רגע לפני הסילבסטר: כמה דו"חות חילקה המשטרה לנהגים שיכורים במחוז חוף?

מחר יקבלו חוגגים רבים את השנה האזרחית החדשה עם הרבה אלכוהול. במקביל, למבלים הרבים ימתינו שוטרי אגף התנועה בצידי הדרכים
מחר יקבלו חוגגים רבים את השנה האזרחית החדשה עם הרבה אלכוהול, ובמקביל, למבלים הרבים ימתינו שוטרי אגף התנועה בצידי הדרכים.

מנתוני משטרת ישראל שהגיעו לידי עמותת אור ירוק עולה כי בעשרת החודשים הראשונים של שנת 2018 נרשמו 6,213 דוחות לנהגים שיכורים לעומת 5,408 דוחות שנרשמו בתקופה המקבילה בשנה שעברה – עליה של 15%.

למרות העליה במספר הדוחות ניתן לראות כי בחמש השנים האחרונות חלה ירידה חדה במספר הדוחות שחולקו לנהגים שיכורים. בשנת 2013 נרשמו 8,529 דוחות לנהגים בגין נהיגה בשכרות/סמים ואילו בשנת 2017 נרשמו 6,707 דוחות לנהגים בגין נהיגה בשכרות/סמים – ירידה של 22%.

נכשל. השוטרים בודקים נהגים שיכורים בכבישים. צילום: דוברות המשטרה

בשנת 2017 חולקו במחוז חוף – 292 דוחות בגין נהיגה בשכרות/סמים והוא המחוז הרביעי במספר הדוחות שחולקו, כאשר בראש הרשימה במספר הדוחות שנרשמו לנהגים שיכורים, מחוז תל אביב עם 1,380 דוחות.

 

בדיקת נשיפון לנהג. צילום דוברות המשטרה

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "נהיגה בשכרות היא אחת מהעבירות הקשות והחמורות שיש. נהג בוחר במודע לשתות אלכוהול, לעלות על ההגה ולמעשה לסכן באופן חמור את החיים של שאר משתמשי הדרך. המשטרה חייבת למקד את האכיפה כנגד נהגים שיכורים בכל השנה ולא רק בליל הסילבסטר, כדי להגביר את ההרתעה ולמנוע מנהגים שיכורים לסכן את החיים של כולנו בכביש. במקביל, יש למקד אכיפה בקרב הנהגים הצעירים ולמגר אותה כך שנהג עד גיל 24 לא ישתה אפילו טיפת אלכוהול וינהג".

 

"למקד אכיפה בקרב הנהגים הצעירים ולמגר אותה כך שנהג עד גיל 24 – לא ישתה אפילו טיפת אלכוהול וינהג". ארז קיטה, מנכ"ל אור ירוק. צילום:  עמותת אור ירוק

 

קיטה הוסיף: "חייבים לדעת מהם היקפי הנהגים הצעירים שנוהגים בשכרות ולהקצות משאבים מיוחדים לצמצום התופעה בקרבם".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות