"החג של החגים": מה יחכה לכם השבת בחיפה?

חיפה לובשת חג, והחג של החגים שובר שיאי מבקרים בחיפה: מה עוד צפוי בחודש דצמבר לבליינים?
חיפה לובשת חג בחודש דצמבר: אירועי החג של החגים של מרכז תרבות ערבי יהודי בית הגפן ועיריית חיפה מתקיימים זו השנה ה-25, ובמהלך סוף השבוע האחרון הגיעו לחגוג כ-142,000 (!) איש במגוון אירועי הפסטיבל ושברו שיא!

צילום: מור אלנקוה.

חיפה שוברת שיא במבקרים בחג של החגים. צילום: מור אלנקוה.

בשבת הקרובה (22.12) יתקיימו שתי תהלוכות כריסמס: האחת תצא בשעה 14:30 מכיכר אמיל חביבי לואדי ניסנאס והשניה תצא בשעה 16:45 מהכנסיה הקתולית דרך אלנבי לבן גוריון, בהשתתפות הצופים הערבים החיפאים.

צילום: מור אלנקוה.

עיר של דתות. צילום: מור אלנקוה.

אז מה צפוי עד סוף החודש?

20.12 בשעה 21:30 אלף לילה ולילה – סדרת מפגשי תרבות – ערב שלישי. מירה עאזר, מוסיקאית ומחנכת מוסיקלית על השראה ספרותית במוסיקה הערבית, בליווי הדגמות מוסיקליות במהלך השיחה. בהפקת התכנית ללימודי תרבות, אוניברסיטת חיפה. פתוח לקהל – תיאטרון בית הגפן, שד' הציונות 33.

21.12 בשעה 21:30 – לוליינית של זהויות: מירה עווד מדברת על מורכבות, השלמה, תקווה ובעיקר על אהבה. בתשלום | תיאטרון בית הגפן, שד' הציונות 33 .

מירה עווד. תמונה באדיבות בית הגפן

מירה עווד. תמונה באדיבות בית הגפן

20.12 בשעה 20:30 – מדונה: שירה בציבור עם יחיאל חרמש – פורמט תיאטרוני סאטירי. בתשלום | תיאטרון בית הגפן, שד' הציונות 33 .

21.12 בשעה 12:30 שיעור חופשי עם אבשלום פרג'ון – לומדים ערבית בכיף, שיעור שלישי. העברית בתנ"ך לאור הערבית – איך השפה הערבית יכולה לעזור לנו להבין מילים קשות ולא מובנות בתנ"ך, בליווי נגינת קאנון. פתוח לקהל – תיאטרון בית הגפן, שד' הציונות 33.
22.12 בשעה 14:30 זווינה מלכת בועות הסבון – מופע ליצנות לכל המשפחה המדהים את הקהל במגוון להטוטי בועות סבון. פתוח לקהל, המושבה הגרמנית.

22.12 בשעה 17:00 – תהלוכת כריסמס חגיגית בליווי סנטה קלאוס ובהשתתפות תנועות ותזמורות הצופים. התהלוכה תצא מהכנסיה הקתולית, עין דור 23.

סנטה. צילום: מור אלנקוה.

סנטה. צילום: מור אלנקוה.

29.12 בשעה 18:00- מיסה תרזה החגיגית מאת היידן. בהשתתפות: הרכב אורפיאוס ומקהלת האיחוד בניצוחו של רונן בורשבסקי.

סיורים:
סיור משחור לירוק – יום שישי 21/12.
ב24 בנובמבר 2016 בשעות הבוקר חיפה הצטרפה אל גל השריפות שפרץ ברחבי הארץ באותו השבוע. העיר הפכה מירוקה לשחורה ומפוחמת. בסיור בכורה חדש יובילו האגרונומים חנוך בורגר וחאלד חמוד את המבקרים בעקבות נזקי השריפה בחיפה למפגש עם שיקום חורש אורבני.

סיור אמנות וטעימות: בין אמנות לאומנות הבישול ימי שישי ושבת 21-22.12.
סיור חדש המשלב בין אמנות לאומנות הבישול והמטבח. מסלול טעים ומרהיב שיצא מבית הגפן לאחר ביקור במרחב החדש והחוויתי שלנו – המרחב השלישי הישר אל וואדי ניסנאס, לטייל בין עבודות אמנות ייחודיות שהוצבו בוואדי במשך 25 שנות פסטיבל החג של החגים, לבין בתי אוכל קטנים המגישים טעמים מקומיים, טריים וערבים לחיך. להכיר ולשמוע את סיפורה של השכונה הנפלאה שנשמרה לה כמעט כפי שנראתה עד 48, וכיום משלבת בין האותנטי והישן לבין הצעיר והמתחדש.

עיר שמחה. תמונה: אוראל סרי לוי

עיר שמחה. תמונה: אוראל סרי לוי


סיור בעקבות נשים מעוררות השראה – יום שישי 21.12 בשעה 09:30.

מי הן הנשים החיפאיות שעושות את חיפה? פמיניסטיות, אקטיביסטיות, אמניסטיות?
ולמה סיור דווקא בעקבות נשים חיפאיות?
בין הכרמל לים משתקפות דמויותיהן של נשים חיפאיות עוצמתיות, חזקות, פעילות –  למען הקהילה ולמען עצמן, בעלות סיפור חיים מרתק ומעורר השראה. בואו להכיר את הצד הנשי של חיפה בסיור שיחל במרכז הכרמל במפגש עם הד"ר חנה ספרן – פעילת שלום, פמיניזם וגאווה.
משך הסיור כשלוש שעות.

סיור בתים פתוחים – חוויה בוואדי – ימי שישי ושבת 21-22.12 
האנשים שזוכרים את השכונה כמו שנראתה פעם, כשערבים ויהודים היו מבשלים יחד בחצר הבניין, כשהערבית והיידיש היו שגורות יחד ומתערבבות לבליל שפות מקומי שאפשר היה לשמוע רק בחיפה. בואו להכיר את וואדי ניסנאס דרך האנשים שיפתחו את הדלת ויזמינו אתכם פנימה, לשתות קפה, לשמוע סיפור, לשאול שאלות. משך הסיור כשעתיים.

החג של החגים בחיפה. תמונה: מור אלנקוה

החג של החגים בחיפה. תמונה: מור אלנקוה

סיור כריסמס – יום חמישי 20.12
כשאומרים חיפה בדצמבר, זה לגמרי מרגיש כמו כריסמס בחו"ל
בסיור כריסמס מיוחד וחגיגי נצא לסיבוב חיפאי מאוד, בניחוח אירופאי לגמרי, בין הרחובות המקושטים, עצי הכריסמס המאירים, הכנסיות שלבשו חג והבתים הפרטיים המהבהבים בשלל צבעים ומבשרים את בואו של החג החיפאי הכי מואר וצבעוני בשנה. מוזמנים להצטרף!

כריסמס. קרדיט צילום: בית הגפן

כריסמס. קרדיט צילום: בית הגפן

סיור שףבאלשוק –  ימי חמישי עד שבת 20-22.12
ריחות וטעמים, שנסונים צרפתיים והומור של החיים חוברים לעובדות היסטוריות, ביולוגיות ופילוסופיות. באווירה קלילה ונעימה מתגלה עולם קסום של אנשים שחיים דו קיום הלכה למעשה. זהו סיור של שעתיים הכולל טעימות מגוונות ומפגשים עם אנשי וואדי ניסנאס. אנשים עם לב פתוח, אנשים מאירי פנים. את הסיור מובילה דמותו הססגונית של שףבאלשוק (רן אמיר) מלא בתשוקה לטעמים ולמפגשים משמעותיים. זהו סיור של גישור עולמות וקירוב לבבות, השזור בשלל טעמים, ריחות וצלילים.
רן אמיר, מגשר עולמות, שחקן, איש של טעמים, ניחוחות ואנשים, משחק את דמותו של שףבאלשוק.
סיור הטעימות נמשך כשעתיים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה