חשד: זוג חברים מנהריה הצליחו לעקוץ אזרחים בכל הארץ

המשטרה חושדת כי השניים ביצעו ״עוקץ״ כרטיסי אשראי בצורה מתוחכמת במיוחד
פרשיית ״עוקץ״ מתוחכמת באמצעות כרטיסי אשראי, נחקרת בימים אלו על ידי המשטרה.

שני החשודים במעשה, תושבי הצפון, נעצרו לפני מספר ימים. על פי החשד שלשלו לכיסם מאות אלפי שקלים.

המשטרה ביקשה השבוע להאריך את מעצרם פעם נוספת לטובת המשך החקירה שמתפרסת על כל רחבי הארץ.

מהחקירה עד כה עולה כי שני החשודים (47 ו-67) תושבי נהריה, נעצרו בתאריך 10.12 בעיר כפר סבא בתום חקירה סמויה שנערכה ביחידת ההונאה.

על פי החשד ובהסתמך על חומרי החקירה עד כה, עולה כי השניים נהגו להסתובב בכל רחבי הארץ מדרומה ועד צפונה ופעלו באופן מתוחכם ביותר, לשים ידם בעשרות מקרים שונים על כרטיסי האשראי של אזרחים נורמטיביים מהם גנבו השניים את תיקם או ארנקם.

לאחר שהשיגו החשודים את כרטיס האשראי, נהגו ליצור קשר עם בעליו תוך שהתחזו כנציג מחלקת הביטחון של חברת האשראי או הבנק, וביקשו פרטים נוספים על מנת לבטל כביכול עסקה שבוצעה בכרטיס לאחר שנגנב לכאורה.

 

תושבי נהריה חשודים בעוקץ בכל הארץ. בצילום: אחד החשודים במהלך "פעילות" בכספומט

בפעולה מתוחכמת שביצעו, דרך אתר חברת האשראי במרשתת ותוך כדי שיחה עם האזרח התמים, קיבל האזרח למכשיר הסלולרי קוד אימות. החשודים ביקשו מהאזרח שבצידו השני של הקו את קוד האימות ולאחר מכן נכנסו בעצמם בשמו של בעל הכרטיס וביצעו שחזור לסיסמת כרטיס האשראי האמור. החל משלב זה החלו החשודים למשוך סכומי כסף רבים מחשבון הבנק של האזרח וכך הצליחו לגרוף לכיסם סכום מוערך של מאות אלפי שקלים.

שלשום, לאחר שמעצרם כבר הוארך בשבוע שעבר, ביקשו חוקרי יחידת ההונאה מבית המשפט להאריך את מעצרם פעם נוספת לטובת המשך החקירה ואיתור קורבנות נוספים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות