כרמל ורפאל – כיפת ברזל לבריאות הצפון

 נציגי וועדי העובדים והנהלת רפאל העבירו השבוע תרומה נכבדה לטובת רכש ציוד רפואי מתקדם לביה"ח כרמל

 

מערך נשים ויולדות, המחלקה לכלי דם, המחלקה הכירורגית א' , ויחידת הצנתורים במערך הקרדיולוגי הם המחלקות שהתכבדו בתרומה. מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג "רפאל הם חלק ממשפחת התורמים המכובדת שלנו ויחד נמשיך את שיתוף הפעולה בין ביה"ח לקהילה". יוסי לוי מנהל הרווחה והאחריות החברתית ברפאל  " הנתינה היא חלק מהמסורת הקבועה של עובדי רפאל, אנו שמחים על הזכות לתרום ולתת לביה"ח כרמל".

כשעובדי רפאל תורמים זאת כבר חלק ממסורת ארוכה של נתינה ותרומה לקהילה. נציגי וועדי העובדים וההנהלה ברפאל, יוסי לוי מנהל הרווחה והאחריות החברתית, שלמה בוק יו"ר ועד המהנדסים ומח"ר, דני טלר ואילן מרטה מוועד טכנאים והנדסאים של רפאל, התייצבו בביה"ח כרמל כדי לפתוח את הלב ואת הכיס לטובת ביה"ח כרמל.

מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג הודה לנציגי רפאל ואמר כי המפגשים עם רפאל הפכו כבר למסורת מבורכת ויוצאת מן הכלל. " יש כאן קשרים וחיבור לחברה מובילה כמו רפאל. יש לנו זכות גדולה להיות מחוברים ומזוהים עם רפאל, וגם לכם הזכות להיות מזוהים עם כרמל ועם תרומה לקהילה לטובת מטופלי בית החולים ".

ד"ר עופר גלילי מנהל המחלקה לכלי דם הציג את תפיסתו ותפיסת המחלקה בהובלת תחום כלי הדם  ואמר כי קליניקה הוראה ומחקר, בשילוב מנהיגות חדשנות ומצוינות הם שהופכים את כלי דם כרמל, למחלקה מובילה. ד"ר גלילי סיפר על חיזוק תתי תחומים במחלקה בכרמל  כמו רגל סוכרתית ואאורטה ועדכן על כניסת המחלקה לתחום האבחון והטיפול במחלות ורידים כולל טיפולים מתקדמים ולא פולשניים, שימושים בלייזר ועוד.

ד"ר גלילי ציין כי כדי לעמוד בחזית הרפואה זקוקים במחלקה  לחזית הטכנולוגיה שהיא מאוד יקרה. וכי אנו שמחים ומודים במיוחד כאן על תרומת רפאל בעזרתה ברכש הציוד המתקדם .

מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל פרופ' עופר לביא הציג לאנשי רפאל את מערך הנשים, הנחשב לאחד המערכים הגדולים ביותר בבית החולים. מערך הנשים בכרמל מכיל את  תחום הפריון, מיילדות, וגינקולוגיה והוא כולל בתוכו גם את  מיון נשים, את יחידת האולטרסאונד ואת המכון הגנטי המייעץ לכל המערך. פרופ' לביא ציין כי נפח הפעילות הכירורגית בנשים כרמל נמצא בשלישיה הפותחת והמובילה בישראל . "ישנה עליה מתמדת ומשמעותית בכמות הלידות ואנחנו מתקרבים השנה ל כ 4000 לידות בשנה שיא בכרמל של כל הזמנים" . עוד עדכן פרופ' לביא בתוכנית להפוך את קומה 7 של בית החולים לקומה שלימה שכולה אם וילד. התארגנות לקראת אפס הפרדה בין היולדת לתינוק ומתן אפשרות לאם להיות צמודה לתינוק שלה מיד לאחר הלידה ובכל שעות היממה. פרופ' לביא ציין את הקשר של המחלקה לשלושת המחוזות הגדולים של הכללית ועל עבודת המחלקה בתחום האקדמיה והמחקר עם מחקרים חדשים לטיפול תרופתי בשרירנים ועוד.

בצילום  – אנשי רפאל עם מנהלי המחלקות הנתרמות בכרמל. צילום: אלי דדון

הצוות הבכיר של המערך הקרדיולוגי בכרמל פרופ' רונן יפה פרופ' אבינועם שירן וד"ר בשיר כרכבי הציגו את חוזקות הקרדיולוגיה של ביה"ח. "המערך הקרדיולוגי של כרמל הינו אחד ממרכזי המצוינות הבולטים והחשובים של ביה"ח",  אמר פרופ' יפה.  המערך הקרדיולוגי של כרמל בניהולו של פרופ' משה פליגלמן נמצא במקום הראשון בממדי האיכות הלאומיים של ישראל, בזמן הגעה המהיר ביותר לחדר צנתורים , המערך משלב בתוכו יחידת אקו ברמה הגבוה ביותר, מערך אישפוז עם מיטות נפרדות לטיפול נמרץ לב, יחידת אלקטרו פיזיולוגיה מתקדמת , יחידת סיטי לב מיוחדת ועוד שירותים במגוון רחב של התמחויות המקיפות את עולם רפואת הלב. פרופ' יפה ציין כי המחלקה הקרדיולוגית של כרמל נמצאת בין הגדולות בארץ בתחום החלפת מסתמים בצנתור. וכי השנה נקבע שיא של 127 החלפות מסתמים. מספר שהוא השלישי בגודלו בכל הארץ.

סגר את המציגים מנהל המחלקה הכירורגית א' בכרמל פרופ' אריה ביטרמן המשמש גם כיו"ר וועד הרופאים בכרמל ויו"ר וועד רופאי בתי החולים של הכללית בהר"י. פרופ' ביטרמן  הודה לרפאל בשם כל הרופאים ובשם כלל מחלקות ביה"ח כרמל ואמר, " הכירורגיה בכרמל היא מקור גאווה באיכות הרפואה שלה. אנו לצערנו מנתחים יותר ויותר גידולי סרטן ומספרי המנותחים והניתוחים עולה, אבל לא כמות מיטות האשפוז. מצב תקציבי הבריאות בישראל הינו קשה ואנו זקוקים ומודים לכם מקרב לב על כל תרומה" .

פרופ' ביטרמן עדכן את אנשי רפאל בתחום הרחב של ניתוחים אותם מבצעים במחלקה שבניהולו כשמרבית הניתוחים מבוצעים בטכניקות עדכניות וחדשניות כולל השימוש בשיטת הלפרוסקופיה. תחום מיוחד בו מתמחה המחלקה הוא תחום ניתוחי השד, ציין פרופ' ביטרמן. במחלקה מטופלות ומנותחות נשים הסובלות מגידולים בשד, הטיפול כולל מגוון של ניתוחים הכוללים שימורי השד, ניתוחים לאיתור בלוטת הזקיף (Sentinel Node) וטיפולים מיוחדים כמו הקרנה תוך ניתוחית החוסכת מהמטופלות המתאימות צורך להגיע לטיפולי הקרנה בהמשך . במקרים בהם יש צורך בכריתת שד, ניתן לבצע שיחזור מידי של השד בשיתוף היח' לכירורגיה פלסטית בניהולו של פרופ' ירון הר-שי.

את המפגש המוצלח סגרו אנשי רפאל עם מסירת התרומות הנכבדות למחלקות הנבחרות. הם קיבלו גם תודה והערכה מיוחדת מהגב' זאנט דנקנר יו"ר אגודת הידידים ונציגי העמותה אליעזר ויידה וסיגל פגי . הגב' דנקנר הודתה מעומק הלב לכל עובדי רפאל על תמיכתם רבת השנים בביה"ח כרמל.

יו"ר מועצת וועד הטכנאים אילן מרטה אמר כי רפאל היא חלק בלתי נפרד מהציונות. " אנחנו שמחים להיות ולתרום כאן לטובת הבריאות של כרמל, שגם היא בעינו חלק בלתי נפרד מהציונות הטובה והאיכותית של ישראל".

יוסי לוי מנהל האחריות החברתית ברפאל סיכם ואמר כי " הנתינה והחיבור לקהילה הם חלק מהעשיה והחשיבה היומיומית שלנו ברפאל. כל עובד מבין אלפי העובדים שלנו ברפאל מפריש מידי חודש סכום קבוע מתלוש המשכרות שלו שהולך כולו לטובת הקהילה ונתרם עבור שדרוג ושיפור הציוד והאיכות הרפואית בכל הצפון, כתרומה לבתי החולים ולמרפאות הגדולות, כתרומה למוסדות ולאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ועוד. אנחנו תורמים לקהילה במגוון רחב של צורות כשהמטרה שלנגד עיננו היא לאפשר לכולנו קהילה טובה יותר ובריאה יותר כשאנחנו וכל עובדי רפאל מעורים ומהווים חלק בלתי נפרד מהקהילה בה אנו חיים ".

 

 

 

 

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במספרים ש...