"פנקס שחור" לרופא שיניים שמזריק בוטוקס ואסיסטנטית שמתחזה ללקוחה

זה רק קמצוץ ממה שגילו מבקרי מס הכנסה במבצע שבו הפתיעו 87 בעלי עסקים באיזור
 

מבקרי מס הכנסה הגיעו בשבוע שעבר למרפאה של רופא שיניים באיזור שעוסק גם בהזרקות של בוטוקס.

הם ערכו ביקורת ניהול ספרים. כאשר הזדהו המבקרים בפני האסיסטנטית של הרופא היא טענה מיד כי היא לקוחה הממתינה לטיפול. רק בהמשך הביקורת התברר כי היא עובדת שכירה כאסיסטנטית אצל הרופא.

מבדיקת המסמכים העסקיים במשרד המרפאה, נמצא פנקס שחור למעקב אחר שמות ופרטי הלקוחות של הרופא, להזרקת בוטוקס והתשלומים בגין הטיפולים שבוצעו. הממצאים העלו את חשדם של אנשי המס שהוציאו צו לתפיסת ספרי החשבונות של הרופא והשוו אותם לפנקס שלו. אז עלה שהרופא לא רשם הכנסות של  26 לקוחות בסכום של 73,100 שקלים.

 

פנקס שחור הסגיר את העלמות המס של רופא מהאיזור. צילום: אילוסטרציה

 

במהלך הביקורת נמצא אצל הרופא פנקס נוסף שמתייחס גם לשנת 2017, שאף הוא ערוך לפי אותה שיטה ובו פרטי הלקוחות, סה"כ הטיפולים והסכומים ששולמו.

את הפנקס של שנת 2017 הוחלט להעביר לבדיקה נוספת בספרי החשבונות בחשד להעלמת הכנסות בשנת 2017.

רופא השיניים טען: "זה הפנקס השחור שלי ולא מדווח כמעט כלום ממה שרשום בפנקס", אמר ולא הוסיף ……. הוא נחקר ותיקו הועבר לתביעות.

 

מבצע ביקורות מס אצל 87 בעלי עסקים באיזור. צילום אילוסטרציה

 

המבצע כלל 87 ביקורות בבתי עסק באיזור מהן עלה כי 23% מהעסקים שנבדקו, לא רשמו הכנסות כדין.

בחנות לתוספי מזון ובריאות נמצא כי בעל החנות לא רשם הכנסות ששולמו בכרטיסי אשראי בסכום של מעל 20,000 שקלים. בעל החנות אמר למבקרים: "אני מעביר לרואה חשבון, זה עסק חדש ולא הספקתי לרשום….. ".

חלק מבעלי העסקים שזכו לביקור, פשוט נותרו ללא מילים והסברים.

כך למשל, בעל בית קליה מסכנין טען "אני לא יודע על מה אתם מדברים". בעל חנות למתנות באיזור אמר: "אין לי מה לומר לכם!" ועובדת בחנות מתנות אחרת טענה: "אני עובדת חדשה, לא יודעת מה קרה"…

בעל עסק אחר אמר למבקרי המס: "אני רושם הכל פשוט נתקעה לי הקופה באותו יום". ואילו בעל חנות בגדים הסביר למבקרים: "יכול להיות שהיתה הפסקת חשמל". כמוהם גם בעליהם של חנות צעצועים וכלי בית בשפרעם, שטענו להגנתם: "היתה בעיה בחשמל והקופה לא עבדה". בעלת חנות לכלי בית באיזור, אמרה למבקרים: "כבר תיקנתי את הקופה אבל היא כל הזמן עושה לי בעיות…..".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות