משלחת צ'כית מתארחת ברוטרי חיפה

החודש אירח מועדון רוטרי חיפה משלחת צ'כית רשמית לרגל 70 שנה למבצע בלק להטסת מטוסים וציוד חיוני למדינה ישראל

בעיר ז'אטץ בצ'כיה משם יצאו המטוסים לישראל תוקם אנדרטה אשר תספר את הסיפור ההיסטורי של מבצע "בלק"

מועדון רוטרי חיפה אירח החודש משלחת מדינית פרלמנטרית מצ'כיה לחיפה במטרה לקדם שיתופי פעולה עסקיים, תיירותיים ואחרים. במשלחת היו חברים גם חברי פרלמנט מהאיחוד האירופאי, סנטורים צ'כים, ראשי מחוז, אנשי חינוך וכן אנשים מהקהילה היהודית בצ'כיה.

את הערב הנחה שחר שבו, שהציג את תנועת הרוטרי בישראל ואת מועדון רוטרי חיפה וכן את הפרויקטים אותם מקדם המועדון בקהילה בעיר חיפה. כמו כן נשא דברים מר מוטי מאיר מהחברה הכלכלית בחיפה, ונדונו אפשרויות לפרויקטים משותפים בין הקהילות בארץ ובצ'כיה.

משלחת צכית לעיר חיפה בחסות מועדון רוטרי חיפה

בצילום: מימין שחר שבו, דן פולטין, הסנטורית הצ'כית גב המוסנובה ונתן פלדמן
צילום: רוטרי חיפה

בימים אלה מוקמת בצ'כיה אנדרטה ענקית ליד העיר ז'אטץ בצפון צ'כיה, המקום שממנו יצאו מטוסי המסרשמיט בשנת 1948 לחיל האוויר הישראלי.

המשלחת הצ'כית שכללה כאמור חברי פרלמנט, אנשי חינוך וחברה הייתה אורחת חיל האוויר ובית הנשיא והתארחה גם בעיר חיפה בחסות מועדון רוטרי חיפה ובשיתוף   I.C.C

Inter country Committees)   ROTARY ) ישראל-צ'כיה.

טובה גילת חברת הנהלת מועדון רוטרי חיפה מציינת כי הביקור נערך לרגל ציון 70 שנה ל"מבצע בלק", המבצע הצבאי להטסת הציוד הצבאי למדינת ישראל הצעירה בחודשים מאי-אוגוסט 1948 בכ- 100 גיחות. מבצע זה שהיה חיוני כל כך מהוה את אחד מגורמי ההצלחה במלחמת העצמאות. בסמוך לשדה התעופה הקטן וההיסטורי ליד העיר ז'אטץ  Zatec,  בצ'כיה , אשר שימש נמל היציאה לגיחות אלו, תוקם אנדרטה גדולה אשר תספר את הסיפור ההיסטורי שבראשו עמד מהנדס הטייס האמריקאי יהודי אל שווימר, לימים מקים התעשייה האווירית, בעיר זו הוכשרו הטייסים הראשונים של חיל האויר הישראלי וביניהם עזר וייצמן ז"ל.

מועדוני רוטרי בישראל קשורים למועדוני רוטרי העולמיים ודרכם לאנשי חברה כלכלה ולקובעי מדיניות בארצות השונות. באירוע הנדון השתתפו נציגי המועדון ביניהם נשיא המועדון שחר שבו ומנהל האפיק הבין לאומי של המועדון נתן פלדמן לצד נציג רוטרי צ'כיה ונציג רוטרי ישראל דן פולטין. ראוי לציין כי  ארגון רוטרי צ'כיה  היה זה שיזם את הנצחת האירוע ההיסטורי ניזכר לעיל.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור השקת הרכבלית בחיפה - האם תשתמשו בה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי