ברוכות הבאות: הכרישות סילבי וג'ודי (וידאו)

צמד הכרישות סילבי וג'ודי חזרו אלינו לאיזור לאחר שנתיים בים התיכון וההתרגשות גדולה. צפו בהן !
 

הכרישות סילבי וג'ודי, חזרו אלינו אחרי כשנתיים, לאזור הסמוך לתחנת הכוח בחדרה.

לראשונה מאז החל מחקר ארוך טווח על טורפי העל בים התיכון ותיוג הכרישים בשנת 2016, התקבלו השבוע בשמחה רבה נתונים אקוסטיים משתי הכרישות, שתויגו לפני שנתיים ע"י צוות החוקרים מתחנת מוריס קאהן לחקר הים של אוניברסיטת חיפה.

 

צפו בכרישות סילבי וג'ודי

צילום: חגי נתיב – תחנת מוריס קאהן, אוניברסיטת חיפה

 

 

"סילבי וג'ודי, כרישות עפרוריות באורך 3.07 ו- 2.89 בהתאמה, שרדו במהלך כמעט שנתיים בים התיכון הידוע כעוין מאוד לכרישים וחזרו לאזור חדרה. חזרתן יכולה לספק לנו תובנות נוספות על מחזור הרבייה של הכרישות, שרידותן לאורך זמן, קצב גדילה והערכת גודל אוכלוסיית הכרישות במזרח הים התיכון", אמר ד"ר אביעד שיינין, ראש תחום טורפי העל בתחנת מוריס קאהן.

 

 

הכרישות חזרו וההתרגשות גדולה. צילום: חגי נתיב, תחנת מוריס קאהן, אוניברסיטת חיפה

 

בכדי לאסוף נתונים על נוכחותם של הכרישים שתויגו בעבר וזאת ללא הצורך לתפוס אותם שוב, רוב הכרישים מקבלים תג אקוסטי משלהם שהוא מעין משדר בגודל סוללת אצבע שמשדר את קוד הכריש הייחודי למשך כשמונה שנים שנקלט על ידי מקלטים שונים הפרוסים במספר נקודות בים התיכון בישראל. מבדיקת האותות, שנעשתה לאחרונה, נמצא כי שתי הכרישות העפרוריות שתויגו בתחילת שנת 2017 חזרו שוב. זהו תיעוד ראשון לחזרת כרישות  בין עונות ניטור.

 

 

צילום: חגי נתיב – תחנת מוריס קאהן, אוניברסיטת חיפה

 

"עד כה ראינו שהכרישות המתויגות נשארות מרבית החורף במים החמים ובאביב עוזבות ולא ראינו אותן שוב. הערכנו שהגעתן של הכרישות לחדרה למים החמים בחורף קשורה למחזור רבייה שנמשך כשנתיים, יתכן שהתיעוד הראשון לחזרה של כרישות אחרי שנתיים מסביר את התופעה הזו. השנה נערוך בדיקות אולטראסאונד ובדיקות דם על מנת להמשיך ולחקור את התופעה הייחודית הזאת" אמר ד"ר שיינין בהתרגשות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות