כנס הדרכה בנושא ביטוח פנסיוני של ההסתדרות במרחב חיפה

משה מזרחי, יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה: "בזמן שחברי הכנסת ובממשלה עסוקים בהקדמת בחירות בגלל אינטרסים אישיים ושמירה על הכיסא, אנחנו עוסקים בשמירה על זכויות העובדים שלנו". הדברים נאמרו בכנס הדרכת וועדי עובדים בנושא ביטוח פנסיוני שארגנה ההסתדרות במרחב חיפה.

כ- 200 חברי וועדי עובדים ממרחב חיפה השתתפו ביום הדרכה וההשתלמות בנושא ביטוח פנסיוני שערכה ההסתדרות במרחב חיפה בשיתוף אגף ארגון ומרחבים של ההסתדרות במלון 'גרדן הוטל' במרכז הקונגרסים בחיפה. משה מזרחי, יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה לחברי וועדי העובדים: אתם מקבלים היום כלים מקצועיים, כדי לנמשיך לתת שירות מקצועי ואיכותי במקומות העבודה. אנחנו נבחרי ציבור שמייצגים עובדים ועושים למענם. בזמן שחברי הכנסת והממשלה עסוקים בהקדמת הבחירות בגלל אינטרסים אישיים ושמירה על הכיסא, אנחנו עסוקים בשמירה על זכויות העובדים שלנו".  

קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

באולם רחב ידיים במלון גרדן שבמרכז הקונגרסים, ומלא בכ – 200 חברי וועדי עובדים ממרחב חיפה, נערך כנס הדרכה והשתלמות בנושא ביטוח פנסיוני שארגנה ההסתדרות במרחב חיפה בשיתוף אגף ארגון ומרחבים של ההסתדרות. הכנס נועד להקנות לחברי הוועדים הבנה וכלים מקצועיים בכל הקשור לסוגי הביטוח הפנסיוני המוצע לעובדים.

לאחר הרשמה וארוחת בוקר קלילה, נכנסו המשתתפים לאולם הכנסים של הגרדן הוטל.

יעקב גבאי, מ"מ יו"ר אגף מנהל וכוח אדם ועוזר יו"ר המרחב קיבל את פני המשתתפים בברכות, "הכנס מתקיים באכסניה יפה ולא בהסתדרות, בזכותו של יו"ר המרחב משה מזרחי, שהתעקש על כך, כדי שתרגישו בנוח ותתרכזו בנושאים שלשמם התאספנו. בשנה וחצי האחרונים, מאז שנבחר מזרחי ליו"ר המרחב, צירפנו להסתדרות במרחב חיפה 7,000 חברים חדשים, מתוכם 6,000 עובדים ו- 1,000 גמלאים. זהו שיא חסר תקדים בהסתדרות, אנחנו מקום ראשון בארץ ומובילים בצירוף חברים להסתדרות".

קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

 

יצחק בלס, יו"ר האגף לאגוד מקצועי וסגן יו"ר המרחב איחל למשתתפי הכנס שיהנו ויחכימו מהיום המוצלח הזה.

רבקה לויתן, יו"ר ועד מנהלי בטכניון, בירכה בשמם של חברי הוועדים במרחב חיפה "מטרת ההשתלמות להעשיר את הידע המקצועי שלנו ולתת לנו כלים בחסות ההסתדרות החדשה. זו הזדמנות נהדרת לומר תודה גדולה ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שמאז שנבחר לתפקיד, ההסתדרות הפכה חברתית יותר ודואגת יותר לציבור העובדים. תודה ענקית ליו"ר שלנו משה מזרחי, שמשקיע את כל מרצו וזמנו, 24/7 למען העובדים ולמעננו חברי הוועדים. חשוב לנו, חברי וועדי העובדים, לדעת שיש לנו גב חזק ותומך. כבר בתורה נקבע כי משה יוביל את המחנה, כל הכבוד לך משה שלנו, המשך עשייה ובריאות טובה".

משה מזרחי, יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה שהתרגש מאוד מהמילים החמות אמר: "זה יום של חגיגה. כל מה שאני עושה פה במרחב חיפה גדול ושונה ממה שעשיתי כיו"ר ועד בעיריית חיפה. אני רואה בזה מתנה ענקית, שאני יכול לעזור ולסייע לציבור גדול של אנשים. אנחנו אנשי ציבור, נבחרנו ע"י הציבור, אנחנו מייצגים עובדים ועושים למענם. אני מרגיש גאווה גדולה לבוא עם ה'אני מאמין' שלי ולעשות למען העובדים. כייף לי עם הצוות שלי, שעושה את העבודה היומיומית, כדי שבסוף נוכל לבוא ולחתום עם המעסיקים על הסכמים שמבטיחים את עתיד העובדים. התהליך לא קל, אבל בסוף כשמגיעים לסיכום וחותמים – העובדים מרוצים, הוועדים מרוצים וההנהלות מרוצות".

קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

מזרחי שיתף את באי הכנס במשהו אישי: "אישתי לא כועסת עלי, ונתנה לי את האישור להיות זמין לכם בכל רגע. נמשיך להיות שם בשבילכם ולמען העובדים שאתם מייצגים. תפקיד ההסתדרות לארגן ימי השתלמות כאלה, כדי שתקבלו כלים מקצועיים לשיפור תנאי העבודה ותנאי הפרישה של העובדים. אני מודה לכם שנתתם בי ובצוות שלי אמון ובאתם ליום ההשתלמות הזה".

בסיום דבריו אמר משה מזרחי, יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה: "התבשרנו בימים האחרונים שאנחנו הולכים לבחירות כלליות. בזמן שחברי הכנסת והממשלה עסוקים בהקדמת הבחירות בגלל אינטרסים אישיים ושמירה על הכיסא, אנחנו עסוקים בשמירה על זכויות העובדים שלנו. אנחנו פה כדי לרכוש כלים שיעזרו לנו לשפר את התנאים של העובדים שלנו. אנחנו לא פוליטיקאים, אנחנו שליחי ציבור שבחר בנו וסומך עלינו שנייצג אותו".

קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

לאחר הברכות החל החלק המקצועי של יום ההשתלמות בנושא הביטוח הפנסיוני. ניר זילברברג, עו"ד ויועץ פנסיוני הרצה על הדו"ח הפנסיוני השנתי והטבות המס במוצרים הפנסיוניים. מידי רבעון אנו מקבלים דו"ח משלל מוצרי הביטוח הפנסיוני שלנו: קרן פנסיה, קופת גמל, ביטוח מנהלים, קרן השתלמות. מה אומרים כל הנתונים המוצגים בדו"ח? האם אנו משלמים דמי ניהול סבירים ואיך הם ביחס ליתר עמיתי הקרן? באיזה מסלול השקעה אנחנו והאם הוא תואם את מידת הסיכון המועדפת עלינו? האם התשואה היתה סבירה ביחס למתחרים? האם הכיסוי הביטוחי עליו אנחנו משלמים במסגרת התכנית הפנסיונית שלנו הולם את צרכינו? האם ניתן יהיה למשוך את הכספים הצבורים בקרן / בקופה בסכום חד פעמי או בדרך של קצבה? מה גובה הקצבה הצפויה? ואם נבקש למשוך את הכספים בסכום אחד האם נחויב במס בגינם?

עו"ד זילברברג הרצה גם בנושא מעברים – שינוי מקום עבודה ופרישה לגמלאות, הזכות לפיצויים בשל התפטרות או פיטורים. משיכת כספי פיצויים מקרן הפנסיה – ההשלכות על הפנסיה והטבות המס בפרישה. מעבר מקומות עבודה – איזה זכויות עוברות עמנו ועל אילו אנו מוותרים. פרישה לגמלאות – מה זכויותינו ומה מגיע לנו. ממתי אנו זכאים לקבל קצבה וההבדלים בין פנסיה תקציבית, פנסיה צוברת ותיקה, פנסיה צוברת חדשה וביטוח לאומי.

טל שטיין, ראש תחום ביטוח ופנסיה באגף פנסיה, ביטוח ושוק ההון בהסתדרות הציג לבאי ההשתלמות סקירה של מוצרי הביטוח הפנסיוני – פנסיה תקציבית, קרנות פנסיה ותיקות וחדשות, ביטוחי מנהלים, קופות גמל וקרנות השתלמות.

קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

קרדיט: הסתדרות מרחב חיפה

כנס ההדרכה וההשתלמות בנושא ביטוח פנסיוני, שארגנה ההסתדרות במרחב חיפה בשיתוף אגף ארגון ומרחבים של ההסתדרות, נחתם בארוחת צהריים חמה שהוגשה לכל חברי הוועדים ממרחב חיפה שהשתתפו בכנס.

 

מצורפות תמונות מכנס ההדרכה וההשתלמות בנושא ביטוח פנסיוני שארגנה ההסתדרות במרחב חיפה בשיתוף אגף ארגון ומרחבים של ההסתדרות בגרדן הוטל שבמרכז הקונגרסים. התמונות מותרת לשימוש עיתונאי. קרדיט להסתדרות מרחב חיפה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בעסקים