משחק מסוכן: איך הצילו הרופאים פעוטה בת שנתיים וחצי שבלעה מגנטים?

זהירות, משחק פופולארי והרסני לילדים. בת שנתיים וחצי בלעה מגנטים: "במצב כזה כל דקה היא קריטית", סיפרה המומחית שטיפלה בפעוטה
 

פעוטה בת שנתיים וחצי בלעה צבר מגנטים (מספר מגנטים). בבית החולים הצליחו לשלוף אותם מקיבתה של הילדה לפני שנגרם נזק.

הפעוטה הובהלה ביום שישי בצהריים על ידי הוריה למרכז הרפואי הלל יפה, שם בפעולה מהירה שבוצעה במכון הגסטרואנטרולוגי תחת הרדמה מלאה, נשלפו המגנטים, לפני שנגרם לפעוטה נזק משמעותי.

"זו לא הפעם הראשונה שנתקלים אצלנו במשחק הזה של המגנטים", סיפרה ד"ר אורלי אישך אדיב, מנהלת השירות לגסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים, אשר טיפלה בפעוטה. המומחית נקראה בדחיפות לחדר המיון ביום שישי בכדי לבצע בפעוטה את הפעולה האנדוסקופית לשליפת המגנטים.

 

ד"ר אישך אדיב מצביעה על המגנטים שבלעה הפעוטה, כפי שנצפו בשיקוף שבוצע לה. צילום: הלל יפה

 

עוד מספרת ד"ר אישך אדיב: "מדובר במשחק פופולארי לילדים, אך עבור תינוקות ופעוטות הוא עלול להיות הרסני, משום שהללו נוטים להכניס לפה צעצועים ומשחקים, כפי שקרה לפעוטה בה טיפלנו".

 

משחק מסוכן והרסני במיוחד לפעוטות. צילום: אילוסטרציה

 

ד"ר אישך שיבחה את הרופאה בחדר מיון ילדים, ד"ר מורן אבו מוך, שהייתה ערה לדחיפות הפעולה, הודיעה לד"ר אישך וגייסה באופן מיידי אחות מהמכון הגסטרואנטרולוגי ומרדים. מהירות התגובה של חברי הצוות הביאה לכך שהמגנטים עדיין נכחו בקיבה ונשלפו בזמן קצר של כשעה מזמן הגעתה של הפעוטה לחדר המיון.

 

בתמונה: המגנטים שנמצאו בקיבה. צילום: הלל יפה

 

"כל דקה במצב כזה היא קריטית, כי הנטייה של מגנטים היא להידבק זה לזה דרך דופן המעי במידה שהיו מתקדמים מהקיבה", מסבירה ד"ר אישך, "מלבד סכנת חנק, הסכנה, במיוחד במקרה הנוכחי הייתה שייווצר חור במעי של הפעוטה עם תחלואה קשה ומסוכנת", היא מסכמת.

כאמור, המגנטים נשלפו כיחידה אחת, והפעוטה הושארה להשגחה כיממה ושוחררה לביתה ביום המחרת בבריאות תקינה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות