"יותר ילדים ובני נוער נפגעים מהרעלת אלכוהול בסילבסטר"

הילדים יוצאים לבלות מחר? בררו איתם לאן הם יוצאים ואיך ועם מי הם צפויים לבלות את הערב …
 

הרעלת אלכוהול בילדים ובני נוער עלולה לגרום לנזקים קשים ואפילו לגרום למוות. 

על פי נתוני ארגון "בטרם לבטיחות ילדים", בסילבסטר חלה עלייה בפניית ילדים ובני נוער לחדרי המיון בעקבות הרעלת אלכוהול הנגרמת משתיית כמויות גדולות של משקאות אלכוהוליים.

עוד עולה מנתוני הארגון כי מאז שנת 2008 דווחו בתקשורת 336 מקרי הרעלת אלכוהול, מתוכם מקרה אחד אף הסתיים במוות.

 

יותר ילדים ובני נוער נפגעים מהרעלת אלכוהול. צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

אמנם כשני שליש ממקרי הפניות למיון אירעו בחגים יהודיים, אך עלייה חלה גם בסילבסטר, בו דווחו כ-140 מקרי הרעלת אלכוהול של ילדים ובני נוער.

נתון מדאיג העולה מן הדו"ח הוא גילם של הילדים המגיעים למצב של הרעלת אלכוהול – 20% מהמקרים הילדים היו בגילאי 10-14 בלבד, וכ-75% מהמקרים הנפגעים היו בני 15-17.

 

צילום: אילוסטרציה

אחוז הבנות אשר פנו למיון בעקבות הרעלה מאלכוהול עומד על 43%, וזהו נתון גבוה יחסית לשאר מנגנוני ההיפגעות.

 

הורים, פיקחו עין. צילום: אילוסטרציה

שתיית אלכוהול לשוכרה נפוצה בעיקר במרחב הציבורי, כאשר מועדונים הם המקומות בהם חלו מרבית המקרים ומיד אחריהם נפוצים הפארק וחוף הים.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "הרעלת אלכוהול היא תופעה רחבה יותר מאשר נדמה לנו ואסור לנו כהורים להעלים עין מהתופעה. על ההורים לשוחח עם ילדיהם כבר בגילים הצעירים על שתיית אלכוהול ולהסביר להם את השפעת האלכוהול על גופם ואת ההשלכות הצפויות משתיית כמות גדולה של אלכוהול. חשוב להבין כי מדובר בהרעלה לכל דבר, העלולה אפילו לגרום למוות".

בבתי החולים באיזור דואגים לתגבר את כוח האדם במיון בליל השנה החדשה.

שם מספרים גם כי בשנים האחרונות ניתן לראות ילדים צעירים לעיתים אף בגילאי 11-12 אשר מגיעים עם הקאות מרובות, היפותרמיה, חבלות ראש כתוצאה מנפילות או בחוסר הכרה. ישנם גם ילדים המגיעים לבית החולים לאחר שעברו ניצול או פגיעה מינית בעת שהיו תחת השפעת אלכוהול.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות