מקדמים בריאות באמהרית

מאות תושבים מהקהילה האתיופית בקריות לקחו חלק בערב שערכה להם כללית בנושא אורח חיים בריא שנערך בבית נגלר בקרית חיים
מאות תושבים מהקהילה האתיופית בקריות לקחו חלק בערב שערכה להם כללית בנושא אורח חיים בריא שנערך בבית נגלר בקריית חיים.

באירוע קידום בריאות רב משתתפים שנערך לבני העדה האתיופית בקריות, נהנו באי המפגש ממגוון פעילויות, בדיקות והדרכות על ידי צוותי כללית.

ענת ספרוני אליהו מנהלת המחלקה לקידום בריאות של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, מציינת שמטרת האירוע הייתה העלאת שיעור ההיענות לבדיקות, הדרכה לאורח חיים בריא ומתן מידע והדרכה אודות צרכנות נכונה של שירותי בריאות ושירותי רפואה דחופה. כמו כן, היה המפגש חלק ממהלך כולל של הידוק הקשר ויצירת שותפות פעילה בין הקהילה לבין כללית.

 

אירוע לקידום בריאות לקהילה האתיופית בבית נגלר. צילום: דוברות כללית

מחלקת שילובים בעיריית חיפה היתה שותפה לעריכתו של  אירוע החשוב וסיפקה את בית נגלר, בו נערך הארוע וכן כיבוד עשיר ובריא.

פתחה את המפגש ד"ר אהובית טלמור – מנהלת מינהלת קריות של כללית שברכה את הבאים והדגישה בדבריה את חשיבותה של הרפואה המונעת. היא הפתיעה את הקהל בשיתוף חוויות מטיול שערכה לאחרונה באתיופיה. את דבריה תרגם לאמהרית בני אקלה, מנהל מוקד שילובים בעירית חיפה.

ד"ר אהובית טלמור מברכת באירוע לקהילה האתיופית. צילום: דוברות כללית

לאחריה הרצה ד"ר ספפה אייצ'ק מעמותת "טנא בריאות" על אורח חיים בריא, יפית בזואייהו, מצוות משרד מרפאת כללית בקרית ים צפון הסבירה באמהרית על שירותי הבריאות של כללית בקריות.

 

באי האירוע סבבו בין תחנות בדיקה והפעלה רבות: ד"ר דן נבון, מומחה ברפואת עיניים בקרית בריאות זבולון בדק את עיניהם של למעלה מ-50 איש. ד"ר קטי מרקוביץ – מנהלת מרפאת צאלון ואחיות ממרפאות כללית בקריות: הנאדי יוספין ויוליה הלפמן ערכו מדידות לחץ דם והסבירו לקהל בדבר חשיבותן. הדיאטנית שירי שלו הדריכה מה לשים בכריך לבית הספר ולגן, כך שיהיה מזין, בריא ואף טעים. הילדים נהנו מההצגה "חגיגה בסלט" בה לקחו חלק פעיל. צוות כללית סמייל הדריך כיצד לשמור על הגיינת הפה והדגם צחצוח שיניים נכון.

ההדרכות הועברו בסיוען של המגשרות נורית גטהון ווודה סינר, שדאגו לתרגם את המסרים לאמהרית.

משתתפי האירוע ובעיקר הילדים, נהנו ממפגש וצילום עם בובת חמודי שסבבה במקום.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות