ערב חשיפה פקולטה למדעים באקדמית תל-חי

ערב חשיפה לפקולטה למדעים יתקיים במכללה ב- 15.1.19,במהלכו יתקיימו שיחות עם יועצי לימודים , פגישות אישיות עם שגרירים חוגיים וסיור במעבדות הלימודיות והמחקר.
המכללה האקדמית תל-חי, השוכנת בליבו של הגליל המזרחי, בנוף עוצר נשימה, הינה ייחודית מבין המכללות הציבוריות בארץ, משום שלצד הפקולטה למדעי החברה והרוח, היא כוללת בתוכה פקולטה למדעים וטכנולוגיה, המציעה מגוון חוגים ותוכניות לימוד מדעיים ברמה אקדמית גבוהה ובתחומים מבוקשים ויוקרתיים, בהם מלמדים מיטב החוקרים והמומחים בארץ. לקראת ההרשמה לסמסטר אביב עורכת המכללה ערב חשיפה לחוגים הנלמדים בפקולטה, במהלכו יתקיימו שיחות עם יועצי לימודים, פגישות אישיות עם שגרירים חוגיים וסיור במעבדות הלימודיות והמחקר.

צילום עצמי

הפקולטה למדעים וטכנולוגיה נחשבת לפקולטה איכותית במיוחד, המציעה תכניות לימוד הנלמדות לרוב רק באוניברסיטאות ולא במכללות ציבוריות. בין תכניות אלה: התוכניות לתואר ראשון במדעי החי, מדעי הסביבה, מדעי המחשב, מדעי המזון, מדעי התזונה והחוג לביוטכנולוגיה הכולל בתוכו שלוש מסלולי לימוד: חקלאות, קדם רפואה וביולוגיה חישובית.  בנוסף לכך, מציעה הפקולטה למדעים וטכנולוגיה תכניות לימוד לתואר שני במדעי התזונה, ביוטכנולוגיה ומדעי המים. התכנית במדעי המים מאפשרת שילוב אופטימלי בין הענקת תשתית עיונית מקיפה הנחוצה להבנה ולהתמצאות בתחום המים, ובין הכשרה מעשית וביצוע ניסויים וכתיבת דוחות מדעיים, להתמודדות עם האתגרים האינטלקטואליים והמעשיים הכרוכים במחקר המדעי ובהצגתו.

הקורסים בחוגים השונים בפקולטה למדעים וטכנולוגיה בתל-חי נלמדים, בחלקם הגדול, באופן מעשי במעבדות המכללה, שהם בין המעבדות המתקדמות בארץ וכוללות ציוד חדיש שאת חלקו לא ניתן למצוא במוסדות לימוד או מוסדות מחקר אחרים. דוגמא לכך, היא הלשון האלקטרונית המשמשת לביצוע מגוון מחקרים בתחומי המזון והתזונה.

אחד היתרונות הבולטים של המכללה האקדמית תל-חי, הוא פרויקט "תל-חי טק" המאפשר לסטודנטים במהלך לימודיהם באקדמיה, להשתלב במקומות תעסוקה במקצוע אותו הם לומדים, כך שתוך כדי הלימודים הם צוברים ידע וניסיון חשובים, מקבלים מלגה חודשית מכובדת ובמקרים רבים, בתום לימודיהם הם משתלבים, באופן קבוע, במקום התעסוקה וזוכים לשכר גבוה ולתנאים מצוינים. לדוגמא סטודנטים מהחוג למדעי המחשב, משתלבים  כבר בשנה ב' בחברות היי-טק באזור, כדוגמת BMC ומלאנוקס.

הרמה האקדמית הגבוהה וההכשרה המעשית שעוברים הסטודנטים במהלך שנות לימודיהם בפקולטה למדעים וטכנולוגיה בתל-חי, מאפשרות להם להשתלב בהצלחה רבה בעולם התעסוקה במגוון גדול ורחב של מקצועות  מבוקשים בתחומים אותם למדו. בנוסף לכך, אחוז גבוה מבוגרי התואר הראשון בוחרים להמשיך לימודיהם לתארים מתקדמים ומצליחים להתקבל למוסדות הלימוד היוקרתיים ביותר בארץ ובחו"ל.

צילום עצמי

פירוט החוגים הנלמדים בפקולטה למדעים וטכנולוגיה בתל-חי:

B.SC במדעי המחשב – תואר שיספק לך את כל הכלים, התיאורטיים והיישומיים, הדרושים להשתלבות מהירה במגוון תפקידי מפתח בתעשיית ההייטק. תכנית הלימודים הייחודית כוללת התמחות בנושאים העדכניים והמבוקשים ביותר בתחום מדעי המחשב, הנמצאים כיום בחזית הפיתוח והמחקר של הענף: פיתוח תוכנה , בינה מלאכותית, למידה חישובית (machine learning ), עיבוד אותות קול ותמונות, תקשורת מחשבים, תכנות אפליקציות סלולריות ואפליקציות web ועוד. ניתן לרכוש ניסיון בתעשייה בזמן הלימודים ואף לקבל מלגת לימודים במסגרת התוכנית ה"טובים לתעשייה

B.SC במדעי המזון– החוג למדעי המזון משלב בתוכו את כל הידע הנדרש מסטודנט להפוך להיות טכנולוג מזון המשתלב בתעשיית המזון הענפה בארץ. החוג מכשיר אנשי מקצוע בטכנולוגיה של מזון שיוכלו למלא תפקידים מגוונים בתעשיית המזון על כל ענפיה ובתעשיות המבוססות על תהליכים ביוכימיים וביוטכנולוגיים הקשורים למזון, למוספי מזון, לחומרי גלם של מזון. תכנית החוג למדעי המזון מציגה מערך לימודי להכשרת טכנולוגים של מזון עם מגמה שאינה קיימת במוסדות האקדמיים בארץ. במהלך התואר הסטודנט בחוג למדעי המזון בתל-חי נחשף למספר רב של מעבדות יישומיות הנותנות לו כלים אמתיים לחיים שאחרי הלימודים. הסטודנט משתתף גם במספר רב של סיורים בתעשייה (אסם, תנובה, שטראוס, מחלבות רמת הגולן ועוד. הקשר אל התעשייה הינו ייחודי לחוג ומתבטא בהרצאות אורח של מומחים מהתעשייה, ליווי של פרויקטים מחקריים ואף פיתוח מוצרים משותף עם התעשייה.

B.SC במדעי התזונה- החוג ללימודי תזונה בתל-חי הוא הוותיק והמוביל מבין המכללות בישראל, תכנית הלימוד פועלת בהצלחה כבר 14 שנים והכשירה היום מעל 6000 בוגרים העובדים בתעשייה. אג'נדת החוג הינה הצטברות הידע בתחום מדעי התזונה ומגוון אפשריות היישום, הופכים אותו לאחד מהתחומים המבוקשים בשוק. תוכנית לימודי מדעי התזונה הייחודית בתל-חי מיועדת להכשרת תזונאים קליניים ודיאטנים, עם אפשרות להעשרה ספציפית בקורסי בחירה: מדעי ההתנהגות – ההיבטים השונים של הפרעות אכילה וטיפול בהן. רפואת ספורט – תזונה במאמץ וליווי תזונתי לעוסקים בספורט. תכנית הלימודים המקיפה מסייעת לבוגרי התוכנית להשתלב כתזונאים קליניים ודיאטנים במגוון רחב של תפקידים בבתי חולים, בבתי ספר, במוסדות לקשישים ובשוק הפרטי, ובמבחר תפקידים בתעשיית המזון ובענף התיירות. .

B.SC במדעי החי – העניין בבעלי חיים בסביבתם הטבעית וגידולם התפתח מאוד בעשורים האחרונים. בנוסף ליעוד המסורתי העיקרי של גידול בעלי חיים כמקור מזון, מגדלים בעלי חיים כמקור לעניין, הנאה, חינוך, טיפול בהפרעות שונות, שימוש במגוון בתחומי הרפואה והמחקר המדעי כמודלים ביולוגיים, שמירה על המגוון הביולוגי של חיות בר, ועוד. כבוגרי התכנית למדעי החי תרכשו ידע רב ותשלטו במגוון נושאים בביולוגיה, אקולוגיה, ביוטכנולוגיה וטכנולוגיה של גידול בעלי חיים, שמירה על רווחתם, תנאי החזקתם, וכן בתחומי הממשק והמזון, ההיגיינה והבריאות, הגנטיקה וההשבחה והקשר בין בעלי החיים לאדם, עם דגש על היבטים חוקיים ומוסריים. כל מרצי החוג שמעבירים את הקורסים המקצועיים הינם גם חוקרים, בעלי תאר דוקטור. העיסוק במחקר של אנשי הסגל מאפשר לשמור על חדשנות ועדכנות של ההוראה.

צילום עצמי

B.SC במדעי הסביבה – המכללה האקדמית תל-חי הייתה הראשונה בארץ להציע כבר ב 1994 תכנית לימודים, שהתמקדה באופן אורגני במדעי הסביבה, החל מגיוס סגל מתאים וכלה במסלול לתואר בוגר בתחום זה. מרכזה של התפישה החוגית עומדת ההכרה שאנשי מדעי הסביבה נדרשים לרוחב יריעה בנושאים אקולוגיים וגיאוגרפיים ובנושאי קרקע-מים-אטמוספרה, וכל אלו ברמה כמותית ואיכותנית. יחד עם זאת- מבלי להזניח היבטים ניהוליים, כלכליים ואף קהילתיים ביחסים בין אדם וסביבה.
על בסיס זה, תכנית הלימודים מיועדת להקנות ידע והבנת מערכות סביבתיות על כל היבטיהן: כלכליים, קהילתיים, אקולוגיים, כימיים-פיזיקליים-ביולוגיים ומנהליים/ ממשקיים.
אנו מאמינים שללא רוחב יריעה זה לא ניתן לפתח חזון ולהגיע לכלים שיאפשרו התמודדות ופתרון אמתי ושלם של בעיות סביבתיות.  אנו מקפידים לכלול כמות גדולה מאוד של שיעורי מעבדה , סיורים וקורסים עם דגש יישומי, אנו מעודדים את הסטודנטים במהלך השנה השלישית להשתתף בפרויקט מחקר, המאפשר לפתח מיומנויות שילוו אותו הלאה בלימודים המתקדמים או בעבודה בתחום.

B.SC בביוטכנולוגיה – ביוטכנולוגיה הוא תחום חדשני ופורץ דרך במדעי החיים, המספק גילויים מרעישים כמעט מידי יום. העוסקים בתחום מיישמים את הידע שנצבר במחקר, בפיתוחים וחידושים לטובת האנושות: • פיתוח מערכות טכנולוגיות לתועלת האדם תוך שימוש בבע"ח, צמחים ומיקרואורגניזמים. • פיתוח תרופות למחלות חשוכות מרפא. • שיפור החקלאות והשבחת איכות היבולים. • ייזום פתרונות חכמים לזיהומים סביבתיים. החוג לביוטכנולוגיה במכללה האקדמית תל- חי פותח לך דלת לדרך מרתקת ומבטיחה להשתלבות מהירה בחברות ביוטכנולוגיה ותעשיית התרופות, המזון, האנרגיה והכימיקלים בארץ ובעולם. תוכנית הלימוד מציאה לסטודנט כ3 התמחויות שונות: מסלול חקלאות * מסלול קדם רפואה * מסלול ביוטכנולוגיה.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך