מדוע דורש משרד המשפטים לפתוח בחקירה נגד קאנטרי ביקנעם?

מכתב הדרישה הופנה לראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה, בבקשה להורות על פתיחת חקירה נגד קאנטרי קלאב "פיט אנד פאן ישראל" ביקנעם
 

היחידה הממשלתית למאבק בגזענות במשרד המשפטים, דורשת לפתוח בחקירה נגד קאנטרי קלאב "פיט אנד פאן ישראל" ביקנעם, בחשד שהפלה אזרחים דרוזים תושבי האיזור, על רקע מוצאם.

את הפניה העביר אתמול ראש היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות, עו"ד אווקה (קובי) זנה, לראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה.

דרישה לפתוח בחקירה נגד הקאנטרי. חשד לאפליה על רקע מוצאם של בני הזוג. צילום: אילוסורציה

 

הפנייה נעשתה בעקבות כתבה שפורסמה בשבוע שעבר ובה דווח כי נציגי הקאנטרי פעלו לכאורה למנוע מבני זוג ממוצא דרוזי, לרכוש מנוי למקום, בין היתר באמצעות דרישת תשלום גבוהה יותר מהתשלום שמשלמים אזרחים יהודים, וזאת על רקע מוצאם הדרוזי.

משיחה שקיים עו"ד זנה עם בני הזוג עולה כי כאשר ציינו שהם מדלית אל-כרמל הוצע להם לשלם מחיר מלא, אולם כשהתקשרו פעם נוספת והזדהו כתושבי תל אביב, הוצע להם לרכוש את המנוי בהנחה משמעותית.

 

חשד להפליה אסורה על פי חוק. צילום אילוסטרציה

 

במכתב למשטרת ישראל כתב עו"ד זנה: "ככל שהדברים המתוארים נכונים, הרי שיש חשד כי בהתנהגות זו משום הפליה פסולה אשר פוגעת בזכות אלמנטרית לשיוויון ויש בה כדי להשפיל, לבזות ולפגוע בכבוד האדם. התנהלות זו, ככל שתתברר כנכונה- אסורה לפי חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים".

עוד כתב עו"ד זנה: "משיחה שקיימנו עם בני הזוג, טענו כי הקאנטרי פעל למנוע מהם לרכוש מנוי, בין היתר באמצעות דרישת תשלום גבוהה יותר מהתשלום שמשלמים יהודים (תושבי תל אביב ותושבי יישובים יהודים אחרים באיזור) וזאת על רקע מוצאם הדרוזי. ככל שהדברים המתוארים נכונים, הרי שיש חשד כי בהתנהגות זו משום הפליה פסולה אשר פוגעת בזכות אלמנטרית לשוויון ויש בה כדי להשפיל, לבזות ולפגוע בכבוד האדם…. לאור חשיבות העניין והחומרה הגלומה בו, נבקשכם לחקור את האירוע. ככל שממצאי החקירה יאמתו את החשדות המתוארים, יש לפעול למיצוי ההליכים נגד האחראים".

במקביל, היחידה הממשלתית לתיאום המאבק בגזענות פועלת יחד עם הסיוע המשפטי במשרד המשפטים בכדי לסייע לבני הזוג, לצורך הגשת תביעה אזרחית, על רקע אפליה וגזענות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות