איך ניצלה פעוטה בת שנתיים וחצי שבלעה מגנטים?

בת שנתיים וחצי בלעה מגנטים והובהלה לבית החולים: "במצב כזה, כל דקה היא קריטית"
 

פעוטה בת שנתיים וחצי בלעה ביום שישי מספר מגנטים שסיכנו אותה ואת בריאותה. הרופאים מבקשים להתריע בפני ההורים והמשגיחים על תינוקות וילדים, מפני המשחק שעלול להיגמר באסון..

הפעוטה הובהלה ביום שישי בצהריים על ידי הוריה למרכז הרפואי הלל יפה.

"זו לא הפעם הראשונה שנתקלים אצלנו במשחק הזה של המגנטים", סיפרה ד"ר אורלי אישך אדיב, מנהלת השירות לגסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים, אשר טיפלה בפעוטה.

הרופאה נקראה בדחיפות לחדר המיון ביום שישי, בכדי לבצע בפעוטה את ההליך האנדוסקופיתחת הרדמה מלאה, לשליפת המגנטים, וזאת עוד לפני שנגרם לפעוטה נזק משמעותי.

 

משחק מסוכן מאוד לפעוטות. ד"ר אישך אדיב מצביעה על המגנטים. צילום: הלל יפה

 

ד"ר אישך אדיב: "מדובר במשחק פופולארי לילדים, אך עבור תינוקות ופעוטות הוא עלול להיות הרסני, משום שהללו נוטים להכניס לפה צעצועים ומשחקים, כפי שקרה לפעוטה בה טיפלנו".

היא שיבחה את הרופאה בחדר מיון ילדים, ד"ר מורן אבו מוך, שהייתה ערה לסכנה ולדחיפות, הודיעה לד"ר אישך וגייסה באופן מיידי אחות מהמכון הגסטרואנטרולוגי ומרדים:

"מהירות התגובה של חברי הצוות הביאה לכך שהמגנטים עדיין נכחו בקיבה ונשלפו בזמן קצר של כשעה מזמן הגעתה של הפעוטה לחדר המיון", אמרה.

 

בתמונה: המגנטים שנמצאו בקיבה. צילום: הלל יפה

 

"כל דקה במצב כזה היא קריטית, כי הנטייה של מגנטים היא להידבק זה לזה דרך דופן המעי במידה שהיו מתקדמים מהקיבה", מסבירה ד"ר אישך, "מלבד סכנת חנק, הסכנה, במיוחד במקרה הנוכחי הייתה שייווצר חור במעי של הפעוטה עם תחלואה קשה ומסוכנת", היא מסכמת.

כאמור, המגנטים נשלפו כיחידה אחת, והפעוטה הושארה להשגחה כיממה ושוחררה לביתה ביום המחרת בבריאות תקינה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות