יום עיון לזכרה של סופרת ילדים אהובה

מכללת אורנים ציינה את יום הולדתה של סופרת הילדים האהובה מרים רות ביום עיון שעסק באור וחושך בספרות ילדים
כמידי שנה, ציינה המכללה האקדמית לחינוך אורנים את יום ההולדת של סופרת הילדים האהובה מרים רות (1910-2005), באירוע רב משתתפים, שעסק הפעם באור וחושך בספרות ילדים.

ספריה של מרים הפכו קלאסיקות, ביניהם תירס חם, מעשה בחמישה בלונים (שנבחר לספר האהוב ביותר על ילדי ישראל), הבית של יעל, שון לא רוצה לישון ועוד ועוד ועוד.

ליום העיון אליו הגיעו בני משפחתה של מרים רות, תלמידיה ואוהביה, מורים וגננות, חוקרי ספרות ילדים, ספרנים  וסטודנטים רבים, התקיים במרכז מרים רות לספרות ילדים המחודש בספרית המכללה.

פרופ יערה בר און -ביום עיון מרים רות קרדיט:רוית להב

פרופ יערה בר און -ביום עיון מרים רות קרדיט:רוית להב

האירוע נפתח בברכתם של בני משפחתה של מרים. "כל הכבוד שבאתם בתוך הסערה" אמרה נכדתה, "זהו יום שסבתא הייתה אוהבת. על ימים רטובים כאלה, הייתה אומרת: היום יפה בחוץ ורחוץ."

הרומן של רות עם מכללת אורנים החל לפני שנים רבות. רות הייתה מראשוני המורים באורנים וייסדה את המרכז לספרות ילדים במכללה. רבים מן המרצים במכללה היו תלמידיה. בשנת 2001 תרמה רות את אוסף הספרים הנדיר שלה למכללה. האוסף כולל למעלה מ-3000 ספרי ילדים מכל רחבי העולם, ביניהם ספרים קלאסיים בעיבודים שונים, ספרים מאוירים, ספרים עבריים ולועזיים מתחילת המאה וספרי מחקר בנושא ספרות ילדים. זהו אוסף מיוחד, המוצג דרך קבע בספריה, נגיש למבקרים, חוקרים וסטודנטים.

בני משפחת מרים רות וצוות המכללה קרדיט:רוית להב

בני משפחת מרים רות וצוות המכללה קרדיט:רוית להב

יום העיון עסק השנה באור וחושך בספרות ילדים והשתתפו בו ד"ר רביב רייכרט מסמינר הקיבוצים, הסופרת רונית חכם,  אמאני מרעי מחרום יועצת חינוכית מנצרת, איתמר ספרים וד"ר גילה דנינו יונה. ההרצאה של דנינו יונה עסקה בסוגיה כיצד מאיירים צל בספרות ילדים. "לצל" אמרה ד"ר דנינו, "יש כמה מופעים עיקריים בספרי ילדים ורובם כאמור אינם צל כתופעה פיזיקלית טבעית. שני מופעי הצל המשמעותיים יותר בספרות הילדים הם צל פנימי – רגשי: שהוא השלכה של הרגשות  והלא מודע שלנו שמבטא ומתאר חרדות והדחקה של העולם הפנימי שטרם נחשף לאור וצל  כישות עצמאית."


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך