213 עסקים בחיפה זכו לביקור של מס הכנסה

אנשי מס הכנסה ערכו מבצע ביקורות ענק בעסקים בחיפה והסביבה. מה מצאו המבקרים?
 

מבצע ביקורות ענק של מס הכנסה, נערך בשבוע שעבר ב-213 בתי עסק בחיפה ובסביבה.
למבצע, שנוהל בראשות פקיד שומה חיפה, נבחרו בתי עסק בענפי המסחר התעשייה ומתן השירותים.

ביום המבצע נחקרו שלושה בעלי עסקים בשל אי רישום הכנסות, אי ניהול ספרים ואי פתיחת עסק. תיקם של הנחקרים הועבר לתביעות.

מבקרי מס הכנסה הגיעו בין היתר גם לאתר בניה בחיפה, בכדי לבצע ביקורת אצל קבלן עבודות חשמל שעבד באתר.

מבדיקת מסמכים עסקיים לצד תשאול של הקבלן והלקוח עבורו נעשית העבודה, נמצא כי הקבלן לא רשם הכנסות בסכום של 25,000 שקלים ששולמו לו במזומן, בשני מועדים שונים.

הקבלן טען: "רציתי לרשום בגמר ההתחשבנות עם הלקוח בקבלה אחת". הקבלן נחקר ותיקו הועבר למחלקת התביעות.

 

באחד המקרים הגיעו כוחות מס הכנסה לקבלן מחיפה לא רשם הכנסות של 25,000 שקלים ששולמו לו במזומן. צילום אילוסטרציה

 

בדומה לו הגיעו המבקרים גם לאתר בנייה בקריית אתא, לקבלן ריצוף שביצע באותה עת עבודת ריצוף ללקוח. הבדיקה המקיפה העלתה כי גם הוא לא רשם הכנסות בסך של 10,000 שקלים שהתקבלו במזומן. הקבלן טען בפני המבקרים שקיבל את הכסף אתמול בערב, לא רשם כי אינו יודע עברית.

באתר בניה אחר בעיר חיפה פגשו המבקרים בקבלן שיפוצים שביצע עבודה בעבור לקוח, כקבלן משנה. המבקרים הנחושים בדקו מול הקבלן שהסביר שאותו קבלן משנה עובד אצלו על בסיס עצמאי וקיבל 12,965 שקלים עבור עבודתו זו, למרות שאין לו תיק ברשות המסים והוא אינו מנהל ספרים כלל. ההסבר שמיהר לתת "קבלן המשנה" היה: "אני עובד עם אחי ואבקש ממנו להוציא לי קבלות וחשבוניות". קבלן שיפוצים זה נחקר אף הוא ותיקו הועבר לתביעות.

213 עסקים בחיפה והסביבה זכו לביקורת בשבוע שעבר. צילום אילוסטרציה דוברות המשטרה

בגן ילדים בטירת הכרמל, נמצא כי הגננת לא רשמה הכנסות בסך 73,769 שקלים מ-37 צ'קים שנתקבלו מהורי ילדי הגן. תשובתה של הגננת לא איחרה לבוא: "אני רושמת את הצ'קים בזמן הפירעון".

אצל גננת אחרת, אף היא מטירת הכרמל, נמצאו שני צ'קים בסכום של 7,000 שקלים שלא נרשמו כדין בספרים. תשובתה של הגננת: "צ'ק אחד קיבלתי הבוקר וצ'ק שני אתמול בבוקר ולא ידעתי שצריך להוציא מיד קבלות".

 

אחת הגננות לא רשמה סכום של 73,769 שקלים שקיבלה כתשלומים מההורים. צילום: אילוסטרציה

 

עוד סיפרו אנשי מס הכנסה כי במשרד השומה בחיפה התקבל מידע מוקדם מלקוחה שחגגה אירוע, ושילמה 40,900 שקלים, אך בספרי העסק נרשמו רק 33,000 שקלים.

בעל האולם הכעוס טען: "הלקוחה הזו עשתה משחק, הורידה כל הזמן מנות ורצתה הנחה".

מבדיקת חשבון הבנק של עורך דין מחיפה נמצא כי לא רשם הכנסות בסכום שלך 134,057 ש"ח. עורך הדין סיפק הסבר מעניין: "חלק מהצ'קים הינם תשלומים של חברת ביטוח למבוטחים וחלקם שכר טרחה ועדיין לא התפניתי לרישום התקבולים".

ממס הכנסה בחיפה נמסר: "פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות