הטבעת אבדה בדרך לחתונת הבן. ומה אומרים בחברת הביטוח?

תביעה: הטבעת אבדה בדרך לחתונה של הבן. מדוע בחברת הביטוח מסרבים לפצות את המשפחה?
 

הטבעת אבדה בדרך ליום השמח ביותר, יום חתונתו של הבן, אך בחברת הביטוח מסרבים לפצות את המשפחה – בטענה ש"האירוע  כוזב".

אם  המשפחה אינה זוכרת את הרגע המר מהיום המתוק של חתונת בנה.

היא זוכרת כיצד ענדה את טבעת היהלום היקרה על אצבעה לפני החתונה – אך זמן קצר לאחר האירוע, כאשר ההתרגשות החלה לפוג, שמה לב האישה לתדהמתה – כי הטבעת נעלמה.

לדברי עוה"ד רפאל אלמוג המייצג את המשפחה, האישה ובעלה רכשו לפני מספר שנים "ביטוח כל הסיכונים" של הבית ותכולתו, הכוללת כיסוי ביטוחי מסוג "כל התכשיטים" עבור תכשיטים ולדברי ערך – ובמסגרת זו בוטחה גם הטבעת. הביטוח מכסה כל נזק או אובדן של חפצים יקרי ערך.

 

הטבעת אבדה בדרך לחתונה. ומה חושבים בחברת הביטוח? צילום: אילוסטרציה

חוקר  שנשלח מטעם חברת הביטוח שוחח עם המבוטחים וגם ביקש להציץ בתמונות מיום האירוע – וכך התגלה לראשונה כי הטבעת לא נמצאה על אצבעה של האישה. "אך בוודאי שאין בכך כדי לשלול את האפשרות לאובדן הטבעת בדרך לאירוע, או אף במקום
האירוע", טוען עו"ד אלמוג.

לדבריו, חברת הביטוח כמעט ושילמה את הפיצוי, אך נמלכה בדעתה ברגע האחרון, והודיעה למשפחה ההמומה שמדובר ב"אירוע כוזב" – ועל כן לא מגיע להם כל פיצוי.
 

החברה טוענת כי מדובר באירוע כוזב. צילום אילוסטרציה

הפוליסה אותה רכשה המשפחה איננה מחריגה אירועי אובדן של טובין מחוץ לתחומי הבית – והטבעת בוטחה למעשה הן בבית עצמו מפני פריצה, והן במקרים של אובדן מחוץ לבית, כך טוען עורך הדין: "למעשה, כל עוד אין בידי חברת הביטוח הוכחה למעשה פלילי של המשפחה – אין היא יכולה כלל להתנער מחבותה לפיצויים" טוען עו"ד אלמוג.

 

עו"ד רפאל אלמוג. צילום: אפרת ספקטור

בשל סירובה של חברת הביטוח לשלם פיצוי למשפחה, הגישו האישה ובעלה תביעה נגד החברה, בטענה להתנהלות בחוסר תום לב, התנהלות המנוגדת לחבות הביטוחית ולחוק חוזה הביטוח. במסגרת התביעה מתבקש בית המשפט להורות ל'מגדל' לפצות את המשפחה בסכום של 40,612 שקלים (הכוללים גם ריבית והצמדה).


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות