הורים שכולים לקליש: הוציאי את חד"ש מהקואליציה העירונית

רון קרמן ויוסי צור, שאיבדו את ילדיהם בפיגוע בקו 37 במוריה, דורשים מראש העיר קואיליציה ציונית: "אנו מאמינים כי הרווחנו את הזכות לפנות אלייך ולפגוש אותך מהיום שבו דם ילדינו נספג בכבישי העיר בפיגועים הנוראים שהתחוללו כאן". "ניוז חיפה קריות" מביא את מכתבם במלואו


 

ביום רביעי שיגרו רון קרמן ויוסי צור, שאיבדו את ילדיהם בפיגוע הנורא בקו 37 בציר מוריה, מכתב לראש עיריית חיפה, עינת קליש, ובו בקשה להיפגש אתם.

השניים מעוניינים להסביר לה מדוע לדעתם טעתה כשצירפה את חד"ש לקואליציה.


גם העובדה שרג'א זעאתרה לא יכהן כסגן ראש עיר, אם כי יישאר בקואליציה, לא מספקת אותם.

הנה מכתבם במלואו:

"ראש העיר עינת קליש רותם,

אנו פונים אלייך מדם ליבנו, אנו מאמינים כי הרווחנו את הזכות לפנות אלייך ולפגוש אותך מהיום שבו דם ילדינו נספג בכבישי העיר בפיגועים הנוראים שהתחוללו כאן. אני זוכר איך אנשים הסתובבו בתדהמה לאחר הפיגועים ממלמלים, לא יכול להיות, בחיפה לא יכול להיות".

 

הפיגוע בקו 37 צילום מתוך ויקיפדיה, מד"א

 

"אנו מבקשים להיפגש איתך בהקדם כדי להביא בפנייך את דברינו שתמציתם במכתב הזה.

רצת עם קמפיין שמסביר מה יונה יהב עשה לא נכון ואיך את תשפרי ואיך תעשי יותר טוב. האמנו לך והנה קיבלת את ההובלה.

בנושאים רבים את זכאית למאה ימי חסד ואי אפשר לשפוט אותך עכשיו, כולנו תקווה שתצליחי כי הילדים שלנו, אלה שהיו לפני הפיגוע ואלה שנולדו אחריו, חיים בעיר הזו, לומדים כאן ותקוותנו שימשיכו את חייהם כאן כמונו.

אבל בנושא סיעת חד"ש אנחנו חלוקים.

העובדה שיונה יהב הכניסם לקואליציה לא מצדיקה שום דבר. ראשית כי כבר הסכמנו שיונה טעה בהרבה דברים שיש לעשות אחרת ושנית הפרסונות הנוכחיות אינן אלה מקודם. יש להתייחס לאנשים באופן ספציפי.

אותו רג'א זעאתרה הצהיר תמיכה בחיזבאללה שפועל נגד הכיבוש הישראלי בלבנון, אמר שחמאס אינו ארגון טרור, ייסד ארגון שמחרים את ישראל במסגרת BDS והשווה בין מעשי דעא"ש לבין מעשי הציונות בזמן מלחמת העצמאות, ועוד שורה של התבטאויות מזעזעות שמראות בבירור מי האיש ומה יחסו ונאמנותו למדינת ישראל".

 

ההפגנה במוצאי שבת שעברה, מול ביתה של קליש. דורשים להוציא את חד"ש מהקואליציה. צילום: רון קרמן

 

"הפתרון שמצאת אינו פתרון כלל", מוסיפים השניים וכותבים:

"זהו טריק ושטיק איך לשמר את הקואליציה, לנו חשובים הערכים ולכן האלטרנטיבה אינה מקובלת. גם שלבי אינה טלית שכולה תכלת.

לנו כמשפחות שכולות שנפגעו בפיגועים שחמאס לקח עליהם אחריות, קשה לשמוע את התבטאויותיו של זעאתרה, כמו גם חברתו לסיעה, קשה לנו להבין איך עיר שנפגעה מפיגועי חמאס ושעשרות מתושביה נרצחו באוטובוסים שנסעו בעיר תוכל לסבול סגן ראש עיר תומך חמאס או חיזבאללה.

 

יו"ר חד"ש בחיפה רג'א זעאתרה עם חברת המועצה שהירה שלבי

 

הפיגועים באוטובוס קו 16 בחליסה (15 נרצחים), מסעדת מצה (16 נרצחים) ואטובוס קו 37 (17 נרצחים) בוצעו כולם על ידי ארגון חמאס שלקח עליהם אחריות.

הפיגוע "שלנו" שבו נהרגו הילדים שלנו, בוצע בעזרת ערבי מחיפה בעל ת.ז. כחולה שסיפק מידע קריטי לחוליית החמאס מחברון, נפגש עימם בירושלים וסיפק מודיעין ומידע על חיפה, אחיו הסיע את המחבל, הוא היה ההבדל בין חיים ומוות ל-17 הנרצחים. אנו מפחדים שמינוי של קיצוני כמו זעאתרה עם דעות כמו שלו יעודד צעירים חיפאים לאמץ את דעותיו לסייע לחיזבאללה ולהצטרף לחמאס. אנחנו זקוקים למסרים חיובים ולא למסרים של שנאה והסתה.

עם היבחרך לראש העיר הייתה תקווה לשינוי גם החזרת התרבות הישראלית לעיר ללא סממנים פלסטינים וללא נרטיב פלסטיני. ההסכם המכניס את חד"ש לקואליציה טורף את הקלפים. לא לזה פיללנו.

לנו שאיבדנו ילד בפיגוע יש חשש יומיומי מה יקרה לילדינו האחרים, מינוי כמו זה של זעתרה שם אותם בעין הסערה ומסכן את עצם קיומם,  את זה איננו מוכנים לקבל ונילחם במינוי הזה בכל דרך אפשרית.

 

"אנו מאמינים כי הרווחנו את הזכות לפנות אלייך ולפגוש אותך מהיום שבו דם ילדינו נספג בכבישי העיר בפיגועים הנוראים שהתחוללו כאן". בתמונה: ראש העיר, עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

"רג'א זעאתרה נבחר על ידי ערביי העיר שהוסתו במשך שנים על ידי פרנסי הציבור שלהם, הם לא רואים בעיה בבחירתו, אבל ראש העיר שנבחרה בקולותיהם של עשרות אלפי חיפאים שרוצים לראות דו קיום ושיתוף פעולה לא יכולה פשוט להתעלם מרצונותיהם ולשתף בקואליציה מי שרק המפריד לנגד עיניו, מי שישבור וינתץ את הדו קיום בעיר בדעותיו הקיצוניות.

הפגנה כמו זו שנערכה ביום הזכרון שיצא במקרה ב-1 למאי, הפגנה עם דגלי פלסטין וקריאות נגד המדינה אינה מראה על דו קיום ולא על פיוס ולא על נכונות לקבל את האחר. זו הפגנה שמסיתה את הציבור הערבי נגד המדינה".

"עלייך, ראש העיר לחזור מההסכם ולבנות קואליציה ציונית שתקדם את העיר ותבהיר לציבור הערבי ולפרנסיו כי הדרך של רג'א זעאתרה לא תתקבל ולא תהיה שותפה לשום דבר בעיר. רק בדרך זו נוכל לודא כי יבחרו אנשים שהאג'נדה שלהם עירונית, של איכות חיים, חינוך תרבות, אג'נדה דומה לשלך ולא כזו שמריצה אותם לכנסת.

נבחרת על ידי אחוז גבוה של תושבי חיפה  בידיך הדבר ועליך מוטלת החובה שעיריית חיפה תפעל בראש ובראשונה לקידום עניניי העיר על מנת לאחד ולא לסכסך. בידיך המפתח לגרום לשינוי ולקדם את הנושאים החשובים והמאחדים.

אנו מבקשים להיפגש עימך כדי להביא בפנייך את עמדותינו פנים אל פנים וכדי לאפשר לנו לעשות זאת בלי המגבלות של הנייר והכתב.

רון קרמן, אבא של טל הי"ד, בת 18 בהירצחה בפיגוע אוטובוס קו 37, ברחוב מוריה בכרמל.

יוסי צור, אבא של אסף הי"ד, בן כמעט 17, בהירצחו באותו הפיגוע. 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209