאשם כך נטען פגש במתלוננות בחודשים האחרונים באקראי, ופיתה אותן במניפולציות, במרמה ובעורמה להצטרף אליו במכוניתו ובהמשך ביצע בהן עבירות מין ובהן גם אונס.

הנאשם התחזה לבעל רשת חנויות אופנה והציע למתלוננות לעבוד באחת מחנויותיו.

באחד המקרים בחודש ספטמבר 2018 יצאה הצעירה בת ה 21 ממכון יופי בקריית מוצקין, וצעדה לכיוון המטרונית.

 

יצאה ממכון יופי בקריית מוצקין ונאנסה. צילום אילוסטרציה

 

הנאשם בדיוק נסע במונית מקריית ים לכיוון קריית אתא. הוא הבחין במתלוננת ביקש מנהג המונית לעצור לו, ולהמתין עד שישוב, הוא ירד ושוחח עם הצעירה הציג עצמו כאיש עסקים מקיסריה, שאל אותה אם היא מחפשת עבודה בחנות ידועה ללבני נשים באיזור והציע לה להמתין עימו לעובדת מטעמו אשר תגיע לערוך לה ראיון עבודה.

בהמשך כך נטען, הכניס אותה למחסן נטוש סמוך למקום, ברחוב כצנלסון בעיר, שם ביצע בה את זממו ואנס אותה.

 

מואשם באונס של שלוש נשים צעירות בקריות. צילום: אילוסטרציה

 

באחת הפעמים, אחת המתלוננות הצליחה לגלות תושייה ולהימלט ממכוניתו של הנאשם, ומיהרה להתלונן במשטרה.

מתסקיר שירות המבחן בעניינו של הנאשם, עולה כי הוא תיאר קושי רב בשהייתו במעצר ואף תיאר כי ניסה להתאבד לאחר שחווה איומים מצד עצורים אחרים בתאו.

 

ניסה להתאבד לאחר שעצורים אחרים איימו עליו. צילום אילוסטרציה

 

כעת הוא שוהה בתא תחת השגחה, הוצע לו טיפול תרופתי אולם הוא סירב וסיפר לקצינת המבחן כי הוא מצליח להתמודד עם נטיותיו האובדניות באמצעות שיחות עם עובדת סוציאלית מטעם שירות בתי הסוהר.

תסקיר שירות המבחן ציין כי מדובר באדם עם דחף מיני מוגבר וקושי לווסת ולשלוט בדחפיו, עיוותי חשיבה והתייחסות לנשים כאל אובייקט. שירות המבחן הטיל ספק ביכולתו של הנאשם לשמור על גבולות וציין כי הוא פעל עורמה תוך שימוש במניפולציות מתוחכמות ושקרים.
בית המשפט המחוזי בחיפה שחרר השבוע את הנאשם למעצר בית, לאחר שסניגורו עו"ד רונן חליוה, הצליח לשכנע את בית המשפט כי הנאשם נעדר עבר פלילי וכי ישהה במעצר בית עם אזיק אלקטרוני.
המדינה התנגדה לשחרור והגישה ערר על החלטת בית המשפט, לבית המשפט העליון, אשר דן היום (שלישי) בערר והחליט להותיר את החלטת המחוזי על כנה ולשחרר את הנאשם ממעצרו, למעצר בית.

 

הסניגור, עו"ד רונן חליוה. צילום עצמי

"אכן העבירות חמורות והן מלמדות על רמת מסוכנות לא מבוטלת", אמר היום השופט העליון אך הוסיף כי בשל כך הנאשם משוחרר בתנאים שנקבעו, כאשר עליו יהיו בכל עת אזיקים אלקטרוניים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות