בלין מתמודדים עם השבץ המוחי

מטופלים לאחר שבץ מוחי ובני משפחותיהם השתתפו בכנס מרתק שערכה כללית במרכז רפואי לין
אנשים לאחר שבץ מוחי ובני משפחותיהם מתמודדים עם מגוון רחב של בעיות רפואיות, תפקודיות ונפשיות וכללית מפעילה בעבורם מרפאה ייעודית במחלקה הנוירולוגית בלין, בניהולה של ד"ר סיון בלוך, בה ניתנת תמיכה רב תחומית על ידי מגוון רחב של אנשי מקצוע.

כחלק מגישה זו, ערך הצוות יום עיון אליו הוזמנו החולים ובני משפחה והצוותים המטפלים, בהמשך למסורת ארוכת שנים.

יום העיון נפתח בדברי ברכה של דניאל זיידנר, מנהלת הסיעוד בלין. לאחר מכן הסבירה  ד"ר סיון בלוך – מנהלת המרפאה מהו שבץ מוחי, הגורמים והטיפול בו.

 

יום עיון בנושא שבץ מוחי למטופלים, משפחותיהם ולצוותים בלין. צילום דוברות כללית

עמליה קורן, האחות האחראית במרפאה, הרצאתה בנושא גורמי סיכון ומניעה. יעל רייסמן, אחראית מכון הריפוי בעיסוק של כללית בחיפה, הסבירה על תרומת הטיפול בעיסוק לשיקום החולים.

עו"ס יעל הראל מצוות המרפאה התייחסה לאתגר בהתמודדות במצב בריאות חדש, הן של החולה והן של סביבתו.

 

צילום דוברות כללית

הדיאטנית מור וקסמן נתנה טיפים לתזונה נכונה, הפיזיותרפיסטית חגית אטיאס הסבירה על חשיבות הפעילות הגופנית כחלק מתהליך הריפוי והעיסוק, תוך שהיא מפעילה את היושבים באולם בהתנסות בתרגילים השונים. קשיי תקשורת עם הסביבה שלעתים מהווה אתגר למטופלים, התייחס מוחמד זביזאת – קלינאי התקשורת בלין. נציגת עמותת "נאמן התייחסה לנושא זכויות המטופלים לאחר אירוע מוחי.

המטופלים הביעו הוקרת תודה לצוות על הטיפול המסור ויום העיון המושקע והעשיר שנתן להם, מעבר למידע החשוב תחושה שבלין יש  מי שדואג להם לאורך זמן.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות